Rakiety, balony, nad Polskę ze wschodu wlatuje co chce

Opublikowano: 15.05.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2872

Balon meteorologiczny, czy może szpiegowski, który nadleciał z obszaru Białorusi, stał się kolejnym powodem do zmartwień dla polskiego rządu. Ten niewielki, niewinnie wyglądający obiekt, wzbudził duże zaniepokojenie wśród władz, które natychmiast zareagowały, wysyłając SMSy do obywateli za pomocą systemu Alert RCB. Komunikat przekazywał proste polecenie: „Jeśli znajdziesz balon, nie dotykaj go. Wezwij policję”.

Ostatecznie balon spadł w okolicy niewielkiej wioski Kipichy, niedaleko Bydgoszczy, na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Polskie wojsko, pomimo uprzedzeń, nie było w stanie zareagować wystarczająco szybko, by zneutralizować sytuację, co stało się kolejnym dowodem na jego nieefektywność.

Nie jest to pierwszy raz, kiedy obiekt latający ze wschodu swobodnie przemieszcza się po polskim niebie. Już w grudniu 2022 r. w okolicy Bydgoszczy spadła rakieta rosyjskiej produkcji. Ta zaskakująca informacja wyszła na jaw dopiero w kwietniu, kiedy przypadkowy grzybiarz znalazł jej szczątki w lesie.

Tego typu incydenty powinny skłonić rząd do poważnej refleksji nad skutecznością naszej obrony powietrznej. Czy rzeczywiście jesteśmy na tyle dobrze przygotowani, aby skutecznie chronić nasze niebo? Czy nasze siły zbrojne są na tyle sprawne, żeby reagować na takie zagrożenia?

Zamiast szukać odpowiedzi na te pytania, władze podjęły decyzję o przeprowadzeniu czystki w armii. Zamiast odpowiedzialności politycznej, rząd Prawa i Sprawiedliwości zdecydował się na klasyczne rozwiązanie – wskazać winnych wśród wojskowych. Zamiast zdymisjonować ministra obrony, co wydaje się logicznym krokiem po serii takich incydentów, władze zdecydowały, że to wojsko jest problemem.

Wszystko to prowadzi do niepokojącego wniosku: czy polskie niebo jest naprawdę bezpieczne? Czy możemy polegać na naszych siłach zbrojnych, aby skutecznie nas chroniły? Te pytania pozostają bez odpowiedzi, podczas gdy obiekty latające nadal swobodnie przemieszczają się nad naszym krajem.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. sanchop 15.05.2023 09:17

  Odp. Polskie niebo ani ziemia państwa polskiego nie jest bezpieczna dla rdzennych Polaków! Rozkład już jest zaawansowany, więc masa robaków dojada resztki i wkrótce zamienią się (robaki) w piękne motyle gdzieś w ciepłych krajach 🤣

 2. sanchop 15.05.2023 12:01

  No to inaczej, Błaszczak- główny rywal w Pisie do tronu po prezydenturę czy premierostwo oberwie za morawieckiego, który dalej będzie niszczył kraj. Morawiecki rozgrywa Polaków po mistrzowsku, trzeba mu to przyznać.

 3. JedynaDroga 15.05.2023 12:18

  Skoro postawili mur na granicy z Białorusią, czas poprosić swoich braci z Izraela o ich system obrony przeciwrakietowej ” żelazna kopuła ” który służy do zestrzeliwania palestyńskich ” rakiet ” wykonanych z rur pcv. Idealna broń przeciwko wszelakim latawcom, balonom meteorologicznym oraz obiektom poruszających się z prędkością do 10 km / h.
  Oczywiście centrum decyzyjne odpowiedzialne za uruchomienie systemu znajdowało by się Izraelu, gdzie dopiero po otrzymaniu potwierdzenia dokonania przelewu z Polski owa aparatura była by odpalana.

 4. kozik 15.05.2023 12:36

  Balony i rakiety bez głowic, to najmniejszy problem.

  Ciekawy jestem, czy będzie opad, czy ze względu na ciężar cząstek, osiądą na Ukrainie:

  https://halturnerradioshow.com/index.php/en/news-page/world/radiation-spike-in-ukraine-after-russian-missile-hits-ammo-depot-depleted-uranium

  Nie weryfikowalem źródła, ale długo mówiono o dostawach zubożonego uranu.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.