Putin podpisał dekret o nowelizacji konstytucji

Opublikowano: 04.07.2020 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 840

Władimir Putin podpisał dekret o wprowadzeniu poprawek do ustawy zasadniczej – poinformowała służba prasowa Kremla. Zmiany powinny zacząć obowiązywać od 4 lipca.

W tegorocznym orędziu do Zgromadzenia Federalnego prezydent Rosji zaproponował wprowadzenie nowelizacji niektórych rozdziałów konstytucji, przede wszystkim wymagań wobec głowy państwa, członków rządu i urzędników państwowych różnego szczebla, a także zapewnienia obywatelom gwarancji socjalnych.

Propozycjami zajmowała się specjalna grupa robocza, a następnie Putin wniósł pod obrady Dumy Państwowej odpowiedni projekt ustawy. 11 marca dokument został zatwierdzony przez obie izby parlamentu, po czym został przyjęty przez regionalne zgromadzenia ustawodawcze, a 14 marca podpisany przez prezydenta.

Jednocześnie Putin wielokrotnie podkreślał, że zmiany wejdą w życie tylko wtedy, gdy zostaną zaakceptowane w głosowaniu powszechnym.

Głosowanie odbywało się w dniach 25 czerwca – 1 lipca. Frekwencja wyniosła 67,97%. Po sprawdzeniu wszystkich protokołów poinformowano, że za nowelizacją ustawy zasadniczej opowiedziało się 77,92% głosujących (prawie 58 mln Rosjan), a przeciw – 21,27% (około 16 mln).

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI:

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o