Przestępcza działalność państwa a sektor publiczny

Opublikowano: 11.10.2014 | Kategorie: Opinie i dyskusje

Przestępcza działalność państwa a sektor publiczny

Liczba wyświetleń: 6

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI:

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
janpol
Gość
janpol

Ten odcinek programu Niezależnej TV to wykład libertarianizmu w formie niemal czystej. Co dziwi w kontekście, chyba jednak deklarowanej przez autora, bezideowości. Jest oczywiste i wypraktykowane – usługi i towary oferowane przez prywatnych przedsiębiorców, w ramach NORMALNIE urządzonego i PRAWIDŁOWO działającego wolnego rynku (też tego w ujęciu libertariańskim i owszem) są najtańsze i dobrze dostosowane do potrzeb klienta. Są jednak dziedziny życia, które jak pokazuje WIELOWIEKOWE doświadczenie płynące z analizy historii cywilizacji i kultury, jakie MUSZĄ być obsłużone przez służby publiczne (państwowe, gminne…) i na zasadzie “odpłatności” poprzez solidaryzm społeczny. Jest to NIEZBĘDNE jeżeli mają być POWSZECHNE dla każdego potrzebującego. Do tych dziedzin należą: ochrona zdrowia, edukacja młodego pokolenia, wymiar sprawiedliwości itd. To jest osiągnięciem cywilizacyjnym i nie ma nic wspólnego z socjalizmem, w tym socjaldemokracją, które to idee i partie je głoszące mają dopiero ok. 140 lat i to one raczej przywłaszczyły je sobie a nie na odwrót.

taka prawda
Gość
taka prawda

W Polsce już nic się nie zmieni chyba na lepsze i będzie tylko gorzej. NBP będzie mógł skupować obligacje rządowe, czyli mówiąc krótko – zacznie drukować polskie złote. Takie posunięcie doprowadzi jedynie do hiperinflacji, jak po upadku komunizmu. Nic z tego dobrego nie wyniknie. Ale przecież politycy chcą dla obywateli jak najlepiej. Jako ktoś myśli nad przyszłością naszego kraju to polecam link http://independenttrader.pl/239,czas_zaczac_dodruk_zlotowek.html