Przez Komorowskiego straciliśmy 100 milionów!

Opublikowano: 09.09.2015 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 204

„Straciliśmy 100 milionów (…) Wymyślone przez Komorowskiego pytania były całkowicie nieczytelne!” – ocenia niedzielne referendum Paweł Kukiz w rozmowie z „Super Expressem”. Muzyk wskazuje, że pytanie dotyczące rozstrzygania wątpliwości na korzyść podatnika było już nieaktualne, o finansowaniu partii „absurdalne”, a o JOW-ach nieprecyzyjne. Zdaniem Kukiza niska frekwencja w niedzielę wynikała z wprowadzonej dezinformacji i gry politycznej pomiędzy PO i PiS.

„Mieliśmy do czynienia z ewidentną grą polityczną, która sprowadziła referendum do walki partyjnej. Straciliśmy 100 milionów. Ja do końca starałem się to uratować, przejechałem 10 tysięcy kilometrów, by na spotkaniach z ludźmi propagować ideę JOW i udział w referendum” – twierdzi lider Kukiz ’15.

Zaznacza jednak, że brak zainteresowania referendum ze strony obywateli, nie poprowadzi go do zrezygnowania z dalszej działalności politycznej.

„Ja powiedziałem, że idę do polityki nie dla władzy, ale dla zmiany systemu. Praca na rzecz odzyskania Polski przez obywateli dopiero się rozpoczyna. Choć faktycznie – to, że w niedzielę była tak niska frekwencja, jest triumfem systemu.”

Kukiz twierdzi, że obecność Ludwika Dorna na listach PO jest „prawdziwą kpiną”. O różnorodności światopoglądowej na swoich listach mówi tak:

„Dążę do społeczeństwa obywatelskiego. I wręcz symboliczne jest dla mnie to, że na listach znajdują się wierzący i niewierzący, konserwatyści i liberałowie. Łączy nas imperatyw zmian w takich sprawach jak reforma wymiaru sprawiedliwości czy ordynacji wyborczej.”

Kukiz tłumaczy też spadek notowań jego ruchu w sondażach. Twierdzi, że ma to związek z brakiem środków finansowych, jakimi dysponują inne partie, a także brakiem rozbudowanych struktur i własnych mediów.

„Czym innym jest start w wyborach prezydenckich, z jasnym jednym komunikatem, czym innym start w wyborach parlamentarnych. Zaraz po głosowaniu studziłem optymizm współpracowników. Wiedziałem, że wynik 20 proc. nie jest do powtórzenia. Wielokrotnie mówiłem też, że kluczowe jest wprowadzenie do Sejmu małej, ale pewnej reprezentacji, uczciwych i pracowitych ludzi, a nie szerokiej grupy, z której posłowie błyskawicznie zasilą inne partie i umocnią system. Nie pozwolę na powtórkę z okrągłego stołu. Deklaruję też, że posłowie, którzy pojawią się w Sejmie z listy Kukiz’15, będą zobligowani do tego, by już na starcie kadencji zrzec się poselskiego immunitetu. Potencjalni posłowie muszą być równi wobec prawa z normalnymi obywatelami. Przywileje im się nie należą”.

Były kandydat na prezydenta zaznacza też, że jego ruch, jeśli wejdzie do Sejmu, prawdopodobnie nie będzie koalicjantem partii rządzącej.

„Jest bardzo mało prawdopodobne, byśmy weszli w typową koalicję rządową. Raczej zawierać będziemy koalicje celowe, w sprawach konkretnych głosowań. Poprzemy wszelkie rozwiązania proobywatelskie, takie jak opodatkowanie pracy, reforma wymiaru sprawiedliwości. Jednocześnie głosować będziemy przeciwko wszelkim ustawom, które mogą zaszkodzić Polsce” – przekonuje.

Autorstwo: lap
Na podstawie: se.pl
Źródło: Stefczyk.info

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
emigrant001
Użytkownik
emigrant001

Szkoda, że Paweł Kukiz mieszka w kraju, gdzie elastyczny kręgosłup moralny jest zaletą, moherowe berety tłumem a kradzione bogactwo szanowane. Polacy nie zasługują na demokrację bo jej nie rozumieją. Polacy nawet nie zdają sobie sprawy jakim są paskudnym, wrednym narodem nienawidzącym wszystkiego i wszystkich. Łatwo ich skłócić i utrzymać w marazmie. Można poklepać po ramieniu i prostym kłamstwem utrwalać w próżnym samouwielbieniu. Niektórzy rozumieją dramat własnego Państwa ale to wyjątki na tle roszczeniowej hołoty, dla której ważniejsza od niezależności jest bieżąca konsumpcja. Facebookowe pokolenie, które ma być przyszłością narodu potrafi żyć tylko w czasie teraźniejszym. Jest zdolne do małego protestu wobec ACTA i za legalizacją marihuany ale nie zrobi nic dla przyszłości nawet własnej. Każdy kraj ma rząd na jaki zasługuje.

emigrant001
Użytkownik
emigrant001

Fundamentem Państwa jest Prawo, jeśli go nie ma lub jest byle jakie to taki będzie wasz kraj, który dziś istnieje tylko teoretycznie.
@Fenix Referendum zawsze powinno być ważne niezależnie od frekwencji.