Przesunięto ostateczny termin zwolnienia niezaszczepionych

Opublikowano: 14.10.2021 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1146

Minister zdrowia Quebecu (Kanada) Christian Dubé przedłużył w środę o 30 dni termin wymogu szczepień pracowników służby zdrowia w prowincji.

Na konferencji prasowej Dube poinformował, że wciąż jest „25 000 nieszczepionych pracowników”. Gdyby ich zawieszenie weszło w życie w piątek spowodowałoby to załamanie się systemu opieki zdrowotnej. Na razie pracownicy systemu, którzy nie poddali się szczepieniom, będą mieli miesiąc na otrzymanie dwóch dawek. Ponadto pracownicy, którzy nie zostali zaszczepieni, będą musieli być trzy razy w tygodniu badani na COVID-19, jeśli zajmują stanowisko, na którym mają do czynienia z pacjentami.

W Quebecu obowiązuje obecnie wymóg okazania paszportu szczepiennego przy wejściu do szpitala. Są jednak wyjątki. Osoby objęte opieką nie muszą jeszcze być zaszczepione, a w niektórych przypadkach osoba nieszczepiona może wejść do szpitala z osobą leczoną. Kobiety rodzące mogą mieć przy sobie męża, dzieci opiekunów, a każdy, kto potrzebuje pomocy, której pielęgniarka nie była w stanie udzielić, może mieć przy sobie rzecznika opiekuńczego.

Dubé apelował do nieszczepionych pracowników, aby zrobili to dla swoich kolegów, ponieważ „zaszczepieni pracownicy służby zdrowia (…) którzy byli na froncie od miesięcy”, spotkaliby się z „nadmierną presją”, gdyby duża liczba personelu została odesłana do domu. Nie wspomniał, że pracownicy, którzy nie zostali zaszczepieni, również pracują na pierwszej linii od czasu ogłoszenia pandemii i przez cały czas odczuwali taką samą presję jak pozostali.

Prawnik Natalia Manole reprezentuje co najmniej 150 pracowników służby zdrowia w sprawie prawnej przeciwko obowiązkowi. Wcześniej w tym tygodniu powiedziała, że zbliżające się masowe zawieszenie pracowników spowoduje „chaos i załamanie systemu”. Dodała, że „sytuacja jest już krytyczna; a zwolnienia doprowadzą do katastrofy”. Kwestionuje też twierdzenie, że szczepionki są tak równie skuteczne, jak regularne testy, ponieważ ich skuteczność wygasa w ciągu sześciu miesięcy. „Zwolnienie niezaszczepionych nie leży to w interesie publicznym” — podkreśla.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 10, średnia ocena: 4,60 (max 5)
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o