Przywłaszczyli sobie rzadki skarb, trafią do więzienia

Opublikowano: 24.11.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1555

Dwóch Brytyjczyków skazano na więzienie za przywłaszczenie tysiącletniego skarbu, który znaleźli wykrywaczem metali w polu. Rzadkie artefakty pochodzące z czasów Wikingów warte były 12 milionów funtów.

Para poszukiwaczy-amatorów Layton Davies i George Powellow, odkryli imponujący zbiór złotej i srebrnej biżuterii oraz monet, sprzed tysiąca lat. Skarb leżał w ziemi na terenie Herefordshire i zgodnie z prawem, mężczyźni powinni poinformować o tym fakcie władze hrabstwa, czego nie zrobili. Zamiast tego, zaczęli chwalić się cennymi przedmiotami dilerom dzieł sztuki z nadzieją, że uda się im sprzedać część zbioru.

W piątek Sędzia Nicholas Cartwright skazał poszukiwaczy skarbów, odpowiednio, na 10 lat i osiem i pół roku pozbawienia wolności. Powiedział, że oszukiwali nie tylko właściciela ziemi, ale także społeczeństwo. „Oszukaliście właściciela i jego matkę a także społeczeństwo, ponieważ skarb należy do narodu. Korzyścią dla nas jest to, że przedmioty te możemy później zobaczyć i podziwiać, kradzież to uniemożliwiła”, zwrócił się do skazanych.

Biżuteria Wikingów w całości została odzyskana ale zbiór 300 anglosaskich monet przepadł, historycy nie kryją rozczarowania gdyż uważają, że były niezwykle cenne. Znalezisko rzuca nowe światło na czasy walki o władzę na terenach dzisiejszej Wielkiej Brytanii w IX wieku.

Na podstawie: TheGuardian.com
Zdjęcia: West Mercia Police
Źródło: Cooltura24.co.uk


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.