Punkty z fast foody znikną z terenów w pobliżu szkół?

Opublikowano: 20.09.2019 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 636

Według nowego raportu brytyjskiej Royal Society for Public Health, punkty z fast foodami powinny zniknąć z ulic, którymi dzieci chodzą do i z szkoły, aby pomóc w walce z otyłością. Eksperci proponują by zakaz dotyczący sprzedaży niezdrowej żywności, objął teren odpowiadający odległości pokonywanej w ciągu pięciominutowego spaceru, od budynku szkoły licząc.

Eksperci chcą także, aby na wskazanych obszarach, zakazano umieszczania na billboardach reklam śmieciowego jedzenia, również reklamy pojawiające się dotychczas na stronach należących do rad, powinny być usunięte.

Trzecia sugestia Royal Society for Public Health dotyczy zakazu dostarczania posiłków do szkół.

Zdaniem autorów raportu, w ramach walki o zdrowie młodych mieszkańców Wysp, należy ulepszać trasy piesze i rowerowe, oraz zachęcać uczniów do korzystania z nich.

Raport wykazał, że 80% badanych nie popiera zniżek oferowanych uczniom przez fast foody w pobliżu szkół, 65% popiera pomysł, by w na trasie do i z szkoły, dziecko nie miało możliwości kupienia niezdrowego jedzenia, a 68% zgadza się, że reklamy tego typu żywności powinny zniknąć ze stron należących do rad.

„W tym środowisku sklepy z fast foodami stały się jednym z najpopularniejszych miejsc spotkań pozaszkolnych”, mówi Dyrektor RSPH, Shirley Cramer.

„Nasza praca pokazała, że jeśli mamy dać młodym ludziom w Wielkiej Brytanii opcje, na które zasługują, zamiast zadowalać się tanią i niezdrową ofertą, do której są obecnie ograniczeni, potrzebujemy radykalnej przebudowy środowiska ulicznego otaczającego nasze szkoły”, dodała.

Ian Hudspeth, przewodniczący Local Government Association powiedział: „Musimy pilnie podjąć działania mające na celu ograniczenia rozwoju otyłości wśród dzieci, a rady odgrywają w tym procesie ważną rolę, jednak potrzebujemy silniejszych uprawnień aby poradzić sobie z tą epidemią”.

Autorstwo: SDG
Źródło: Cooltura24.co.uk


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

 1. Radek 20.09.2019 06:05

  Toć to w najgorszym komunizmie ludzie nie spodziewali się aż takiego dzielnego zwalczania problemów których nie ma.
  Za jakiś czas masowo ludzie będą emigrowali do Afryki i innych mniej rozwiniętych krajów aby móc żyć. Bo w tym zamordyzmie, to już niedługo nie będzie się dało żyć.
  Co do tego śmieciożarcia, to jakby rodzice mieli jakikolwiek wpływ na wychowanie dzieci a nie szkoła, TV i reklamy, to by wiele mniej dzieci jadło to gówno.
  Dlaczego zatem rząd nie zakaże od razu sprzedażny szkodliwego jedzenia, tylko bawi się w opłaty cukrowe i inne głupoty. Jak wiadomo zakazany owoc lepiej smakuje i droga do szkoły będzie prowadziła właśnie przez taki sklep.

 2. gajowy 20.09.2019 12:53

  Ale przecież w MacDonaldzie można też zamówić sałatki. Niedawno jadłem tam sałatkę z krewetkami polaną oliwą z oliwek (jeden z wyborów sosu). I popijałem to zieloną herbatą.
  Problem tkwi nie w tych przybytkach ale w konsumpcjonistycznej indoktrynacji:
  Przy pierwszych objawach głodu (czyli gdzieś 5x dziennie) powinieneś jeść i to do syta. Inaczej wyrządzasz swojemu organizmowi krzywdę. Głód to Twój wróg…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.