Raperzy zatrzymani za teledysk „Polski Dżihad”

Opublikowano: 06.04.2016 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 353

Sztuka też ma swoje granice. Policja zatrzymała raperów, którzy narzekali na uchodźców i nagrali się z bronią w ręku. Nawoływanie do nienawiści nie będzie ich jedynym problemem prawnym.

W internecie jest sporo mowy nienawiści i wiele rzeczy można powiedzieć bezkarnie, ale tak jest do czasu. Przekonało się o tym pięciu mężczyzn, którzy nakręcili teledysk nawołujący do nienawiści na tle rasowym.

Chodzi o teledysk do piosenki Polski Dżihad, który w chwili pisania tego tekstu da się znaleźć m.in. na YouTube. Dzieło nie jest jakoś wielce szokujące. Większość ujęć przedstawia idącego i rapującego człowieka, za którym czasem podążają zamaskowani mężczyźni (chłopcy?) z siekierami i meczetami. Raper ma kiepską dykcję, ale chwilami da się zrozumieć słowa w rodzaju “terroryści” albo “rzygać się chce”.

Po wykryciu tego nagrania policja dokonała odpowiednich analiz i ustaliła, że nagranie powstało w miejscowości Ustronie, niedaleko ośrodka dla uchodźców.

“Skrupulatnie gromadzony materiał dowodowy, połączony ze żmudną pracą operacyjną, dał podstawę, by 3 i 4 kwietnia 2016 r. przeprowadzić zatrzymania podejrzewanych. Kryminalni wiedzieli, że jeden z typowanych mężczyzn – główny wykonawca utworu, może dysponować bronią. W niedzielę 3 kwietnia, około godziny 9.00 kryminalni wspierani przez antyterrorystów i policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi dotarli do miejsca zamieszkania pierwszego podejrzewanego i podczas dynamicznej akcji zatrzymali agresywnego 38-latka. Mężczyzna próbował jeszcze zaatakować funkcjonariuszy łomem i siekierą, ale błyskawiczne działania antyterrorystów skutecznie mu to uniemożliwiły” – czytamy w policyjnym komunikacie.

Policja dokonała również przeszukania mieszkania i samochodu. Udało się zabezpieczyć broń pneumatyczną, rewolwer gazowy, amunicję myśliwską, gazową i hukową, broń białą (meczety i szable) a także sprzęt elektroniczny (dwa laptopy i jednostkę centralną komputera). Znalazły się także 64 gramy marihuany.

Następnego dnia rankiem policjanci odwiedzili pozostałych czterech podejrzewanych w wieku od 26 do 38 lat. Ci mężczyźni nie stawiali nie stawiali oporu. U jednego z nich funkcjonariusze znaleźli maczetę, kastet i nóż.

Pierwszy podejrzany usłyszał już zarzuty dotyczące nawoływania do nienawiści na tle narodowościowym oraz posiadania narkotyków. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Prokuratura zastosowała wobec podejrzanego dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju.

Ponadto dwóch 26-latków przesłuchano w charakterze świadków, natomiast dwaj pozostali odpowiedzą za nawoływanie do nienawiści.

Chwalenie się w sieci pewnymi rzeczami nie należy do rzeczy najmądrzejszych. Polska policja namierzała już np. motocyklistów chwalących się swoimi wyczynami albo rodziców dzieci, które znęcają się nad zwierzętami.

Autorstwo: Marcin Maj
Źródło: DI.com.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
BrutulloF1
Użytkownik
BrutulloF1

W sumie niezłe. Duda ma wprawę w przedwczesnym ułaskawianiu. PRAWDZIWYM Polakom powinien pomóc.

kudlaty72
Użytkownik
kudlaty72

Pały zakute,zabrali im rzeczy, na które nie trzeba mieć w pomrocznej pozwolenia czyli im ukradli.
Składam na witrynie Wolnych Mediów obywatelski donos sam na siebie,że w domu mam również 7-8 noży (głównie w kuchni),trzy siekierki (jedna z pękniętym trzonkiem) ,dwie szable(zardzewiałe),łom,łapke do gwożdzi i kilka jeszcze gadżetów stadionowych.
W domu jestem po 16.

Abaddon
Użytkownik
Abaddon

A ja mam młotki, zardzewiałe brzeszczoty, noże, tasak do mięsa, kilka pustych butelek, z których przy odrobinie wyobraźni można zrobić tulipanki albo koktajle Mołotowa i cięty antysemicko-anty islamistyczny dowcip. Marijuany niestety nie mam, ale za to trochę wina domowej roboty. Załóżcie nam GPSy, kagańce i kneble a imigrantom dajcie pejcze, nasze domy i nasze kobiety. Zdrajcy!

Szymon Dąbrowski
Użytkownik

“(…)policja dokonała odpowiednich analiz i ustaliła, że nagranie powstało w miejscowości Ustronie(…)”

“Odpowiednich analiz”? Wystarczy posłuchać, co ci ludzie mówią gdy skończył się muzyczny podkład i stoją na ulicy – jeden z nich wypowiada nazwę ‘Ustronie”…

adambiernacki
Użytkownik
adambiernacki

kudlaty72 – Często odbierają i parę ładnych spraw już przegrali i musieli oddać nóż np.
Zawsze mam przy sobie nóż lub noże. Zawsze. Choćby Vicka i małego Leterka przy kluczach. Tak było, jest i będzie bo nóż to narzędzie.

Szkoda ich bo chcieli dobrze a padli ofiarą bezdusznego systemu opresji. Uważam jednak, że niepotrzebnie się w ten sposób uzewnętrzniali to zbędne. Myślę, że jeśli będzie taka potrzeba to wrogich przybyszów usiłujących choćby grozić rodakom śmiercią przed masakrą nie uchroni żadna służba mundurowa nawet regularna armia:-)

MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Najwyraźniej już od czasów egipskich nie chwalono się klęskami. Dla potomnych pozostawiając tylko historie przynoszące chwałę biorącym w nich udział.

Z resztą nie było komu tej informacji przekazać. Faraon zatonął.

A tak przy okazji, w Europie jest to mało znana historia, ale na końcu 18 wieku znaleziono mumię Ramzesa 2, który żył w czasach Mojżesza. Władze Egiptu w 1974r wysłały ją do Francji w celach naukowych. Poszukiwaniem przyczyn śmierci zajmował się dr Maurice Bucaille który wykrył, że w płucach znajdowała się słona woda. Za przyczynę śmierci przyjął zatem utonięcie w morzu.

I tu zaczęła się burza w świecie Islamu, bo Koran przewidział, że faraon opisany w Biblii i w Koranie, a właściwie jego ciało zostanie zachowane i stanie się jednym ze znaków pod koniec czasów.
Znak ten jest już powszechnie znany w świecie Islamu. Europa i świat jakoś do dziś o nim nie rozgłasza.

https://en.wikipedia.org/wiki/Maurice_Bucaille
https://www.youtube.com/watch?v=83fOJMTQBvc