Przyjaźń USA i Włoch sięga czasów starożytnego Rzymu

Opublikowano: 19.10.2019 | Kategorie: Historia, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 740

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump na spotkaniu z włoskim kolegą Sergio Mattarellą wyraził opinię, że „od czasów starożytnego Rzymu” oba kraje łączą związki kulturowe. Biały Dom zacytował wypowiedź amerykańskiego lidera na „Twitterze”.

„Stany Zjednoczone i Włochy łączą związki kulturowe i polityczne, liczące tysiące lat od czasów starożytnego Rzymu” – powiedział Trump.

Internauci zareagowali błyskawicznie i byli zszokowani niewiedzą historyczną przywódcy USA. „Lekcja historii: starożytny Rzym istniał od VIII wieku p.n.e. i upadł około V w. n.e. Stany Zjednoczone przyjęły Deklarację Niepodległości w 1776 roku. Tęsknię za prezydentem, który czyta i zna historię” – napisał jeden z komentatorów.

Znalazły się jednak osoby, które odebrały słowa Trumpa jak metaforę, dzięki której chciał zwrócić uwagę na cechy wspólne praw starożytnego Rzymu i amerykańskiej konstytucji.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. robi1906 19.10.2019 11:53

    żadna metafora ani wygłup.
    Iodeus byli w Rzymie zanim ten Rzym w ogóle doszedł do Syrii i Palestyny. Tak że Trump może jak najbardziej mówić o starożytnej “przyjazni”.

  2. emigrant001 19.10.2019 14:24

    Ciekawy przykład jak miliarder (dziedzic majątku) może być kretynem.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.