Putin ostrzegał Busha przed zamachami z 11 września

Opublikowano: 06.09.2019 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 555

Władimir Putin w 2001 roku poinformował amerykańskiego prezydenta George’a W. Busha o tym, że na terytorium Stanów Zjednoczonych mogą być przygotowywane zamachy terrorystyczne – pisze były analityk CIA George Beebe.

Beebe twierdzi w swojej książce „Rosyjska zapadnia: jak nasza wojna cieni z Rosją może przerodzić się w katastrofę jądrową”, że Putin dwa dni przed 11 września zadzwonił do amerykańskiego prezydenta i poinformował go, że „rosyjski wywiad namierzył oznaki przygotowanego ataku terrorystycznego – czegoś, co organizowane jest od dawna – pochodzącego z Afganistanu”.

Były analityk przypomniał, że to właśnie Putin jako pierwszy spośród zagranicznych przywódców zadzwonił do Busha po 11 września, by wesprzeć Stany Zjednoczone.

Książka Beebe trafiła do amerykańskich księgarni w tym tygodniu. Jej autor wcześniej kierował działem analitycznym CIA, zajmującym się Rosją, a obecnie jest wiceprezesem waszyngtońskiego eksperckiego Centrum Interesów Narodowych.

W archiwum na stronie Kremla jest wiadomość datowana na 10 września 2001 roku o rozmowie telefonicznej Putina z Bushem. Rozmowa miała się odbyć z inicjatywy Stanów Zjednoczonych, omawiano przygotowania do szczytu APEC i rosyjsko-amerykańskie negocjacje na najwyższym szczeblu. Obaj prezydenci mieli wyrazić zadowolenie z intensywności kontaktów w sferze wojskowo-politycznej, gospodarczej i w innych obszarach.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. kufel10 06.09.2019 14:41

    Jakie morrwa zielona zamachy terrorystyczne? Interia wykupiła ten portal czy może ryfka ze srulem ??

  2. mariusz 06.09.2019 17:25

    Zamachy terrorystyczne Mossadu.

  3. Dandi1981 06.09.2019 17:30

    Proponuje film 246 farenhajta cos w tym stylus to byla temperatura uzyskana z paliwa w samilocie a to za malo zeby stopic stalowe prenty trzymajace budynek a to kropla w morzu niesvislosci

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.