Przestańcie straszyć zwykłą chorobą zakaźną!

Opublikowano: 17.09.2020 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1646

Na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Vojtěch i minister edukacji Robert Plaga wezwali media do zaprzestania szerzenia strachu i paniki.

Apel ministra Vojtěcha do mediów jest punktem zwrotnym w walce z pandemią. Swoim wyzwaniem minister pośrednio wskazał media jako winowajcę sytuacji, w której gospodarka krwawi, ludzie mają problemy psychiczne, a społeczeństwo coraz bardziej sprzeciwia się działaniom ochronnym. Liczba samobójstw zwiększyła już ponad dwukrotnie i przewyższa liczbę osób, które są wymienione w (bardzo kontrowersyjnej) kolumnie „zmarłych na koronawirusa”. Media, na czele z czeską telewizją, codziennie bombardują obywateli katastrofalnymi danymi, których wartość jest w rzeczywistości rażąco zniekształcona.

Minister zdrowia Adam Vojtěch stanowczo wezwał media, by przestały straszyć ludzi, zwłaszcza starszych, bardziej ufnych obywateli, którzy łatwo wpadają w sidła „łajdaków” kupując zniekształcone wiadomości z Telewizji Czeskiej. „Jeśli media interpretują powszechną chorobę zakaźną jako coś katastrofalnego, a zarażeni czują się obciążeniem dla społeczeństwa, to jest to błąd” – powiedział 18 sierpnia minister zdrowia Adam Vojtěch na konferencji prasowej poświęconej działaniom w szkołach. „We wszystkich badaniach, zarówno czeskich, jak i światowych, wyraźnie stwierdza się, że COVID-19 ma niszczący wpływ na zdrowie psychiczne populacji. Np. istnieje ogromna stygmatyzacja zarażonych” – powiedział minister Vojtech.

To fundamentalne stanowisko Ministra Zdrowia zostało przez media całkowicie przemilczane.

Apel ministra Vojtěcha pojawia się w momencie, gdy budzi się tzw. epidemia „drugiej fali”, a media zaczynają przesadnie nagłaśniać liczby zarażonych.

Jednak dane o tak zwanej epidemii koronawirusa są wiarygodne jak plotki z podupadających brukowców, a ich wartość jest bliska zeru, bo dane dotyczące liczby „zainfekowanych” rosną wraz z liczbą badanych i będą rosły jesienią wraz z początkiem grypy. Ponadto zdecydowana większość „zakażonych” nie ma żadnych objawów, bo ich układy immunologiczne naturalnie zwalczają infekcję.

Eksperci twierdzą, że pandemia koronawirusa nie spełnia żadnych kryteriów pandemii. Jest to powszechna, statystycznie raczej marginalna choroba zakaźna, z powodu której media i władze wywołały światową panikę.

Źródło: Rymag.cz


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

8 komentarzy

 1. Piron 17.09.2020 15:39

  Odcięcie finansowania (sponsorowania) “mediów publicznych”, to absolutny priorytet w walce z systemem, jak widać na powyższym przykładzie nawet stosunkowo uczciwi politycy są zmuszeni walczyć z tą społecznie wrogą propagandą. Takie zakłamanie medialne ma miejsce w 95% państw świata, więc nie ma znaczenia czy ktoś jest obywatelem USA, Rosji, Chin czy innego kraju, ponieważ wszędzie tam gdzie ma miejsce medialny sponsoring, ma również miejsce kłamliwa narracja prasy,radia, TV i internetu.

 2. lcoyote 17.09.2020 19:38

  Jeśli ten minister – tak “mocno” walczy o prawdę – sposób prosty na takie media. Ktoś jest prezesem, ktoś reporterem, ktoś spikerem – tych wszystkich STRASZĄCYCH pod sąd i do pierdla oskarżając ich o LUDOBÓJSTWO. Przywrócić karę śmierci “za ludobójstwo” a nie żądać zaprzestania szerzenia nieprawdziwych informacji i straszenia. Kto z premedytacją działa na szkodę społeczeństwa powodując swoim działaniem śmierć wielu – jest LUDOBÓJCĄ !!!!

 3. Dandi1981 17.09.2020 20:19

  Media zeruja na sensacji, nie mozna ich winic apokalipsa dobrze sie sprzedaje, temu nie mowi o krajach bez restrykcji jak bialorus szwecja Korea jakos wszyscy tam zyja, niepopadali jak muchy bez 2 m odstepu I bez maski. Szwecja bez rystrykcji ma mniej zakarzonych niz kraje z restrykcjami. Ale o tym TV milczy bo ktos moze beknac za zastopowanie gospodarki , zniszczenie malego I sredniego biznesu zadluzaniu kraju na 10% pkb itd

 4. MrMruczek 17.09.2020 23:51

  Pod koniec 2019 bardzo wpływowa grupa finansuje akcję uwolnienia zmodyfikowanego wirusa grypy w Chinach mając nadzieję na szybką depopulację ludzkości. Doskonale wiedząc w jaki sposób zareagują społeczności i gospodarki świata odpowiednio się przygotowali tak, by na całej akcji dobrze zarobić.

