Przesłanie prezydenta Władimira Putina do świata

Opublikowano: 14.04.2022 | Kategorie: Polityka, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 3943

Portal „Wolne Media” nie jest prorosyjski, proukraiński, antyrosyjski i antyukraiński. Służy czytelnikom dostarczając im trudno dostępnych i cenzurowanych w mediach głównego treści, dzięki którym będą dobrze doinformowani. Wcześniej takimi treściami były informacje podważające oficjalną wersję wydarzeń z 11 września, zamachu w Smoleńsku, wojny w Iraku czy pandemii COVID-19. Aktualnie blokowanymi treściami są wiadomości z Rosji burzące jednostronną proukraińską narrację medialną. Czytając poniższy wpis należy mieć na uwadze, że propagandę uprawia nie tylko Ukraina, ale również Rosja, a Putin nie jest „aniołem”.

Drodzy mieszkańcy naszej wspaniałej planety Ziemi!

Ja, prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin, postanowiłem zwrócić się do was wszystkich bezpośrednio, pomijając dyplomatów, waszych władców i dziennikarzy. W Rosji istnieje coś takiego jak „słowo z ust”, gdzie nie można kłamać, oszukiwać i udawać. Dlatego będę mówił całkiem otwarcie, aby każdy mógł sprawdzić, czy to, co mówię, jest prawdziwe.

Rosja to duży i bogaty kraj. Najważniejszą wartością jest ponad 150 narodów żyjących na terytorium, na którym sprawiedliwość jest ponad wszystko. Nie potrzebujemy nowych terytoriów. Mamy pod dostatkiem energii i wszystkich innych zasobów. Od czasów Wielkiego Tatara i Wielkiego Mogoła ludy północnej Eurazji rozwijały się nie dzięki najazdom w czasie wypraw krzyżowych, kolonizacji Ameryki, Afryki, Indii czy narkomanii Chin, ale dzięki ciężkiej pracy i pokojowemu nastawieniu.

Ci, którzy znają język rosyjski, rozumieją, że „rosyjski” to przymiotnik odnoszący się do wszystkich narodów naszego kraju. Rosyjscy Słowianie, rosyjscy Tatarzy, rosyjscy Żydzi, rosyjscy Ewenkowie itd. są Rosjanami w głębi duszy, mimo że ich kultura, język i sposób życia mogą się różnić. Cieszymy się z tej różnorodności i jedności.

Po raz kolejny naród rosyjski jest zmuszony poświęcić swoje życie, aby uchronić świat przed nazizmem i faszyzmem. Wymieniliśmy 50 naszych jeńców wojennych na 50 żołnierzy ukraińskich. Ukraińscy żołnierze otrzymali pomoc medyczną w naszych szpitalach, dostali trzy obfite posiłki dziennie i wrócili do domów.

Przyjęliśmy żołnierzy rosyjskich z odciętymi palcami i organami płciowymi. Nawet naziści nie zrobili tego podczas ostatniej wojny. Przedstawimy te dowody w przyszłym sądzie. Będzie wstyd dla każdego, kto teraz będzie wspierał tych drani.

Wasi władcy w USA, Europie, Japonii, Australii i innych krajach stanęli po stronie tych podludzi, którzy w walce przedkładają nad siebie cywilów, kobiety w ciąży i dzieci, a jeńców wojennych celowo okaleczają. Trudno mi sobie wyobrazić, by jakikolwiek zdrowy, rozsądny człowiek popierał te potwory. A wasi Bidenowie, Scholzowie, Macronowie i inni demokraci obskurantyzmu nie tylko chronią przestępców, ale aktywnie ich uzbrajają, dostarczają im pieniędzy, które nie wystarczają do obniżenia cen w waszych krajach.

Ceny rosną, świat się wali, ale nie dlatego, że Rosjanie oczyszczają Europę ze złych duchów nazistów, ale dlatego, że w milczeniu przyglądacie się nowej fali nazizmu, a nawet ją wspieracie. Tym razem nie pojedziemy do Berlina. Zatrzymamy się na naszych historycznych granicach, a wszystkie złe duchy nazistów, przed którymi wasi władcy otwierają szeroko swoje drzwi, dadzą wam nowe „krystaliczne” życie, tak jak zrobili to naziści, dodając obrzezanie narządów rozrodczych.

Zwracam się do wszystkich ludzi, którzy chcą żyć i pracować w pokoju, wychowywać dzieci i przyjaźnić się z narodami całego świata. Pomóż Rosji uporać się z nowym nowotworem – ukraińskim nazizmem. Nie Ukraina, gdzie żyją spokojni i ciężko pracujący ludzie, ale nazizm, którym karmią się jastrzębie z USA i NATO za wasze podatki. Jeśli wasi władcy popierają nazizm, rozwalcie ich, weźcie władzę we własne ręce.

