Przytłaczająca większość Ukraińców chce wyjechać z Polski

Opublikowano: 08.03.2020 | Kategorie: Gospodarka, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1084

Przynajmniej na razie trudno oszacować skutki otwarcia się niemieckiego rynku pracy na Ukraińców. Wiadomo jednak, że ich wyjazd do naszego zachodniego sąsiada spędza sen z powiek zwolennikom masowej imigracji. Świadczy o tym kolejne badanie przeprowadzone przez ukraińskich pracowników, w którym przeważająca większość ankietowanych chciałaby wyjechać do innego kraju Unii Europejskiej.

Kolejny raport na ten temat sporządziła agencja zatrudnienia Gremi Personal zajmująca się sprowadzaniem Ukraińców do Polski. Blisko 84 proc. osób badanych przez ukraińską firmę Vox Populi zadeklarowało tym samym, że potencjalnie interesuje się możliwością wyjazdu z Polski do innych państw zachodnich. Co więcej, już blisko 40 proc. ukraińskich pracowników miało podjąć ostateczną decyzję o opuszczeniu naszego kraju.

Najwięcej ukraińskich imigrantów zarobkowych jest zainteresowanych wyjazdem do Niemiec – ten kierunek deklaruje blisko 51 proc. badanych. Do Czech i państw skandynawskich chce wyjechać blisko 22 proc., Stany Zjednoczone i Kanadę gotowych jest wybrać 16-17 proc. ankietowanych, z kolei 13 proc. deklarowało możliwość wyjazdu do Wielkiej Brytanii. Jednocześnie Ukraińcy narzekają na trudne niemieckie procedury dotyczące legalizacji pobytu.

Samo badanie zostało przeprowadzone na grupie ponad tysiąca Ukraińców, którzy przebywają obecnie w dwudziestu pięciu polskich miastach.

Na podstawie: Money.pl
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Cosmo
Użytkownik

Wreszcie jakaś dobra nowina. Niech jeszcze stary dziadyga zostanie odwiedzony przez COVID-19 i może będzie co lepiej. Chociaz…