Radomscy policjanci oskarżeni o korupcję

Opublikowano: 07.11.2012 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 526

Czterdzieści osób w tym trzynastu byłych już policjantów, zostało oskarżonych o udział w aferze korupcyjnej w Wydziale Interwencyjnym Komendy Miejskiej Policji. Funkcjonariusze mieli przyjmować korzyści majątkowe, w zamian za odstąpienie od kary mandatami i punktami karnymi.

Trzynastu funkcjonariuszy miało przyjmować łapówki w okresie od grudnia 2010 do stycznia 2011 roku. Prokuratura Rejonowa w Grójcu informuje, że policjanci przyjmowali pieniądze, w zamian za odstąpienie od ukarania kierowców mandatami i punktami karnymi, za naruszanie zakazów i nakazów czy niedozwolone postoje. Funkcjonariusze przyjmowali kwoty od 50 do 500 złotych, a także alkohol, zaś obecnie żaden z nich nie pracuje już w policji.

Byłym policjantom i 27-osobom które dawały im łapówki, grozi od roku do dziesięciu lat więzienia.

Opracowanie: MM
Źródło: Narodowcy.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

 1. kozik 07.11.2012 12:55

  Dzięki rozpracowaniu szajki “groźnych przestępców w mundurach”, teraz pozostałe miśki zamiast wziąć w łapkę, będą karać z całą surowością za bzdurne ograniczenia prędkości:
  *mandat za przekroczenie prędkości już od 1km/h;
  *+ punkty za przekroczenia >10km/h i inne składniki wykroczenia.
  Chcecie prawa i macie!
  Z drugiej strony upupieni stróżowie prawa ryzykowali karierą, wolnością i comiesięczną wypłatą dla nędznych “wziątków”.

  Szerokości!

 2. Radek 07.11.2012 20:05

  Zasady kultury? Gdzie granica? Jak ktoś mnie powyzywa na drodze, to należy zabrać mu samochód…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.