„Przyjaciele” krytykowani za brak różnorodności

Opublikowano: 31.05.2021 | Kategorie: Kultura i sport, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1548

Legendarny dla niektórych widzów amerykański serial „Przyjaciele” po siedemnastu latach od zakończenia emisji doczekał się specjalnego odcinka. Przy tej okazji twórcy sitcomu musieli tłumaczyć się z braku różnorodności wśród jego bohaterów. Zapewniają więc, że teraz nie stworzyliby produkcji bez udziału aktorów wywodzących się z mniejszości etnicznych.

https://www.youtube.com/watch?v=YIq7aeCU0Jc

„Przyjaciele” w latach 1994-2004 byli emitowani przez NBC, jedną z największych komercyjnych stacji w Stanach Zjednoczonych. Doczekali się milionów fanów na całym świecie, a w tym tygodniu premierę miał ich specjalny odcinek „Przyjaciele. Spotkanie po latach”. W niektórych kręgach wzbudził on spore kontrowersje, głównie z powodu braku różnorodności jego obsady.

Szóstka głównych bohaterów, czyli trójka kobiet i trójka mężczyzn, miała bowiem biały kolor skóry. Twórcy produkcji twierdzą obecnie, że gdyby serial powstawał w dzisiejszych czasach, wówczas jego obsada byłaby dużo bardziej różnorodna. W pierwszej połowie lat 1990. nie myślano bowiem w podobnych kategoriach.

Scenarzystka Marta Kauffman kajając się przed mediami stwierdziła, że brak różnorodności „Przyjaciół” nie był zamierzony. Szóstka aktorów grających głównych bohaterów miała po prostu pasować do koncepcji, dlatego „producent byłby szalony, gdyby ich nie zatrudnił”.

Na podstawie: Foxnews.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Szurnięty Mędrzec 31.05.2021 18:43

    Strzelać, gazować, razić prądem…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.