Przyłapani na manipulacji danymi klimatycznymi

Opublikowano: 21.08.2017 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 534

Australijscy naukowcy z Biura Meteorologii (BOM) zlecili przegląd instrumentów rejestrujących temperaturę po tym, jak agencje rządowe zostały przyłapane na zmienianiu danych temperatury w kilku miejscach.

Urzędnicy agencji przyznają, że problem z instrumentami nagrywającymi niskie temperatury może się przydarzyć w wielu miejscach w całej Australii, ale nie chcą się przyznać do tego, że manipulowali odczytami temperatury. BOM zlokalizował brakujące zapisy z Goulburn i Snow Mountains, z których oba leżą w Nowej Południowej Walii.

Meteorolog Lance Pidgeon obserwował odczyt -10 stopni Celsjusza z Goulburn z 2 lipca, które zniknęły z witryny internetowej biura. Odczyty temperatury wahały się krótko, a następnie zniknęły z witryny internetowej rządu. “Temperatura spadła do minus 10, pozostała tam przez jakiś czas, a następnie zmieniła się na minus 10,4, a następnie zniknęła” – powiedział Pidgeon dodając, że powiadomił naukowca Jennifera Marohasy o tym problemie, który następnie zwrócił uwagę biura.

Po krótkiej sesji pytań i odpowiedzi z Marohasy biuro przywróciło później oryginalne odczyty w wysokości 10 stopni.

“System kontroli jakości biura mający na celu odfiltrowanie fałszywych niskich lub wysokich wartości został ustalony na minimum minus 10 dla Goulburn, dlatego rekord został automatycznie zmieniony” – powiedziała dziennikarzom w poniedziałek rzeczniczka. BOM dodał, że istnieją pewne ograniczenia dotyczące niskich temperatur w niektórych zimnych obszarach kraju.

[…] Zgodnie z raportami z sierpnia 2014 r. agencja BOM była już oskarżana o zmienianie zapisów temperaturowych tak by wyglądało na to, że temperatury od dekad szły do góry.

Marohasey stwierdziła, że manipulkowanie przez BOM rejestrami temperatur to “propaganda”, a nie nauka. Analizowała surowe dane temperatur z różnych miejsc w Australii porównując je do danych BOM i stwierdziła, że dane agencji wytworzyły sztuczny trend ocieplenia.

Marohasey powiedziała, że w ciągu ostatniego stulecia modyfikacje BOM zmieniły zapisy temperatur australijskich z lekkiego chłodu na “dramatyczne ocieplenie”.

Autorstwo: Chris White
Źródło oryginalne: DailyCaller.com
Źródło polskie: PrisonPlanet.pl


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. mariusz 21.08.2017 15:55

    Skorumpowani naukowcy od stu lat zatajają technologie bezpłatnej energii oraz inne, dzięki którym wszystko mielibyśmy bezpłatnie i czas pracy skróciłby się do dwóch godzin dziennie. Ludzie u władzy zrobili na Ziemi obóz koncentracyjny.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.