Radni Krakowa chcą zdejmować antyaborcyjne koszmarki

Opublikowano: 14.10.2017 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 288

Wczoraj podczas sesji rady miasta radny Łukasz Wantuch złożył interpelację, w której postulował zakaz eksponowania drastycznych plakatów antyaborcyjnych. To odpowiedź na zalew całej Polski billboardami z serii „Aborcja zabija!” fundacji Pro – Prawo do Życia.

“Drastyczne plakaty organizacje antyaborcyjne ustawiają w centrum miasta. Na to muszą patrzeć małe dzieci. Miasto nie powinno pozwalać na wystawianie takich obrazów. Są możliwe inne formy manifestowania swoich poglądów” – argumentował radny Łukasz Wantuch.

Wygląda jednak na to, że będzie to kolejna walka z wiatrakami. Przedstawiciele fundacji twierdzą, że plakaty, rozwieszone m.in. przy Dworcu Głównym czy w okolicy Plant – czyli w najbardziej uczęszczanych miejscach Krakowa – nie są drastyczne, a jedynie pokazują „prawdę”. Zaznaczają też, że fundacja była pozywana kilkadziesiąt razy przez różne podmioty, jednak żaden sąd nie ukarał jej za głoszenie swojej propagandy w miejscach publicznych.

“Wytoczono przeciwko nam kilkanaście spraw. Do tej pory nie było żadnego wyroku skazującego” – powiedział lokalnej „Gazecie Wyborczej” Adam Kulpiński z fundacji, koordynator regionu małopolskiego. “Te obrazy nie są nadzwyczajnie drastyczne, one pokazują prawdę o aborcji. Nie pokazują nic więcej. Aborcja jest drastycznym zamordowaniem nienarodzonego człowieka, który nie mógł się bronić.”

Inny aktywista, Konrad Onik, twierdzi, że posiada opinię psychologiczną, z której wynika, że prezentowane przez fundację treści wcale nie szkodzą dzieciom, które je oglądają. Mimo to plakat powieszony w lipcu 2016 na jednej z kamienic przy ul. Monte Cassino po kilku miesiącach protestów został zdjęty. Jednak Pro – Prawo do Życia nie może się z tym pogodzić i rozstawia teraz kolejne plakaty w centrum. Przeciwko drastycznym obrazom w przestrzeni publicznej protestuje również partia Razem.

Autorstwo: WK
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Fenix
Użytkownik
Fenix

Nie rodzimy chorych dzieci . Ludzi prawem, zdrowe społeczeństwo .