Rasowa cenzura kultury stała się faktem

Opublikowano: 12.06.2020 | Kategorie: Kultura i sport, Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 914

Nowocześni komuniści otwierają nowy front swojej rewolucji rasowej. Tym razem chodzi o oddziaływanie kulturowe. Pomniki kolejnych bogu ducha winnych bohaterów historycznych są dewastowane a nawet obalane, co spotkało pomnik Krzysztofa Kolumba. Do tego skrajna lewica zaczęła się brać za rasową cenzurę, której ofiarą padają rozmaite dzieła kultury.

Serwis streamingowy HBO Max wycofał dystrybucję w Stanach Zjednoczonych takich klasyków kina światowego jak “Przeminęło z wiatrem”. Legendarny film Victora Fleminga został usunięte z platformy HBO ze względu na “rasistowskie treści”. Poinformowano, że film powróci za jakiś czas z dołączoną dyskusją dotyczącą historycznego kontekstu oraz z obowiązkowym potępieniem “rasistowskiego przedstawienia postaci”.

Zdaniem skrajnej lewicy dzieło “Przeminęło z wiatrem” utrwala rasistowskie stereotypy i gloryfikuje amerykańskie Południe sprzed wojny secesyjnej. Efekt blokady jest taki, że na platformie Amazon film “Przeminęło z wiatrem” stał się bestsellerem sprzedaży na DVD. Trudno było o lepszą reklamę niż lewacka cenzura.

Podobny los spotkał kultowe brytyjskie seriale komediowe “Mała Brytania” i “Fly with me”. Obie produkcje zostały naznaczone jako rasistowskie i wiodące serwisy streamingowe w USA i Wielkiej Brytanii postanowiły usunąc z oferty produkcję stanowiącą kwintesencję brytyjskiego humoru. Dodajmy, że serial “Little Britain” jedzie satyrą równo po wszystkich grupach społecznych w Wielkiej Brytanii, Kolejne odcinki składają się ze skeczy, w których autorzy wyśmiewają różne stereotypy.

Lewacka polityczna poprawność w świecie zachodnim nasila się. Wygląda na to, że po kolei będą cenzurowane nie tylko nowe, ale i stare produkcje, które są niezgodne z aktualnym szalonym pojmowaniem rzeczywistości prezentowanych przez niektórych.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 8, średnia ocena: 4,38 (max 5)
Loading...

TAGI: , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o