Rakiety z Chin spadły na japońską wyspę

Opublikowano: 05.08.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1588

Pięć rakiet balistycznych wystrzelonych w czwartek przez Chińską Republikę Ludową po raz pierwszy w historii spadły na terytorium Japonii – poinformował dziennikarzy w czwartek 4 sierpnia japoński minister obrony Japonii Nobuo Kishi.

„Według naszych danych, pięć rakiet balistycznych Chińskiej Republiki Ludowej spadło w wyłącznej strefie ekonomicznej Japonii. Wyraziliśmy stronie chińskiej zdecydowany protest kanałami dyplomatycznymi” — powiedział Kishi.

Jak podaje agencja prasowa Kyodo, podobny incydent odnotowano „po raz pierwszy w historii”. Według telewizji NHK, pociski spadły na południowy zachód od wyspy Hateruma w południowej prefekturze Okinawa w Japonii, która leży w pobliżu Tajwanu. Japońska Straż Przybrzeżna nie otrzymała żadnych zgłoszeń o szkodach w związku z tym zdarzeniem.

Rano w czwartek Chiny rozpoczęły zakrojone na szeroką skalę ćwiczenia wojskowe w sześciu obszarach Morza Południowochińskiego i Wschodniochińskiego. Chińskie MSZ podkreśliło, że działania Chin „są ostrzeżeniem dla prowokatorów i są skierowane przeciwko siłom separatystycznym opowiadającym się za niepodległością Tajwanu”.

Źródło: pl.News-Front.info


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. MasaKalambura 05.08.2022 21:50

    Czyżby się wstrzeliwali?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.