Radioaktywne drewno przekształcą w energię elektryczną

Opublikowano: 11.11.2016 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 491

Radioaktywne drewno w okolicach japońskiej elektrowni atomowej Fukushima-1, ma stać się źródłem przyjaznej dla środowiska energii elektrycznej. Niemiecka firma Entrade Energiesysteme AG jest zaangażowana w konwersję skażonego drewna.

Zamierza się wprowadzić czterysta mobilnych kompleksów wokół elektrowni, które mają pozyskać 20 MW do końca roku. Zgodnie z oświadczeniem firmy wykonawczej Yuliyen Yuliga, promieniowanie po spaleniu drewna na popiół ma zniknąć, a dodatkową zaletą ma być pozyskanie energii elektrycznej.

Od katastrofalnej awarii w elektrowni jądrowej Fukushima-1 minęło prawie sześć lat. Trzęsienie ziemi oraz tsunami pozostawiły pamiątkę w postaci ogromnego napromieniowania. Dziś władze Japonii starają się zrobić wszystko, by znowu móc korzystać z opustoszałego obszaru. W swoich planach całkowicie odrzucają elektrownie jądrowe na rzecz odnawialnych źródeł energii.

Autorstwo: Scarlet
Na podstawie: Earth-Chronicles.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o