Ukraińscy naziści ukrywają się za plecami cywilów, a wasi władcy, pod pretekstem straszenia Rosją, postanowili również przerzucić na ludność ciężar wysokich cen i nieuchronnie zbliżających się trudności.

Autorstwo: Władimir Putin – prezydent Rosji
Tłumaczenie i źródło: Nwk24.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

45 komentarzy

 1. pajdzinsky 14.04.2022 08:39

  “Ukraińscy naziści ukrywają się za plecami cywilów” to raczej już pewne, że UA chowa się po szpitalach, szkoła, bibliotekach. Potem RU atakuje te miejsca, skoro stamtąd do nich strzelają, i nagle wielkie ‘oburzenie’, że giną cywile.. Niestety śledztw nie będzie, wszyscy już ustawili się po odpowiednich stronach. UA dobra, wspaniałomyślna i nieśmiertelna, RU źli i ciągle giną.
  Propagandy globalnej ciąg dalszy, najpierw terroryzm, potem źli Arabowie (o Libii nie wspominając!), ptasie i świńskie grypy. W końcu udało się z covidem, zniknął, teraz wojna, potem co? BlueBeam? Nowa epidemia? Nowa wojna? Jakiś mały atom tu i ówdzie?

 2. bboyprezes 14.04.2022 10:18

  Z doświadczenia zawsze w wojnach w głównych mediach byli źli: Saddam, Kaddafi, Baszszar al-Asad, a USA i cały zachód zawsze piękny i cudowny wkraczający cały na biało.
  Teraz podobnie jest w wojnie na Ukrainie.

 3. Fenix 14.04.2022 10:32

  Te wstążki flagi ukraińskiej w TVP , nakazał Zełenski ? Wychwalanie ich sławy,to nazistów hołubienie. Uwłacza godności człowieka , oddanie tobie , zamiast swojej chwały. Jednoczy nas człowieczeństwo, nie narodowość wybranych!!!

 4. Dandi1981 14.04.2022 11:53

  Bo sie wywroce z smiechu car putin ktory falszuje wybory od 30 lat jest najezdzca to on rozlal wiadro z przemoca. Walczy z zlymi nazistami ktorym odebrano krym, donbas , blokowano dostep do morza a ci nazisci nawet nie zatakowali. A przyjazny putin rzuca hasla ze to ruskie narody a on je wyzwala pozniej wyzwoli lotwe i litwe pozniej polske i pol niemiec ale to nazisci wiec podbije calosc, pozniej belgie i glupia francje i tak car putin zapanuje na kontynecie przy poklasku

 5. najzwyklejszy 14.04.2022 13:03

  Putin nie jest dobry, sięgał podstępem po władzę, ok. Ale dziś jest 100 razy lepszy od Schwaba, rotschildów, Gaetsów, Bidenów, Makronów, Kaczyńskich, całej UE i zachodu. Podoba mi się co powiedział, bo mnóstwo w słowach prawdy widocznej dziś aż do bólu. Ś….. judaszowi wobec ukraińskigo narodu, Zełenskiemu.

 6. paullenburg 14.04.2022 13:32

  Putin to take samo bydle jak te po zachodniej stronie barykady. W czym jego ,,walka z terroryzmem” (Czeczenia) jest lepsza lub gorsza od tej Usraelsko zachodniej (Afganistan, Irak itd)?

  Czym jego ludobojstwo ustepuje temu zachodniemu… ??

  Tak Ukraina jest / byla w rekach sparszywialych i sterowanych przez zachod ludzi ale Putin nikogo nie wyzwala i nie denazyfikuje a po prostu pilnuje aby i jemu sie kawalek Ukrainy dostal.
  Ludobojstwem i rozlewem krwi rzecz jasna. Ma tej krwi na rekach tyle samo co psychopaci po drugiej stronie. Koniec koncow nie zdziwilbym sie gdyby gral z nimi do tej samej bramki …

 7. MasaKalambura 14.04.2022 13:48

  Po tym przemówieniu można śmiało założyć, że Ukraina nie jest jedynym celem Putertonga. Polska na salonach dzięki naszym zdrajcom targowiczanom i ruskim agentom w strukturach UE i w mediach też jest rasistowska, nazistowska i wroga “Świętej Rosji”. Wiadomo, państwa bałtyckie też. A i Niemcy spać nie mogą, nazizm skądś tu przyszedł.

  Niedawno do pobliskiego mi miasta przywieziono 40 sierot z Ukrainy. Używając słownictwa tej kreatury – podludzi. Wszystkie zgwałcone i z wybitymi zębami przez wojowników wszechrusi.

