Rasizm i segregacja na Uniwersytecie McMaster

Opublikowano: 20.06.2022 | Kategorie: Edukacja, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1518

Poniższe nagranie, na którym prezydent Uniwersytetu McMaster w Kanadzie przeprasza uczniów, którzy doświadczyli w szkole anty-czarnego rasizmu, pochodzi z października 2020 r.

Obecnie Uniwersytet McMaster w Hamilton po raz pierwszy w historii zorganizował w poniedziałek oddzielną ceremonię ukończenia szkoły dla „studentów identyfikujących się jako czarni”. Ceremonia była oddzielona od głównych uroczystości McMaster, a czarni studenci mogli w niej uczestniczyć na zasadzie dobrowolności.

Według uniwersytetu, ceremonia zgromadziła „studentów, rodziny, przyjaciół, wykładowców i partnerów społecznych”, aby uczcić czarnych studentów, którzy są częścią rocznika 2022. McMaster przyznał również szereg nagród „uczniom identyfikującym się jako osoby czarnoskóre”.

Kierownik uniwersyteckiego Centrum Sukcesu Czarnych Studentów, Faith Ogunkoya powiedziała CBC, że ceremonia miała „w dużym stopniu złagodzić izolację społeczną, która ma miejsce, gdy czujesz się mniejszością – w przeważnie białej instytucji”.

Uniwersytet zatrudnił niedawno „zastępcę rektora ds. sprawiedliwości społecznej”, a także 20 nowych czarnych profesorów.

McMaster University nie jest pierwszą kanadyjską szkołą wyższą, która organizuje ceremonię ukończenia szkoły dla czarnoskórych studentów. Specjalna ceremonia ukończenia studiów poświęcona czarnym studentom odbyła się również na Uniwersytecie w Toronto w 2017 roku.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. xmariox 20.06.2022 17:32

    Lewactwo + odchody = czarny lewicowy aktywista. Czy oni nie widzą że bardziej sobie szkodzą?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.