Przestańmy myśleć, bo… jest wojna!

Opublikowano: 18.04.2022 | Kategorie: Media, Polityka, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 2005

Od początku widzimy wyparcie faktów i obiektywnych relacji przez propagandę. Próbuje się nami manipulować dla uzyskania określonej reakcji. Obie strony, ukraińska i rosyjska, chcą na nas wpłynąć. Zatem, powinniśmy przestać myśleć? Zachwyciło mnie wczorajsze zdjęcie na Niezalezna.pl

Pod kołem ostrzelanego samochodu widzimy dziecięcą szmacianą zabawkę. Ujęcie godne reportera wojennego. Aż postanowiłem sprawdzić, który z dzielnych fotoreporterów uwiecznił tę scenkę. Okazało się, że pochodzi z FB Ministerstwa Obrony Ukrainy. Kiedyś nazywało się to fotomontaż.

Zerknąłem okiem na inny tekst na tym samym portalu, a tam: „Przerażająca skala rosyjskiego barbarzyństwa. Żołdacy Putina zabili 1417 cywilów”.

Dla porządku przypomnę, że w wojnie na Ukrainie zginęło już kilkanaście tysięcy żołnierzy rosyjskich i kilka tysięcy ukraińskich. Za chwilę zabraknie nam słów. Jeżeli przerażająca skala barbarzyństwa na wojnie to 1417 zabitych cywilów, to jak nazwiemy miliony zamordowanych w czasie II wojny światowej? Jak nazwiemy holocaust? Jak nazwiemy masowe zbrodnie, które kiedyś nastąpią?

Zabraknie nam odpowiednich słów i pozostaną tylko wyzwiska i wulgaryzmy – co już się na masową skalę dzieje. I przekleństwa wykrzykiwane przez nominalnych chrześcijan. Najbardziej przerażające (dla mnie) jest wyparcie faktów i obiektywnych relacji przez prymitywną propagandę. Bo przypomnę, każda propaganda jest próbą manipulacji na nas. Obie strony, ukraińska i rosyjska, posługują się nią od początku tej wojny. Po to, żeby nas oszukać. Uzyskać określoną reakcję.

Wiem kto w interesie Polski powinien zwyciężyć. Ukraina powinna zwyciężyć, a Rosja przegrać. Ale nie powinna przegrać prawda, bo owoce zwycięstwa będą gorzkie.

Prawda jest na tyle wystarczająca, co za chwilę udokumentuje Bucza (?), że epatowanie fałszem i dezinformacją niesie skutek odwrotny od zamierzonego. Coraz więcej Polaków, chcących jeszcze posługiwać się własnym rozumem (pomimo ostatnich dwóch lat tresury), zastanawia się, co w tej wojnie jest nie tak.

A jeżeli 90% medialnych faktów to pięknie opakowane kłamstwo, jak ta dziecięca zabawka na zdjęciu, albo minione dwa lata?

Autorstwo: Jan A. Kowalski
Źródło: ABCNiepodleglosc.pl

18

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. Flibusta 18.04.2022 09:50

  Już bardzo wielu ludzi – pomimo intensywnej propagandy w mediach – zauważa, że z tą wojną jest coś nie w porządku. I nie chodzi o uchodźców (kobiety i dzieci) których tylu napłynęło z Ukrainy, ale o treść przekazu i jego sprzeczności. Niestety media zupełnie odrzuciły przekazywanie rzetelnych informacji jako podstawę swojego działania. Wierzę tylko temu, co sama sprawdziłam. Np. moja Ukrainka z miasta Kropywnycki twierdzi, że tam wszyscy mówią po rosyjsku, zaś po ukraińsku mówią głównie mieszkańcy Ukrainy zachodniej. A do nas przybyli głównie ci, co mówią po ukraińsku. To jak to jest? Działania wojenne ponoć najmniej dotykają Ukrainę zachodnią. Jaka jest prawda – tego prawdopodobnie nigdy się nie dowiemy. Fakty nie są dla nas tylko dla możnych tego świata. Dla nas jest tylko propaganda.

 2. hashi 18.04.2022 16:11

  Wojna toczy się głównie za Dnieprem gdzie 80% to ludność rosyjskojęzyczna. Stamtąd mało kto dotarł do Polski i mało który konwój pomocowy tam dojechał z UE.
  Pomoc dostali głównie ci którzy nie zostali dotknięci konfliktem. Zelenski wydał rozkaz wojskom by tamtych cywilów wyrezać i nie oszczędzać. Dlatego nie chce ogłosić kapitulacji Mariopolu i postanowił zniszczyć całe miasto i tamtejsza ludność. W hucie Azowstal w bunkrach dalej przebywa kilka tys. wojsk nato i upainy i zakładników cywilów. Zelenski chce ich poświęcić i wydał rozkaz bezmyślnej ale według niego bohaterskiej śmierci. Najgorszy przywódca w historii planety.

 3. polach 18.04.2022 23:15

  @hashi 18.04.2022 16:11

  “Najgorszy przywódca w historii planety”// Aktor sceny politycznej a nie przywódca, on nie ma nic do gadania tylko reżyser.

 4. Fenix 19.04.2022 09:28

  Dokładnie ,O CO TA WOJNA ? Ja chcę wiedzieć!!!

 5. Doctor Who 19.04.2022 23:42

  Fenix. Korporacje zachodnie pokłóciły się z oligarchami rosyjskimi. Może jeszcze z kimś innym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.