Putin może czuć się pewnie

Opublikowano: 05.05.2017 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 486

Choć Władimir Putin jeszcze oficjalnie nie zgłosił chęci startu w wyborach prezydenckich, to sondaże mówią, że wygra je z dużą przewagą.

Rosyjska Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego sprawdziła poziom poparcia Rosjan dla Putina. W analizie przygotowanej przez Fundację mówi się, że jeżeli Putin będzie kandydował, to może liczyć na 70-75 proc. głosów. Największe poparcie ma w grupie najmłodszych wyborców (18-24 lata). Tam chce na niego głosować 65 proc. W grupie 45-59 lat na obecnego prezydenta zagłosowałoby 56 proc., a w grupie 24-34 lata – 64 proc.

Niemniej jest i jeden ważny wskaźnik, wskazujący, że duża część Rosjan jest już zmęczona nie tylko obecnym prezydentem, jak i systemem politycznym, o czym świadczą ich deklaracje, że nie pójdą na wybory lub oddadzą głos nieważny. Takich jest niemal jedna czwarta – 23 proc.

Analitycy Fundacji w swoim raporcie podkreślają, że brak jest kandydatów, którzy mogliby poważnie zagrozić pozycji Putina. Jeśli nawet się pojawiają w spisie, to najpierw są liderzy koncesjonowanej opozycji, zaś liderzy opozycyjnych ugrupowań pozaparlamentarnych, na których tak silnie stawiają media zachodnie, wmawiając odbiorcom, że stanowią jakąś siłę, mogą liczyć na poparcie w granicach 2 proc.

Co ciekawe, Fundacja skonstatowała, że rosyjski elektorat wykazuje chęć gromadzenia się wokół obecnego przywódcy, im bardziej trudna i nieprzewidywalna jest sytuacja międzynarodowa i wewnętrzna. Oznacza to, że liczenie na działanie sankcji jest całkowicie błędne.

Autorstwo: MW
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.