Rabin więził pięćdziesiąt kobiet

Opublikowano: 14.01.2020 | Kategorie: Prawo, Seks, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 1741

Izraelska policja aresztowała rabina oskarżonego o więzienie pięćdziesięciu kobiet, a także wykorzystywanie nieletnich. W nieruchomości położonej w centrum Jerozolimy miał on stworzyć miejsce żydowskiego kultu haredi, czyli ultraortodoksyjnego odłamu judaizmu mającego fundamentalistyczne podejście do tradycji religijnych.

Religijny autorytet został zatrzymany wczoraj podczas policyjnego nalotu, przeprowadzonego na składający się z trzech budynków kompleks mieszkalny w ścisłym centrum Jerozolimy. W wyniku tej akcji aresztowany został rabin oraz osiem pomagających mu kobiet, z którymi miał prowadzić działalność pod przykrywką konserwatywnego seminarium dla żydowskich kobiet.

Przeciwko rabinowi już kilka lat temu toczyło się postępowanie, jednak zostało ono wznowione dopiero w ostatnim czasie. Z kompleksu miało bowiem uciec kilka kobiet, które poinformowały władze o przetrzymywaniu kobiet wbrew ich woli. Ogółem w nieruchomości uwięzionych miało być blisko pięćdziesiąt kobiet, a także ich dzieci. Policja bada zresztą, czy rabin przy okazji swojej działalności wykorzystywał seksualnie osoby nieletnie.

Niektóre z kobiet miały być więzione przez blisko dekadę, a w tym czasie były wykorzystywane nie tylko seksualnie, lecz także materialnie, ponieważ rabin miał zabierać im wypracowane przez nie pieniądze. Opracował on zresztą cały system karania podległych mu osób, stąd kazał im między innymi wsadzać ręce do ognia, aby „zobaczyły jak wygląda piekło”.

Sama działalność blisko 6-letniego religijnego autorytetu była prowadzona pod przykrywką kultu haredi. Tym mianem określani są konserwatywni przedstawiciele ortodoksyjnego judaizmu, którzy izolują się od współczesnego świata i opowiadają się za powrotem do tradycji religijnych, sprzeciwiając się między innymi służbie wojskowej.

Na podstawie: Ynetnews.com
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 3,67 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
janpol
Użytkownik

Ooo! Biorą się za ortodoksów! I słusznie bo co to za głoszenie, że Izrael jest sprzeczny z Prawem Boskim a na dodatek unikanie służby w wojsku. Dobiorą im się do skóry: jak się chce psa uderzyć to kij zawsze się znajdzie.

Foxi
Użytkownik

Potrzebujemy Twojej pomocy!

 
Wyczerpują się środki na działalność Naszego Portalu. W tym miesiącu pomoc finansowa zmalała i istnieje zagrożenie zbiórki na działalność w sierpniu. Dlatego prosimy wszystkich dobrych i szczodrych ludzi, dla których los Naszego Portalu nie jest obojętny, ponieważ go cenią za kulturę słowa oraz wzbogacenie ich wiedzy i życia, o pomoc w szczęśliwym ukończeniu zbiórki na działalność nadchodzącym miesiącu. Aby zapewnić Naszemu Portalowi stabilność w przyszłości, zachęcamy również do dołączania do elitarnej, stałej grupy wspierających. Zostań naszym sponsorem! Nie pozwól aby portal „Wolne Media” zawiesił działalność! Ważny jest każdy grosik! Czy nam pomożesz?

Nasze konto bankowe TUTAJ – Konto PayPala TUTAJ