Przestępcza działalność państwa a sektor publiczny

Opublikowano: 11.10.2014 | Kategorie: Opinie i dyskusje

Przestępcza działalność państwa a sektor publiczny

Liczba wyświetleń: 304

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
janpol
Gość
janpol

Ten odcinek programu Niezależnej TV to wykład libertarianizmu w formie niemal czystej. Co dziwi w kontekście, chyba jednak deklarowanej przez autora, bezideowości. Jest oczywiste i wypraktykowane – usługi i towary oferowane przez prywatnych przedsiębiorców, w ramach NORMALNIE urządzonego i PRAWIDŁOWO działającego wolnego rynku (też tego w ujęciu libertariańskim i owszem) są najtańsze i dobrze dostosowane do potrzeb klienta. Są jednak dziedziny życia, które jak pokazuje WIELOWIEKOWE doświadczenie płynące z analizy historii cywilizacji i kultury, jakie MUSZĄ być obsłużone przez służby publiczne (państwowe, gminne…) i na zasadzie “odpłatności” poprzez solidaryzm społeczny. Jest to NIEZBĘDNE jeżeli mają być POWSZECHNE dla każdego potrzebującego. Do tych dziedzin należą: ochrona zdrowia, edukacja młodego pokolenia, wymiar sprawiedliwości itd. To jest osiągnięciem cywilizacyjnym i nie ma nic wspólnego z socjalizmem, w tym socjaldemokracją, które to idee i partie je głoszące mają dopiero ok. 140 lat i to one raczej przywłaszczyły je sobie a nie na odwrót.

taka prawda
Gość
taka prawda

W Polsce już nic się nie zmieni chyba na lepsze i będzie tylko gorzej. NBP będzie mógł skupować obligacje rządowe, czyli mówiąc krótko – zacznie drukować polskie złote. Takie posunięcie doprowadzi jedynie do hiperinflacji, jak po upadku komunizmu. Nic z tego dobrego nie wyniknie. Ale przecież politycy chcą dla obywateli jak najlepiej. Jako ktoś myśli nad przyszłością naszego kraju to polecam link http://independenttrader.pl/239,czas_zaczac_dodruk_zlotowek.html