Przewozy Regionalne narażają pasażerów i zastraszają kolejarzy

Opublikowano: 22.05.2019 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 4

Ogólnopolski Związek Zawodowy „Inicjatywa Pracownicza” opublikował protokół rozbieżności, spisany po rozmowach z dyrekcją spółki Przewozy Regionalne. Związkowcy nie mają wątpliwości – spółka łamie zapisy układu zbiorowego, a zamiast prowadzić dialog z pracownikami stara się ich zastraszyć. Efektem jest m.in. narażanie pasażerów, których wożą przemęczeni maszyniści, na niebezpieczeństwo.

Jak informował portal „Strajk” pod koniec kwietnia, OZZ Inicjatywa Pracownicza podjął działania w obronie pracowników pomorskiego POLREGIO (Przewozów Regionalnych). Związek, którego członkami są również sami kolejarze z Pomorza, żąda od władz spółki respektowania postanowień układu zbiorowego, z którego wynika, że czas, jaki pracownik kolei poświęca na dojazd do pracy jest zaliczany do czasu pracy, a nie czasu przeznaczonego na odpoczynek.

Opublikowany przedwczoraj protokół rozbieżności z rozmów między OZZ IP a przedstawicielami zarządu pomorskiego oddziału Przewozów Regionalnych pokazuje jednak, że według spółki czas dojazdu do pracy nie jest czasem pracy.

Spółka odmówiła również uwzględnienia wniosków związku zawodowego o poprawę komfortu w pomieszczeniach, gdzie pracownicy kolei oczekują na odjazd pociągu, którego załogę stanowią. Nie chciała również przyjąć sugestii utworzenia dla pracowników bazy noclegowej, co stanowiłoby pewne rozwiązanie problemu długich i wyczerpujących dojazdów z miejsca zamieszkania na odległe stacje, na które pracownik jest delegowany.

Autorstwo: Małgorzata Kulbaczewska-Figat
Zdjęcie: ASOlka (CC0)
Źródło: NowyObywatel.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o