Raport ws. katastrofy smoleńskiej jest gotowy

Opublikowano: 08.04.2020 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 363

Były szef MON Antoni Macierewicz ujawnił, że raport w sprawie katastrofy smoleńskiej jest gotowy i wkrótce zostanie przedstawiony – donosi Polskie Radio.

Na raport będzie trzeba jednak trochę poczekać z uwagi na Wielki Tydzień oraz obostrzenia związane z koronawirusem. „Gdy przeżywamy pandemię łatwiej jest nam zrozumieć, że zdarzają się rzeczy niewyobrażalne. 10 kwietnia 2010 roku poległa cała polska elita, ludzie bez których nie wyobrażaliśmy sobie życia politycznego i społecznego. Trudno też było sobie wyobrazić, że przyczyną tragedii nie był wypadek, ale to, co naprawdę miało miejsce, czyli eksplozja samolotu w powietrzu” – powiedział przewodniczący podkomisji smoleńskiej.

Zdaniem Antoniego Macierewicza odpowiedzialność za dramat smoleński w ogromnej mierze ponosi Donald Tusk, m.in. za doprowadzenie do rozdzielenia wizyt. „Gdyby nie rozdzielenie wizyt, to do dramatu z pewnością by nie doszło. Później robił wszystko, by sfałszować wyniki badań. Był przewodniczącym specjalnego komitetu Rady Ministrów, który nadzorował badania komisji Millera. Jest odpowiedzialny za kłamstwa i fałsze, za wszystkie złe rzeczy, które ta komisja zrobiła okłamując Polaków. Dziś jeszcze raz próbuje do tego nawiązać. Przykre jest, że ten człowiek się nie zmienił. Nie potrafi po 10 latach spojrzeć na swoją odpowiedzialność w sposób bardziej wyrównany, zgodny z prawdą” – wyjaśniał Macierewicz.

Były szef MON zaznaczył także, że Tusk szantażował osoby badające katastrofę smoleńską. „Mówił, że lepiej znać prawdę i nie mieć wojny, niż nie znać prawdy i mieć wojnę. W ten sposób wyjaśniał dlaczego powołana przez niego komisja Millera ustępowała we wszystkim Rosjanom. Została powołana dopiero po pięciu dniach. Zginęła cała polska elita, a państwo zarządzane przez Donalda Tuska nie powołało komisji badającej dramat. Zrobił to dopiero wtedy, gdy Rosjanie zaczęli sprzątać wszystkie dowody. Donald Tusk jest odpowiedzialny za kłamstwo smoleńskie i przemysł pogardy, który został wtedy uruchomiony” – powiedział Macierewicz.

Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk poinformował, że obchody 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej odbędą się w Warszawie. Jak zapewnił, tegoroczne uroczystości będą skromne i godne z uwagi na panującą sytuację epidemiczną. „W najbliższych godzinach przedstawimy informacje, jak będą wyglądały. Będą one organizowane w Warszawie” – powiedział Dworczyk w TVP. „Mamy sytuację niezwykłą i wszyscy musimy się do niej dostosować. Również wszystkie uroczystości i plany muszą być dostosowane do sytuacji epidemicznej w Polsce” – zaznaczył szef KPRM.

Według wcześniejszych ustaleń, przekazywanych m.in. przez wicepremiera Jacka Sasina, do Katynia i Smoleńska na obchody 80. rocznicy zbrodni katyńskiej i 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej miała jechać grupa blisko 50 osób, w tym premier Mateusz Morawiecki, prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz przedstawiciele klubów parlamentarnych. W ubiegłym tygodniu Michał Dworczyk informował o decyzji przełożenia wizyty polskiej delegacji w Smoleńsku. Tłumaczył wówczas, że Rosja nie przekazała rządowi jednoznacznej odpowiedzi na założenia logistyczne tej wizyty. Dworczyk dodał, że odbędzie się ona w późniejszym terminie.

10 kwietnia 2010 roku podczas próby lądowania pod Smoleńskiem doszło do katastrofy rządowego samolotu Tu-154. Zginęło 96 osób znajdujących się na pokładzie.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 3,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
NORB
Użytkownik
NORB

Nie wnikam w to czy PO, Tusk i kto tam jeszcze fałszowali jakieś raporty. Po tym jak Kopacz twierdziła, że przekopywali ziemię na gł. 1m a później było pokazane, że ludzie chodzą i zbierają masę rzeczy – nie wykluczam. Natomiast stwierdzenie, że gdyby nie rozdzielili wizyt – to nie doszłoby do katastrofy … uważam za błędne wyciąganie wniosków. Przede wszystkim niedopuszczalne jest, aby czołowe osoby rządzące krajem lecą w jednym samolocie, mając 100% informacje o panującej złej pogodzie. Następnie piloci otrzymując info z wieży kontrolnej aby nie lądować – idą w zaparte i lądują na lotnisku gdzie w zasadzie mogą lądować Kukuruźniki i inne samolociki do oprysku pól …. no niewyobrażalne! Pomijam całkowite zignorowanie komendy “pull-up” nadawane z czujnika, zamontowanego wcześniej za grubą kasę z naszych podatków. Dalej, ludziska łażące po kokpicie jak na podwórku z grillem … hello wtf?! Zignorowanie wszystkich logicznych przesłanek ku temu aby nie lecieć, albo co najmniej zawrócić i żyć. Następnie komisja Macierewicza przez lata wyciągająca miliony z naszych podatków – kleci raport, że główną przyczyną było rozdzielenie wizyt. Obecne obchody odbędą się w Polsce nie dlatego, że nasi czołobitni przywódcy tak uznali za słuszne, tylko że Rosjanie powiedzieli im pewnikiem żeby się w czoło puknęli. Ot cała retoryka.

Urnelius
Użytkownik
Urnelius

Odp. NORB – druga i zasadnicza część Twojej wypowiedzi bazuje na informacjach dostarczonych już przez przedstawicieli p. Pogromczyni Dinozaurów Kopacz oraz służby rosyjskie. Stąd wiemy to, co nam powiedziano i w takiej formie, w jakiej chcieli. W 1946 roku wywiad amerykański uważał, że władza komunistyczna w Polsce to demokraci i liberałowie, którzy są słabi i muszą walczyć ze złymi faszystami z NSZ. Aż tu nagle aresztowali dziesiątki tysięcy ludzi, zmanipulowali referendum, a później wybory, eliminując co bardziej niewygodnych ludzi i pacyfikując społeczeństwo. Sowieci znakomicie znają się na propagandzie, stąd należy podchodzić z dużą ostrożnością to tego, co tak naprawdę wiemy.