Przymus szczepień w USA w firmach od 100 pracowników

Opublikowano: 14.09.2021 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1232

Joe Biden ogłosił ostatnio szereg zarządzeń, które w jego opinii mają usprawnić walkę z pandemią koronawirusa. Wstrząsem okazały się nowe przepisy, nakazujące firmom zatrudniającym powyżej 100 osób wprowadzenie obowiązku szczepienia lub przechodzenia co najmniej cotygodniowych testów na COVID-19.

Biden wydał w czwartek dwa zarządzenia wykonawcze wprowadzające wymóg szczepienia przeciwko COVID dla pracowników federalnych i wykonawców, którzy pracują dla rządu federalnego. Wezwał również Departament Pracy o wydanie pilnego nakazu, aby firmy zatrudniające ponad 100 pracowników zapewniły cotygodniowe szczepienia lub testy.

Byliśmy cierpliwi, ale nasza cierpliwość jest na wyczerpaniu, a wasza odmowa wszystkich nas kosztuje. Czas czekania się skończył. To nie jest sprawa wolności czy osobistego wyboru. Tu chodzi o ochronę ludzi wokół nas, naszych rodzin, naszych bliskich – powiedział w przemówieniu uzasadniającym decyzję o przymusie szczepień prezydent Biden

Decyzja prezydenta Bidena bardzo nie spodobała się rządzącym w Teksasie i na Florydzie, ale narzekają i inne stany. Dominuje opinia, że szczepionkowe prawo Bidena jest atakiem na wolności obywatelskie. Gubernator stanu Floryda Ron DeSantis stwierdził, że Biden wydał „niekonstytucyjne zarządzenie przeciwko narodowi amerykańskiemu” i dodał, że ma obowiązek stanąć w obronie konstytucji i walczyć. Z kolei gubernator Teksasu Greg Abbot nazwał zarządzenie Bidena atakiem na prywatne firmy.

Oczywiście okazało się, że przymus szczepień Bidena nie będzie dotyczył wszystkich. Członkowie Kongresu i ich pracownicy zostali zwolnieni z przymusu szczepień.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 12, średnia ocena: 4,25 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Radek
Użytkownik
Radek

“zapewniły cotygodniowe szczepienia lub testy.” Lepiej byłoby poprawić. Chyba nie szczepi się jeszcze raz na tydzień?

BANDZIORkaq
Użytkownik
BANDZIORkaq

Chodzi raczej o możliwość zaszczepienia raz w tygodniu a nie o seryjnosc szczepień