Przywiązała psa przed sklepem, została zatrzymana

Opublikowano: 29.01.2024 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 3074

W Katowicach jedna z klientek galerii handlowej przywiązała psa przed wejściem i poszła na zakupy. Interweniowali policjanci. Kobieta została zatrzymana. Janusz Korwin-Mikke krótko skomentował sprawę.

Katowiccy policjanci zostali poinformowani, że przed tamtejszą galerią handlową ktoś przywiązał psa. Ruszyły więc poszukiwania właściciela. Skierowano komunikat do klientów. Jak się okazało, właścicielką psa była jedna z klientek centrum handlowego. Policja najpierw wystawiła jej mandat za wykroczenie. Pozostawienie psa przed sklepem bez opieki jest bowiem wykroczeniem, w myśl art. 77 Kodeksu wykroczeń. Chodzi o niezachowywanie środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia.

„§ 1. Kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1000 złotych albo karze nagany.
§ 2. Kto dopuszcza się czynu określonego w § 1 przy trzymaniu zwierzęcia, które swoim zachowaniem stwarza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia człowieka, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny albo karze nagany” – czytamy.

10 kwietnia 2021 roku w życie weszło rozporządzenie, zgodnie z którym za pozostawienie zwierzęcia bez opieki w miejscu publicznym może grozić upomnienie lub mandat w wysokości do 500 zł. Później jednak okazało się, że kobieta była poszukiwana przez wymiar sprawiedliwości za oszustwo. Mundurowi ostatecznie zatrzymali kobietę. Psem zaopiekował się jej mąż.

„Podobno ostatnio policja w Polsce (może tylko na Śląsku?) interweniuje, gdy właściciel przywiąże psa przed sklepem” – napisał Janusz Korwin-Mikke. „Dziwne: dawniej interweniowała, gdy się psa NIE przywiązało. Niewiarygodne: takiego zamordyzmu nie było ani za Hitlera, ani za Stalina” – skwitował.

Autorstwo: MM
Źródło: NCzas.info


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

9 komentarzy

 1. Katana 29.01.2024 18:36

  Może porąbańcy ustaliliby chociaż w tak małej sprawie jak wolno.
  Też swojego przywiązywałem i coś tam raz policjant mruczał o tym, i teraz co?
  Albo ukarać policjantów albo wprowadzić jakieś ustalenia. Choć teraz to już i to, i to powinno się zrobić.

 2. Katarzyna TG 29.01.2024 18:47

  I teraz zestawmy to sobie z takim newsem:
  http://www.rdc.pl/aktualnosci/warszawa/pomoc-warszawa-straz-miejska-przemarznieta-kobieta_8QEn01UpBQfgvSRJdbW7

  Dziewczyna dwie godziny leżała w śniegu i NIKT jej nie pomógł ale jak piesek przywiązany to od razu “życzliwy” doniesie.. i mandacik.

  Wnioski?

 3. Katana 29.01.2024 19:04

  Wnioski?
  Myślałem, że mam jeden: To psy w ludzkiej skórze. Ale mój tu mlasnął obok i jak tu obrazić “najlepszego przyjaciela”?

  Rozumiem, że coś może drażnić i to dobrze gdy człowiek wrażliwy… Ale jak właściciela psa tak potraktowali to oni takimi na pewno nie są i dla psa. Wykorzystali sytuację tylko.
  Powinno się z nimi rozmowę dyscyplinarną przeprowadzić za znęcanie się nad człowiekiem.

 4. Katarzyna TG 29.01.2024 19:11

  >To psy w ludzkiej skórze. Ale mój tu mlasnął obok i jak tu obrazić “najlepszego przyjaciela”?

  “(..) bo to mezalians byłby dla psa”.

 5. Katana 29.01.2024 19:16

  Druga sprawa, że teraz coraz więcej ludzi boi się psów… Chyba natury w ogóle się boją… życia.

 6. Denisrozrabiaka 29.01.2024 23:20

  Mogli napisać tak: “kiedy -kobieta- przywiązała swojego przyjaciela-kochanego czworoną, uroczą kluseczkę przed kliniką aborcyjną i poszła usunąć z siebie – to coś, niszczyciela klimatu i mamusi ziemii! – oj biedny piesek [płacz]”

  a ja – hehe

 7. adambiernacki 30.01.2024 08:36

  Ogólnie jestem przeciwnikiem większości reżimów, zakazów i nakazów ale…to mój postulat! Od dawna byłem za karaniem za przywiązywanie piesełka przed sklepem. Gorącym zwolennikiem jestem! Masz piesełka??? To masz mieć dla niego czas!!! Wszystko jest mniej ważne! Na balety? Nieeee. Ty masz piesełka i masz z nim siedzieć. Wakacje? Jakie wakacje? Ty masz piesełka i masz z nim siedzieć.
  Posiadanie piesełka powinno być dopuszczane na zasadzie zdania egzaminów kynologicznych rozszerzonych o podstawy weterynarii oraz sprawnościowych. Zwłaszcza kobiety powinny być mocno testowane i edukowane długo żeby mieć prawo do opieki nad psem.
  Dodatkowo bezwzględnie powinny być wprowadzone ograniczenia jesli chodzi o rasy.

 8. Stanlley 30.01.2024 10:15

  Za to policja nie jest zainteresowana śledztwem jak to popek molestował owczarka – bo nie miecki : https://wolnemedia.net/popek-oskarzony-o-molestowanie-psow/

 9. Katana 30.01.2024 11:49

  //Ogólnie jestem przeciwnikiem większości reżimów, zakazów i nakazów ale…// – masz kompleks, traumę, silny lęk przed psami?
  Pogryziony?
  Ja myślę, że powinno być ustalone, że nie można ze względów bezpieczeństwa ale każdy przypadek policja powinna jakoś rozsądnie oceniać i musi być gradacja kary. Najczęściej być upomnienie.

  //Masz piesełka??? To masz mieć dla niego czas!!! //
  Bardzo mylne. Ja ze swoim praktycznie wszędzie chodzę więc i do sklepu chodziłem. Gdybym go nie zabrał to wtedy mógłby się poczuć urażony 😉
  I co… z tą traumą? Można leczyć…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.