PSL chce wycofać podręcznik do Historii i Teraźniejszości

Opublikowano: 20.08.2022 | Kategorie: Edukacja, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 745

Polskie Stronnictwo Ludowe domaga się wycofania ze szkół podręczników do Historii i Teraźniejszości. Przedmiot ten zastąpi dotychczasową Wiedzę o Społeczeństwie. Zdaniem PSLu, obecne i jedyne wydanie podręczników uderza w godność człowieka oraz nie przedstawia wartości dydaktycznej.

Od 1 września tego roku, czyli od początku nowego roku szkolnego, przedmiot Historia i Teraźniejszość zastąpi Wiedzę o Społeczeństwie w pierwszych klasach liceów i techników. Na razie jedynym podręcznikiem dopuszczonym do nauczania HiT jest pozycja autorstwa prof. Wojciecha Roszkowskiego.

Treści podręcznika wzbudzają kontrowersje i są przedmiotem krytyki ze strony niektórych komentatorów i polityków opozycji. „Podręcznik proponowany przez ministra Czarnka, nie dość, że jest uwłaczający dla godności ludzkiej, że jest obraźliwy dla wielu grup społecznych, to jest kompletnie nieprzygotowany do właśnie nauki krytycznego myślenia, tego czym szkoła powinna się najbardziej zajmować” – stwierdził lider Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Następnie polityk zażądał wycofania podręcznika ze szkół. „Domagamy się wycofania tej propozycji podręcznika dotyczącego historii teraźniejszej, wycofania przez ministra Czarnka, który zapowiedział na antenie Polsat News, że się wycofa z fragmentu o in vitro” – zaznaczył Władysław Kosiniak-Kamysz.

„Uważamy, że cały podręcznik jest po prostu beznadziejny i trzeba go wycofać, trzeba prawdziwie nauczać młodzież i to zrobimy. Mamy plan jak dojdziemy do władzy, będzie dużo historii, będzie wiedza o społeczeństwie, nie będzie żadnych kitów, tylko będzie prawdziwe nauczanie, bo tak trzeba to nazywać” – wskazał polityk. „A nie te kity ministra Czarnka, niech przestanie ludziom wciskać kit, promować dziadowskie podręczniki, niech przestanie obrażać w tych podręcznikach drugiego człowieka” – dodał.

Autorstwo: Krystian Rusiniak
Na podstawie: DoRzeczy.pl
Źródło: MediaNarodowe.com

5

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.