  Depopulacji z tego nie będzie, bo okazało się, że ludzkie organizmy całkiem dobrze radzą sobie z tym typem wirusa, ale tego się spodziewano. Aspekt finansowy akcji natomiast, całkiem fajny. W pierwszej fazie sporo zarobili na spadkach akcji, a teraz zarabiają znowu na skupowaniu własności. Kto stracił? To oczywiste, mocno oberwali ubodzy, którzy potracili pracę, albo z poziomu względnie normalnej egzystencji wpadli w strefę ubóstwa za sprawą redukcji dochodów. Na całym świecie najwięcej jednak straciła klasa średnia. To właściciele małych biznesów – hotelików i pensjonatów, zakładów usługowych itp.
  Kolejny raz wykreowano problem, aby wielu straciło, by kilku mogło wiele zyskać.
  Obecnie pod “pandemię” podłączył się cały przemysł “zdrowia”. Wielka farma liczy, że wreszcie obłowi się na bublu jakim są szczepionki na grypę, a w perspektywie przymusowe szczepienia na COVID dla miliarda, albo więcej ludzi. To dla nich wielka okazja, wystarczy tylko trochę sypnąć grosza medialnym gigantom, by podtrzymać strach.
  Jest też spora premia pod postacią wprowadzenia “reżimu sanitarnego” odbiera się ludziom resztki wolności obywatelskiej, a w myśl zasady “dziel i rządź” da się podzielić ludzi na dwa wrogie obozy – “przeciwników totalnego ogłupienia” i “hipochondryków”.
  Szkoda tylko, że nie da się tego udowodnić i nietykalni winni tej zbrodni pozostaną jak zwykle bezkarni.

  A COVID-19? Cóż jak każda grypa, większość radzi sobie z nią łatwo, w ogóle jej zwykle nie zauważając. Mniej liczni, którzy na nią zwykle chorują, nadal będą na nią chorować, a nieliczni nieszczęśnicy, których organizmy są osłabione innymi dolegliwościami lub są w kiepskiej formie umrą, ale takie jest właśnie życie, rodzi się, trwa, i umiera, by zrobić miejsce dla nowego.

 5. Fenix 18.09.2020 08:50

  Prawda “Jest to powszechna, statystycznie raczej marginalna choroba zakaźna, z powodu której media i władze wywołały światową panikę.” W jakim celu tę plandemie strachu wywołują ? Co się za tym kryje? Mam nadzieję ludzie że wkrótce się tego dowiemy ! Długi do umorzenia globalnie, upadek giełdy , zmiana systemu , likwidacja różnej wartości walut, zastąpione jedną cyfrową . Rozpad UE tej obecnej. Podział władzy równym udziałem DOK ludzi, w ciekawych czasach przyszło nam żyć!

 6. Skalp 18.09.2020 14:25

  Ja już w lutym w rozmowach że znajomymi po zapoznaniu się z rzeczową krytyką oficjalnego dyskursu w tym temacie mówiłem, že media powinny zostać pociągnięte do odpowiedzialności karnej. Karać się ich powinno maksymalnie surowo biorąc pod uwagę skutki ich działań i jak wielka jest ich rola w społeczeństwie demokratycznym. Naprawdę dziwię się jeszcze, że wszelaki skrajny alter, ten buntowniczy jeszcze nie zdemolował stacji nadawczych tv, czy radiowych. Mam też nadzieję, że gdy kurz opadnie i chociaż nieco prawdy w tym temacie się dowiemy, bo o detalach nie ma mowy, to to ludzie dostrzegą, że media to nie władza 4, a 2 zaraz po tych co mówią im o czym mają donosić. Co do potencjalnych celów tej palndemii i zysków… Na prawdę dużo tego jest. Powtórzę to jeszcze wiele razy, bardzo gorąco polecam znającym angielski Corbettreport, ten portal pod kątem jakości informacji jest więcej wart niż nasze wielkie onety i spółka.TAm informacja ma duży kontekst, Kazda jedna informacja ma link źródłowy. Całkiem przerażające jest to, że niestety jego analiza często bardzo dokładnie się sprawdza. Smutne natomiast jest to, że pewne osoby tak bardzo wierzą nadal w naukę i naukowców, że absolutnie nic nie jest w stanie zasiać zwątpienia w uczciwość i bezstronność nauki w głowach takich odbiorców. Z jego interpretacji informacji to o co ostatecznie chodzi, to po prostu zacieśnianie pętli na szyi zwykłego człowieka, ograniczanie swobod, cenzura, inwigilacja, monitorowanie dosłownie wszystkiego co robimy, ograniczenie operacji gotówkowych, szczegółowe informacje medyczne zdigitalizowane, paszporty medyczne i cała masa, masa innych elementów i oczywiście koncentracja kapitału i władzy.

 7. Jack Ravenno 18.09.2020 15:50

  Art. 115. Przestępstwo o charakterze terrorystycznym
  Dz.U.2020.0.1444 t.j. – Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. – Kodeks karny
  § 20. Przestępstwem o charakterze terrorystycznym jest czyn zabroniony zagrożony karą pozbawienia wolności, której górna granica wynosi co najmniej 5 lat, popełniony w celu:
  1) poważnego zastraszenia wielu osób,
  2) zmuszenia organu władzy publicznej Rzeczypospolitej Polskiej lub innego państwa albo organu organizacji międzynarodowej do podjęcia lub zaniechania określonych czynności,
  3) wywołania poważnych zakłóceń w ustroju lub gospodarce Rzeczypospolitej Polskiej, innego państwa lub organizacji międzynarodowej
  – a także groźba popełnienia takiego czynu.

  Dziękuję za uwagę.

 8. majkel 19.09.2020 06:09

  Uważam, że ludzie, posiadający nazwisko, adres pracujący w mediach prędzej czy później zapłacą za to. Są konkretne artykuły w kk, określające takie czyny. Np można samemu sprawdzić, Onet do tej pory straszy zgonami. Najlepiej wyjdzie chyba Szumowski, nasmrodził, “zarobił”, i uciekł.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.