Ratownicy medyczni mają dość!

Opublikowano: 09.12.2020 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1890

Większość ratowników zatrudniona w śląskim pogotowiu wojewódzkim na kontraktach, nie zamierza podjąć pracy od nowego roku. Domagają się podwyżek i zmiany warunków zatrudnienia.

Jak podaje „Onet”, większość ratowników Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach zbojkotowała konkurs i nie złożyła ofert współpracy obowiązujących od nowego roku. Ratownicy nie zgadzają się na proponowane warunki.

Nowy kontrakt przewiduje stawkę 30 zł za godzinę pracy. Do tej pory kontrakt przewidywał stawkę 28 zł za godzinę + 2 zł tzw. dodatku covidowego. Zmiana jest więc tylko na papierze.

Dyrekcja pogotowia rozkłada ręce – nie ma z czego dorzucić ratownikom do pensji. To Narodowy Fundusz Zdrowia ustala maksymalne dzienne wynagrodzenie za pracę w karetce. Co więcej, w planach na przyszły rok, NFZ zaoferował dla katowickiego pogotowia dotację niższą o 8,5 mln zł.

Bojkot może oznaczać paraliż jednostki, która zabezpiecza blisko 3 mln mieszkańców województwa śląskiego. Przedstawiciele WPR uspokajają jednak, że nie ma mowy o paraliżu.

Zdjęcie: David Hall (CC BY 2.0)
Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 6, średnia ocena: 3,67 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Kaczor3333
Użytkownik
Kaczor3333

Z Ukrainy już jadą zaprzyjaźnieni handlarze bronią, instruktorzy narciarstwa i ekonomiści. Zapewnią należytą ochronę zdrowia.