Rafał Trzaskowski był na spotkaniu Grupy Bilderberg

Opublikowano: 20.05.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 675

Rafał Trzaskowski, nowy kandydat w wyborach prezydenckich, przyznał wczoraj publicznie, że uczestniczył w ostatnim spotkaniu tzw. Grupy Bilderberg, które odbyło się w zeszłym roku w Szwajcarii. Oświadczył też, że został zaproszony przez innego polityka PO, Radosława Sikorskiego, również stałego bywalca tego gremium.

Aktualny prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski, został namaszczony jako nowy kandydat Platformy Obywatelskiej w tegorocznych wyborach prezydenckich, które jakoś nie mogą dojść do skutku. Zastąpił w tym wyścigu Małgorzatę Kidawę-Błońską, która notowała ostatnio katastrofalne wyniki sondażowe. Teraz czas na pana Rafała, stypendystę Sorosa. W razie wygranej pana Trzaskowskiego, nie byłby on jedynym członkiem spotkań Bilderbergów, który został prezydentem, wcześniej dokonał tego Emmanuel Macron, prezydent Francji.

Grupa Bilderberg to nieformalne międzynarodowe stowarzyszenie wpływowych osób ze świata polityki i gospodarki. Tajemnicza organizacja, w skład której wchodzą najbogatsi i najbardziej wpływowi ludzie. Zwykle raz do roku, ten nieoficjalny światowy rząd organizuje spotkania, które mają potem bardzo duże znaczenie dla świata. Nikt tak naprawdę nie wie o czym rozmawiają zaproszeni “goście” i jakie zapadają tam decyzje, gdyż spotkania te są pilnie strzeżone i nie mają do nich dostępu żadni dziennikarze. Publikuje się tylko ogóle zakresy tematyczne kolejnych spotkań.

W ciągu ostatnich lat Polska była reprezentowana na tych zjazdach quasi rządu światowego, między innymi przez Aleksandra Kwaśniewskiego, Andrzeja Olechowskiego, Jana Vincenta Rostowskiego, a ostatnio przez Radosława Sikorskiego, oraz jego żonę, Anne Applebaum. W zeszłym roku spotkanie odbyło się w szwajcarskiej miejscowości Montreux. Brała w nim udział troje Polaków – Jolanta Pieńkowska, dziennikarka i żona finansisty Leszka Czarneckiego, Radosław SIkorski i Rafał Trzaskowski.

Media zwykle nie relacjonują spotkań Grupy Bilderberg. Większość ludzi nie ma pojęcia, że co roku tak wiele ważnych osób spotyka się w celu omówienia pewnych najistotniejszych kwestii politycznych i gospodarczych. Podczas tych konferencji ustala się agendę postępowania, która wiąże potem w jakiś sposób poszczególne kraje. Można chyba założyć, że “polscy” uczestnicy spotkań grupy Bilderberg nie są tam po to, aby cokolwiek ustalać, tylko raczej odebrać wytyczne zarządzających światową polityką na następne miesiące.

Grupa Bilderberg to elitarna nieformalna organizacja, która powstała z inicjatywy polskiego arystokraty, Józefa Retingera. Był on też pierwszym sekretarzem tej grupy. Od 1954 roku przeprowadzane są coroczne spotkania w Europie, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Na kilka dni zjeżdżają się wtedy najpotężniejsze osoby w przemyśle, bankowości, polityce, nauce oraz rodziny królewskie.

Niektórzy uważają, że Grupa Bilderberg to nieformalny Rząd Światowy. Wielu osobom nie podoba się organizowanie tych spotkań i w okolicy ośrodków spotkań banksterów z politykami i mediami często odbywają się protesty. System ochrony Grupy Bilderberg jest znany ze swojej szczególnej szczelności i skuteczności w oddzielaniu niechcianych dziennikarzy i protestujących.

Gdyby nie było pandemii prawdopodobnie za kilka dni bądź tygodni odbywałoby się kolejne spotkanie Grupy Bilderberg. Jednak w tej chwili chyba się na to nie zanosi. Oficjalnie nic nie wiadomo o kolejnym spotkaniu tego typu, co nie oznacza, że na pewno do niego nie doszło…

Zdjęcie: Adrian Grycuk (CC BY-SA 3.0)
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 9, średnia ocena: 4,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Dlaczego na Wolnych Mediach jak jest temat wyborów i zdjęcie Dudy, to zawsze jest ten Duda nabuzowany i zły. Za to Trzaskowski, który zaczął wybory od zapowiedzi pójścia na wojnę i zamknięcia wszystkich dziennikarzy mediów publicznych na bezrobociu, dostaje obrazek wyluzowany, na haju, taki ładny i cool?

https://www.swiatobrazu.pl/media-manipulacje-fotografia-sposoby.html

realista
Użytkownik

trzeba być zalogowanym, więc wklejam zrzut ekranu do ww artykułu ze ŚO… .. .
https://ibb.co/Jy4xHS2

MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Dziekuję drogi Adminie, niestety z tym ryjkiem nic się zrobić nie da. Tak czy siak wygląda paskudnie, nieszczerze i krzywo. Bardziej bym wolał, jeśli to ma jakieś znaczenie, by zmienić negatywny obraz obecnego Prezydentunia w następnych artykułach z nim w roli głównej na bardziej neutralny.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Andrzej_Duda

Moglibyśmy też dla pozytywnej odmiany (w stosunku do pełnych manipulacji alternatyw w innych mediach) pójść w stronę pozytywnej fotografii dla wszystkich przedstawianych tu postaci. Oddając tym ludziom należny im szacunek. Lepsze to, niż dalsze powszechne w Polsce brnięcie w kierunku pogardy dla innych, wylewającej się ciągle i zewsząd.

Tak by nikt nie mógł posądzać redakcję WM o bycie stronniczym, czy broń Boże, o manipulację medialną, której zgodnie z mottem witryny, być tu nie powinno.

Bo to właśnie jedna z najpowszechniejszych technik Mediów Masowej Manipulacji, odpowiedni dobór negatywnych dla jednych i pozytywnych dla drugich ujęć na fotografii.

realista
Użytkownik

dżizes, żeby się do czyjejś twarzy dopierniczać, to już trzeba mieć serio jakieś dysfunkcje… .. .

MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Ja nie do twarzy się dopierniczam. Raczej do jej właściciela.

Adminie, nie proszę Cię o podmienianie starych artykułów. Wręcz przeciwnie. W tych artykułach o parciu PiS i Dudy do wyborów to zdjęcie miało sens.

Ale teraz, kiedy robi się PiSowi i Dudzie wyrzuty, że nie wysłali tych kopert śmierci ani nie wysłali wyborców do zakażalni koroną przy urnie, wkroczyliśmy w normalny tryb wyborczy. Warto być przy tym neutralnym. I w następnych artykułach zwrócić na to uwagę.

Luźna sugestia.