PSL chce wpisać członkostwo w UE do konstytucji RP

Opublikowano: 01.04.2019 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1439

Wczoraj podczas krajowej konwencji wyborczej PSL, lider partii Władysław Kosiniak-Kamysz zapowiedział poprawki do konstytucji RP. Partia ludowców proponuje wpisanie członkostwa w Unii Europejskiej do ustawy zasadniczej.

Jak zapowiedział lider PSL, w przyszłym tygodniu partia zgłosi projekt ustawy i zacznie zbiór podpisów. „Złożymy poprawkę o zmianę w konstytucji, wpisanie członkostwa w UE do polskiej konstytucji” – poinformował Kosiniak-Kamysz.

Dodał również, że „ci, którzy nie poprą tej poprawki, nie podpiszą się pod nią, będą chcieli wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej tuż po wyborach” do Parlamentu Europejskiego 26 maja.

Przewodniczący PSL powiedział o tym, że jego ugrupowanie nie pozwoli, żeby „jakakolwiek siła polityczna wyprowadziła Polskę z UE”. „Nie ma zgody na polexit” – oświadczył. Zdaniem lidera PSL jedynie zwycięstwo Koalicji Europejskiej jest gwarancją bezpieczeństwa Polski w Unii.

Podczas konwencji wyborczej Kosiniak-Kamysz zapewnił, że PSL w kampanii do PE będzie domagać się szacunku dla Polski i dla Unii Europejskiej. “Dziś wielu zaczyna się troszczyć o nasze wartości, o nasze barwy i o naszą historię. To są ci sami faryzeusze, którzy jeszcze nie tak dawno wiadro pomyj na nas wylewali. To są ci sami, którzy jeździli do Wierzchosławic i próbowali ukraść naszą tożsamość. To są ci sami, którzy w wyborach samorządowych mówili o potrzebie wyeliminowania PSL z życia publicznego.”

Lider PSL zapewnił, że będzie bronić tradycyjnych wartości w Polce i w Europie. „Będziemy bronić wartości chrześcijańskich, wartości narodowych, społecznych, które od pokoleń są wypisane na zielonych sztandarach: Bóg, honor i ojczyzna” – podkreślił Kosiniak-Kamysz.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. marcinuk 01.04.2019 13:51

  Widac, ze ten Kamysz nie ma pojecia, ze UE nie ma nic wspolnego z Bogiem, tradycja czy ojczyzna. Moglby sie przyznac chociarz, ze tak naprawde chodzi mu o pieniadze z dotacji, ktore bysmy przestali laskawie dostawac.

 2. kuralol 01.04.2019 17:25

  O tym trzeba też pisać: Szczelna blokada informacyjna na temat polskich protestów w USA przeciwko plemiennemu dziedziczeniu w ramach ustawy 447

 3. beth 01.04.2019 19:36

  w moim odczuciu to zupełna zapaść intelektualna tego faceta.

 4. Husar 02.04.2019 09:09

  Jak to działa? Czy te wszystkie partie ścigają się u swoich zagranicznych mocodawców kto zrobi więcej aby ubezwłasnowolnić i zniszczyć Polskę ?
  Co możemy zrobić jako naród Polski dla własnego dobra aby ograniczyć wpływ obcych narodów, obcych instytucji, fundacji, obcych partii tu zainstalowanych na strefę zarządzania Państwem ?
  Jak ograniczyć wpływ utworzonego obecnego układu partyjnego i tych ludzi na zasiadanie w sejmie oraz przenikanie żydów i Niemców do struktur państwowych ?
  Czy należałoby wprowadzić badania genetyczne na R1A1?
  Czy należałoby zmienić ustrój państwowy wraz z tą przeklętą ordynacją wyborczą ?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.