Putin zgłoszony do Pokojowej Nagrody Nobla

Opublikowano: 24.09.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 627

Rosyjski pisarz Siergiej Komkow poinformował, że wysłał zgłoszenie ws. nominacji Putina do Pokojowej Nagrody Nobla, która zostanie wręczona 10 września 2021 roku w Oslo.

„Dziś to już de facto moja czwarta nominacja do Pokojowej Nagrody Nobla. Zostało ono wysłane 9 września tego roku i już 10 września zgłoszenie trafiło do Norweskiego Komitetu Noblowskiego w Oslo” – powiedział Komkow w czasie konferencji prasowej „O nominacji prezydenta Rosji Władimira Putina do Pokojowej Nagrody Nobla w 2021 roku”.

Jak dodał, z uwagą obserwował, gdzie znajduje się list polecony, podkreślając, że od razu po wpłynięciu rosyjskiego zgłoszenia strona amerykańska nominowała prezydenta USA Donalda Trumpa. „Wiemy dokładnie kto, kiedy i o której co do minuty – o godz. 15.07 czasu lokalnego ten list polecony został odebrany w Oslo, podpisał się jeden z sekretarzy komitetu noblowskiego. Po tym zgłoszeniu zaczęła się dosłownie szalona reakcja ze strony amerykańskiej. Już bliżej wieczora, po godz. 16.00 czasu lokalnego amerykański przedstawiciel w Oslo szybciutko, pisząc ją jak gdyby odręcznie, od razu zgłosił nominację do Pokojowej Nagrody Nobla (Trumpa – red.), nie wiadomo w związku z czym, pisząc o uregulowaniu jakiegoś konfliktu między Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi i Izraelem” – powiedział Komkow.

Rzecznik prasowy prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow, komentując tę wiadomość oświadczył, że jeśli taka decyzja zapadnie – to będzie wspaniale, a jeśli nie, nic strasznego się nie stanie. „Wiecie przecież, że do tej nagrody nominowani są zupełnie różni ludzie. I jest to inicjatywa tych, którzy występują z taką propozycją. W tym przypadku to wspomniany przez was pisarz. Istnieje określona procedura rozpatrywania kandydatur. Jeśli decyzja zapadnie, to wspaniale, jeśli nie, to nic strasznego. Ciężko tu powiedzieć coś innego” – podkreślił Pieskow w rozmowie z dziennikarzami.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

 1. Stanlley 24.09.2020 16:50

  Niestety nie ma szans bo :
  – nie jest czarny i nie wszczyna wojen
  – nie rozwala Białorusi
  – nie wprowadza demokracji za pomocą nalotów dywanowych, czołgów i karabinów
  – za mało ma krwi na rękach i jak obieca poprawę to nie zrobi wrażenia

 2. MasaKalambura 25.09.2020 06:44

  Może za zakończenie Donbasu. Jak Obama za zakończenie Guantanamo

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.