Radioaktywne skażenie żywności w Japonii

Opublikowano: 11.04.2013 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2

Pojawiają się kolejne niepokojące informacje na temat efektów skażenia radioaktywnego w wyniku zniszczenia elektrowni jądrowej w Fukushimie. Japońskie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o radioaktywności wykrytej w okolicy zakładu i nie są to dane optymistyczne.

Według doniesień z kraju kwitnącej wiśni w promieniu 360 kilometrów wykrywane jest skażenie izotopami cezu Cs-137 oraz Cs-134. Przekroczenia parametrów dopuszczalnego prawem promieniowania odkryto w japońskiej żywności. Dla mieszkańców oznacza to, że roczne dawki promieniowania otrzymają w kilka miesięcy lub tygodni. Wymieniono szczególnie jeden produkt, krakersy ryżowe, które są dość popularnym pożywieniem dla zwykłych Japończyków.

O skali problemu wskazuje też fakt, że podwyższone poziomy promieniowania wykryto w prefekturze Shizuoka, która znajduje się jeszcze dalej od Fukushimy niż Tokio. Wniosek może być jeden: niebezpieczne skażenie radioaktywne dotyczy nie tylko strefy wokół zakładu, co nam wmawiano, ale ma dużo większy zasięg oddziaływania.

Na podstawie: fukushima-diary.com
Źródło: Zmiany na Ziemi

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , , , , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Murphy
Użytkownik
Murphy

Dawki skażenia podawane są dla promieniowania oddziałującego na ciało z zewnątrz. Co do spożycia to nie znane są takie dawki, bo nigdy nie było to badane.