Pytają FED o możliwość cenzurowania informacji w mediach

Opublikowano: 16.03.2023 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2088

W Stanach Zjednoczonych kryzys bankowy, który na razie objawił się upadkiem kilku banków, w tym Silicon Valley Bank (SVB), nasila się, a depozytariusze lokat w na razie działających bankach słusznie obawiają o los swoich pieniędzy.

Ci zwykli, szarzy ludzie, niepewni co do przyszłości swoich oszczędności ulokowanych w bankach, rozpoczęli wycofywanie części swoich pieniędzy. Przy jeszcze większym szturmie na banki może to zagrozić całemu systemowi bankowemu, który i bez tego jest sztucznie podtrzymywanym tworem.

Według wydanego 6 marca 2023 r. oświadczenia przez FDIC (Federalna Korporacja Depozytów i Ubezpieczeń), banki posiadają ponad 620 miliardów dolarów w formie nieubezpieczonej.

Gdyby i ta bańka pękła, Stany Zjednoczone doświadczą gigantycznego krachu finansowego, a równocześnie z nim pogrążą cały świat w chaosie. Oczywiście, można się po nim spodziewać „wybawienia” w postaci wprowadzenie cyfrowego pieniądza.

W międzyczasie jednak, aby zapanować nad rozgrzanymi obywatelami obawiającymi się utraty swoich ciężko zarobionych pieniędzy, politycy proponują niebezpieczne dla wolności słowa rozwiązanie. Podczas telekonferencji w dniu 14 marca, na temat ratowania banków z Doliny Krzemowej, senator Mark Kelly (Demokrata z Arizony) zapytał przedstawicieli Rezerwy Federalnej (FED), Departamentu Skarbu oraz FDIC, „czy mają sposób na cenzurowanie informacji w mediach społecznościowych, aby zapobiec runowi na banki”.

Jak na razie pytanie nie doczekało się konkretnej odpowiedzi, ale przynajmniej temat szerszej cenzury został podjęty. Teraz pora na odpowiednie wcielenie jej w życie, narzucenie „standardów przeciwdziałania fałszywym informacjom”, prosto z rządowych instytucji, jak Departament Bezpieczeństwa Krajowego Stanów Zjednoczonych.

Na podstawie: FDIC.gov
Źródło: Bibula.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. replikant3d 16.03.2023 18:08

    Nie pociągnie to katastrofy ekonomicznej całego świata. Może USA i Europa. Po to włąnie Ruski i Chiny tworzą równoległy system gospodarczy. Oni doskonale wiedzieli na co się zanosi…

  2. Baltazar Bombka 17.03.2023 12:26

    W ramach sankcji odetniemy Rosję od walącego się systemu bankowego zachodu. Póki co to na tych sankcjach Rosja wychodzi najlepiej.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.