Przyszłość banku Credit Suisse wisi na włosku

Opublikowano: 19.03.2023 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2282

Przyszłość Credit Suisse wisi na włosku, intensyfikują się wysiłki na rzecz ratowania banku dotkniętego przez rosnący światowy kryzys bankowy. Podobno UBS i BlackRock mają plany przejęcia Credit Suisse. Wysiłki zmierzające do ustabilizowania globalnego systemu bankowego nasiliły się w sobotę.

Szwajcarski bank, który zatrudnia około 5000 pracowników w Londynie, jest wystawiony na sprzedaż – a jego rywal szwajcarski pożyczkodawca UBS chce złożyć ofertę na całość lub część dotkniętego groźbą bankructwa banku.

Amerykański gigant inwestycyjny BlackRock podobno ma także plany przejęcia.

Eksperci twierdzą, że każda transakcja musiałaby zostać zawarta przed poniedziałkowym otwarciem rynków finansowych, aby zapobiec dalszej panice.

Los banku ma znaczenie, ponieważ jest to jeden z 30 globalnych banków uznanych za „ważne systemowo” – czyli zbyt duże, by upaść.

Ponad 400 miliardów funtów zostało wymazanych z wartości akcji globalnych banków w zeszłym tygodniu po upadku Silicon Valley Bank w USA.

W swoim budżecie z zeszłego tygodnia kanclerz Jeremy Hunt powiedział, że zasady wprowadzone od czasu kryzysu finansowego w 2008 r. oznaczają, że brytyjski system bankowy „pozostaje bezpieczny, zdrowy i dobrze dokapitalizowany”.

Credit Suisse poniósł stratę w wysokości 8 miliardów funtów w 2021 roku po upadku specjalistycznej firmy finansowej Greensill Capital.

Opracowanie: Andrzej Kumor
Na podstawie: DailyMail.co.uk
Źródło: Goniec.net


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Stary Kulas 20.03.2023 12:50

    Jest poniedziałek. Proszę Admina/autora o dodatek z informacją jak teraz wygląda sytuacja. Pytałem Binga ale nie wie.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.