Przyrost chorób psychicznych w izraelskiej armii

Opublikowano: 30.03.2016 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 405

Szef Działu Zdrowia Psychicznego w izraelskiej armii ostrzegł, że liczba pacjentów z chorobami psychicznymi wśród żołnierzy IDF potroi się w ciągu najbliższych dziesięciu lat – donosi Quds.

Podczas rozprawy, która odbyła się w parlamencie izraelskim w ubiegłą środę, płk Karen Giant powiedział, że tysiące żołnierzy w izraelskiej armii jest leczonych, ujawniając przy tym, że są to również piloci izraelskiego lotnictwa biorący leki przeciwdepresyjne.

Giant ostrzega przed zezwalaniem żołnierzom na opuszczanie swoich baz wraz z bronią, ponieważ stanowią oni zagrożenie dla społeczeństwa. Dodał, że wysocy przedstawiciele wojskowi od dawna przed tym ostrzegali, jednak postanowili umożliwić żołnierzom na swobodne dysponowanie bronią w zakresie jej posiadania poza terenami swoich baz.

Giant dodał również, że młodzi żołnierze często unikają uzyskania pomocy w odniesieniu do ich chorób psychicznych, co jest przyczyną kryzysu dla wojska i wpływa na morale. To sprawia, że choroby psychiczne i problemy psychologiczne oraz ich zaburzenia u żołnierzy są coraz trudniejsze do zidentyfikowania.

Zwrócono także uwagę na niedawne samobójstwa czterech izraelskich żołnierzy cierpiących na poważne choroby psychiczne, których nie ujawniano dotąd. Izraelska gazeta “Haaretz” ujawniła niedawno, że izraelska armia zatrudniła dużą ilość psychologów do pracy w szeregach armii w odpowiedzi na rosnące zjawiska chorób psychicznych i samobójstw izraelskich żołnierzy.

Źródło oryginalne: MiddleEastMonitor.com
Źródło polskie: Wolna-Polska.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.