Pytania o ingerencję Chin w kanadyjskie wybory to… rasizm!

Opublikowano: 01.03.2023 | Kategorie: Media, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1100

Justin Trudeau wystosował w poniedziałek surowe ostrzeżenie dla dziennikarzy: Wasze pytania dotyczące ingerencji Chin w wybory w Kanadzie są rasistowskie i powinny ustać.

Trudeau zadano kilka pytań w sprawie zarzutów o ingerencję w wybory ze strony chińskiego rządu. Wśród pytań, na które Trudeau nie udzielił jasnej odpowiedzi, było to, czy CSIS ostrzegł Partię Liberalną w 2019 r., że ma obawy, że obecny liberalny poseł Han Dong otrzymał wsparcie od chińskiego konsulatu w Toronto.

„Istnieje 1,7 miliona Kanadyjczyków, którzy z dumą wywodzą swoje korzenie z Chin. Ci Kanadyjczycy powinni być zawsze uznawani za pełnoprawnych Kanadyjczyków i zachęcani do ubiegania się o urząd” – powiedział Trudeau, wychwalając posła Donga. Następnie odniósł się do kwestii ostrzeżenia CSIS: „W wolnej demokracji niewybieralni urzędnicy bezpieczeństwa nie mogą dyktować partiom politycznym, kto może lub nie może kandydować” – powiedział Trudeau.

Później na konferencji prasowej reporterka CBC Lorenda Reddekopp zadała proste pytanie, starając się skłonić Trudeau do wyjaśnienia, co miał na myśli. „W uzupełnieniu tego pytania o CSIS i Han Donga; chce pan powiedzieć, że CSIS nie ostrzegał? A może został pan ostrzeżony i zdecydował się odrzucić ostrzeżenie z jakichś powodów? Chciałam tylko to wyjaśnić” – zapytała Trudeau.

„Jedną z rzeczy, które niestety widzieliśmy w ostatnich latach, jest wzrost antyazjatyckiego rasizmu związany z pandemią i obawami dotyczącymi lojalności” – odparł Trudeau. „Chcę, aby wszyscy w pełni zrozumieli: Han Dong jest wybitnym członkiem naszego zespołu, a sugestie, że w jakiś sposób nie jest lojalny wobec Kanady, nie powinny być akceptowane”.

Tymczasem pojawiają się doniesienia, że fundacja Pierrea Elliota Trudeau otrzymywała duże wsparcie z ChRL. W listopadzie 2016 r., po imprezie zbierania funduszy na rzecz Partii Liberalnej, w której uczestniczył premier Justin Trudeau, szef Chińskiej Organizacji Kulturalnej w Kanadzie i starszy rangą członek KPCh, Zhang Bin, przekazał 1 milion dolarów różnym kanadyjskim organizacjom. 750 000 dolarów dla Wydziału Prawa Uniwersytetu w Montrealu oraz stypendia dla kanadyjskich studentów na wyjazd do Chin. Kolejne 200 000 dolarów trafiło do Fundacji Trudeau, a pozostałe 50 000 dolarów przeznaczono na sfinansowanie pomnika Pierre’a Trudeau. Zbiórka pieniędzy odbyła się w prywatnej rezydencji kanadyjskiego biznesmena chińskiego pochodzenia. Premier Trudeau zaprzeczył wszelkim oskarżeniom o niestosowność tych dotacji i stwierdził, że była to próba przyciągnięcia chińskich inwestycji do Kanady.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Na podstawie: „The Sun”, SecuringDemocracy.gmfus.org
Źródło: Goniec.net


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.