Przy szparagach u Niemca nie jest lekko

Opublikowano: 24.05.2023 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2571

W Niemczech trwa sezon na zbieranie szparagów, a raport znanej organizacji Oxfam naświetla bardzo trudną sytuację pracowników, w znacznej mierze pochodzących z Polski.

Poniższy materiał wideo pochodzi z roku 2022.

Jak informuje portal „Business Insider”, wynagrodzenia są systematycznie obniżane, wielu pracowników ma do czynienia z mało przejrzystym systemem wypłat. Niektórzy zgłaszają, że mają przy zbiorach wręcz niemożliwe do zrealizowania cele – piszą autorzy badania.

Problemem są też bardzo wysokie czynsze dla pracowników sezonowych. Oxfam podaje, że zdarzyło się, iż za miejsce w baraku bez kuchni zażądano od pracowników czynszu w wysokości 40 euro za m kw. Tymczasem taki czynsz nawet w bardzo drogim Monachium wynosi średnio 23 euro.

„Warunki w jednym z zakładów w Brandenburgii przy granicy z Polską Oxfam określił jako »skandaliczne«. Kwatery przypominały baraki, a w pokojach rosła pleśń” – czytamy.

Szacuje się, że największą siłę roboczą przy zbieraniu szparagów stanowią w Niemczech mieszkańcy Wschodniej i Środkowej Europy, przede wszystkim Polacy oraz Rumuni.

Źródło: NowyObywatel.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. Stary Kulas 24.05.2023 13:41

    Skoro takie koszmarne warunki to dlaczego tam pracują?

  2. Kazma 24.05.2023 17:28

    Kto to wogóle źre te szparagi, ostatnio wziąłem w sklepie i powąchałem zero zapachu, czy to wogóle smak ma?

  3. kufel10 25.05.2023 04:14

    Dziś widziałem taki mem, otóż “CO JEST TAKIEGO EKOLOGICZNEGO W TYCH SZPARAGACH?” pyta kobita, “ZBIERAJĄCY JE POLACY, KTÓRZY PRZYJEŻDŻAJĄ NA ROWERACH” odpowiada sprzedawca hehehe 😀 “Mlecza” se pozbieraj za stodołą na sałatke to będziesz miał eko-jedzenie a nie markietowe szajse od helmuta. Jaśkowski twierdzi że wytłuczono znaczną część inteligencji polskiej wiadomo kiedy, a odbudowuje się to dopiero w 3-4tym pokoleniu, co widać .. pod tymi waszymi markietami również, jak z piwnymi bencami familia wlecze pełen kosz kolorowych opakowań.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.