Przestępcy w Szwecji wykorzystują nielegalną imigrację

Opublikowano: 21.01.2021 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 671

Przestępcy wyłudzają pieniądze opieki społecznej posługując się nielegalnymi imigrantami i fikcyjnym zatrudnieniem. Tracą na tym szwedzcy podatnicy, a mogą tracić i osoby niepełnosprawne.

W ubiegłym roku szwedzka opieka społeczna wypłaciła 30 miliardów koron (prawie 3 miliardy euro) jako wsparcie dla osób opiekujących się niepełnosprawnymi. Domaga się zwrotu pół miliarda koron (prawie 50 mln euro). Od dawna wiadomo było, że takie wsparcie narażone jest na wyłudzenia ze strony przestępczości zorganizowanej; raport wywiadu mówił także o finansowaniu Państwa Islamskiego.

Istotna część procederu jest związana z luźnymi zasadami imigracji zarobkowej, fikcyjnym zatrudnieniem i wykorzystywaniem pracy imigrantów. Raport wywiadu mówi o tym, że nieuczciwi pracodawcy nie szukają osób na rynku pracy tylko wśród imigrantów, ponieważ kontrolując to czy dostaną oni zgodę na pobyt, mogą więcej od nich wymagać.

Publiczna telewizja SVT w jednym z programów potwierdziła, że stosuje się takie metody. Wyrachowana firma oferuje pracę w opiece imigrantom, którzy mają niepełnosprawne dziecko. Rodzice zostają zatrudnieni jako pomoc u innego klienta firmy. Ich dziecko przybywa do Szwecji na prawie łączenia rodzin. Wtedy rodzice są zatrudnieni jako opiekunowie własnego dziecka. Zasiłek przeznaczony dla szwedzkich podatników przekazywany jest imigrantom oraz stanowi zysk firmy oferującej te usługi.

Zdaniem SVT wykorzystywane jest dziecko i rodzice, a znaczna część pieniędzy ląduje w rękach kryminalistów. Do tego różne próby poradzenia sobie przez państwo z wyłudzaniem pieniędzy czasami pozostawiają bez pomocy finansowej osoby, które jej rzeczywiście potrzebują.

Utrudnić ten proceder mogłoby zwiększenie wymagań w zakresie wykształcenia i języka dla osób pracujących jako opiekunowie lub jeszcze bardziej – zakaz pozwoleń pobytowych wydawanych imigrantom ze względu na pracę w tym obszarze, co proponuje partia Moderaterna. Brak działań spowoduje ograniczenie systemu i wypłat dla szwedzkich niepełnosprawnych obywateli.

Opracowanie: (j)
Na podstawie: GP.se
Źródło: Euroislam.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o