Rafał Trzaskowski działał poza prawem

Opublikowano: 21.10.2022 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1615

Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego uchyliła postanowienie Sądu Apelacyjnego w Warszawie, który wystąpił przeciwko Marszowi Niepodległości i nie chciał uznać go za wydarzenie cykliczne.

Robert Bąkiewicz, przemawiając na konferencji prasowej, oznajmił, że sytuacja ta pokazuje, iż prezydent Trzaskowski działa poza prawem. „Wielokrotnie próbował już utrudniać wolność do zgromadzeń polskim patriotom. (…) To, co robi pan Rafał Trzaskowski, jest przekraczaniem prawa, czymś, co powoduje tylko zamieszanie, wzmaga emocje wokół wydarzeń, które powinny łączyć, a nie dzielić. Pan Trzaskowski dzieli, wykorzystuje swoje stanowisko do tego, żeby wprowadzać w Polsce niepokoje, podziały”.

Bąkiewicz podziękował mecenasom, którzy zaangażowali się w sprawę, a także prokuratorowi generalnemu. Odpowiadając na pytanie dziennikarza, oznajmił, że cotygodniowe marsze w piątek nie będą już organizowane.

Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości napisał na „Twitterze”: „Trzaskowski to symbol łamania wolności zgromadzeń. Po orzeczeniu Sądu Najwyższego wiemy, że prezydent Warszawy działał bezprawnie zakazując Marszu Niepodległości w 2021 r. Będziemy domagać się od niego odszkodowania w wysokości 0,5 mln zł, czyli wartości org wydarzenia 11.11”.

Autorstwo: Michał Waligóra
Na podstawie: YouTube.com, DoRzeczy.pl, Twitter.com
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Baltazar Bombka 22.10.2022 09:01

    W tym roku będzie zorganizowany marsz podległości pod hasłem: Bij bolszewika! Wujek Jo kazał no to jak może być inaczej?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.