Radni Krakowa chcą zdejmować antyaborcyjne koszmarki

Opublikowano: 14.10.2017 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 234

Wczoraj podczas sesji rady miasta radny Łukasz Wantuch złożył interpelację, w której postulował zakaz eksponowania drastycznych plakatów antyaborcyjnych. To odpowiedź na zalew całej Polski billboardami z serii „Aborcja zabija!” fundacji Pro – Prawo do Życia.

“Drastyczne plakaty organizacje antyaborcyjne ustawiają w centrum miasta. Na to muszą patrzeć małe dzieci. Miasto nie powinno pozwalać na wystawianie takich obrazów. Są możliwe inne formy manifestowania swoich poglądów” – argumentował radny Łukasz Wantuch.

Wygląda jednak na to, że będzie to kolejna walka z wiatrakami. Przedstawiciele fundacji twierdzą, że plakaty, rozwieszone m.in. przy Dworcu Głównym czy w okolicy Plant – czyli w najbardziej uczęszczanych miejscach Krakowa – nie są drastyczne, a jedynie pokazują „prawdę”. Zaznaczają też, że fundacja była pozywana kilkadziesiąt razy przez różne podmioty, jednak żaden sąd nie ukarał jej za głoszenie swojej propagandy w miejscach publicznych.

“Wytoczono przeciwko nam kilkanaście spraw. Do tej pory nie było żadnego wyroku skazującego” – powiedział lokalnej „Gazecie Wyborczej” Adam Kulpiński z fundacji, koordynator regionu małopolskiego. “Te obrazy nie są nadzwyczajnie drastyczne, one pokazują prawdę o aborcji. Nie pokazują nic więcej. Aborcja jest drastycznym zamordowaniem nienarodzonego człowieka, który nie mógł się bronić.”

Inny aktywista, Konrad Onik, twierdzi, że posiada opinię psychologiczną, z której wynika, że prezentowane przez fundację treści wcale nie szkodzą dzieciom, które je oglądają. Mimo to plakat powieszony w lipcu 2016 na jednej z kamienic przy ul. Monte Cassino po kilku miesiącach protestów został zdjęty. Jednak Pro – Prawo do Życia nie może się z tym pogodzić i rozstawia teraz kolejne plakaty w centrum. Przeciwko drastycznym obrazom w przestrzeni publicznej protestuje również partia Razem.

Autorstwo: WK
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Fenix
Użytkownik
Fenix

Nie rodzimy chorych dzieci . Ludzi prawem, zdrowe społeczeństwo .