  Każdemu wychwalającemu poczynania tego typka życzę tego samego. Bycia zgwałconym i pozbawionym zębów 40 razy raz po raz. A Puterszingowi do tego jeszcze kula w łeb albo sucha gałąź.

 8. Dandi1981 14.04.2022 20:29

  Malo tego putin aresztowal 20 generalow nie za porazki na ukrainie ale defraudacje funduszy na atak na Ukraine ktore byly defraldowane od 2014 roku juz wtedy putin mial zamiar zagarnac Ukraine od tego czasu zainwestowal 10 mld usd zeby podbic Ukraine w 4 dni ale poeniadze te zostaly rozkradzione .
  Jednak najwazniejsze ze po wyzwoleniu sie ukraincow z rosyjskiego jazma nie dose ze ich z terytorium okradl to i drazu zaczal przygotowania do przejecia calej ukrainny.

 9. hashi 14.04.2022 22:47

  @MasaKalambura “Niedawno do pobliskiego mi miasta przywieziono 40 sierot z Ukrainy. Używając słownictwa tej kreatury – podludzi. Wszystkie zgwałcone i z wybitymi zębami przez wojowników wszechrusi”
  Te brednie to widzę, że ostatnio wklejają masowo pracownicy z USraelskiej farmy troli na różnych portalach. Jeśli takowe dzieciaki wróciły to zapewne sieroty, które nie przeszły szkolenia banderowców. Problem waszej propagandy polega na tym, że zawsze macie tylko teksty pisane nigdy nagrań zdjęć, czasem trafią się jakieś szczątkowe materiały jak podrzucone ciała w Buczy, ale nic w nich nie pasuje ani daty, ani pozycje, ani rozkład tkanki.

 10. MasaKalambura 14.04.2022 23:09

  Oczywiście ruskie żołdaki słyną z humanitarnego traktowania zarówno swoich jak i napadniętych. Mamy tysiące przykładów z całego ruskiego świata. Wcale nie ma wywózek na Syberię ani mordów cywili. Zburzone miasta to albo Photoshop albo ukraińska robota.

  Miejsca zajmowane przez ruskie siły to porostu raj na ziemi. A Puterszing to anioł w ludzkiej skórze.

  Niestety zgwałcone dzieciaki bez zębów będziemy musieli jakoś z traumy wyleczyć. Jeśli to w ogóle możliwe. W co mocno powątpiewają miejscowi psycholodzy.

  Chcesz zdjęć żeby te dzieci potem nachodzić czy może wystawić ruskim, aby dokończyli robotę podczas specjalnej akcji krajoznawczej po wiecznieruskiej polskiej ziemi bezprawnie zajmowanej przez polskich nazistow? Może ci podać miasto i adres?

 11. woma123 15.04.2022 00:09

  HI

  Gdyby były to faktycznie słowa Putina, to zamiast zwrotu “podczas ostatniej wojny” (jak w tekście powyżej) użył by sformułowania “podczas wielkiej wojny ojczyźnianej”. Oni nadal (i słusznie) maja wielki szacunek do swojego wkładu w zwycięstwo nad faszyzmem. To takie moje drobne spostrzeżenie.

  DuDuS

 12. MasaKalambura 15.04.2022 00:24

  Ostatnia wojna to chyba w Syrii, Gruzji. Albo w Czeczeni. W Afganistanie. Wszędzie terroryści naziści i podludzie.

  Szacunek odrobinę słabnie, kiedy przypomnieć początek wojny 2 światowej i wspólne manewry wyzwoleńcze spod okupacji polskich panów na wiecznie ruskich kresach wschodnich z jednej i na wiecznie niemieckich ziemiach zachodnich na linii Molotov Ribbentrop

 13. Admin WM 15.04.2022 08:11

  @MasaKalambura

  Żadnego reportażu w TV takiej sensacyjnej informacji pogrążającej Rosję? Sam chciałbym posłuchać relacji naocznego świadka lub ofiary, aby przekonać się czy to prawda. Zauważyłem, że propaganda ukraińska polegająca na demonizowaniu Rosjan polega głównie na opowieściach z drugiej ręki. Na pewno dochodzi do zbrodni wojennych, ale gdy słyszę „gwałt„ i „dzieci”, a teraz „powybijane zęby” to chciałbym czegoś więcej niż zabarwionej silnymi emocjami opowieści przypominającej plotkę (widziałeś te dzieci na włąsne oczy, czy też słyszałeś jak ktoś ci o tym opowiedział?). I wierz mi – nie chodzi tu wcale o podawanie adresów tych dzieci, by „wystawić ruskim, aby dokończyli robotę podczas specjalnej akcji krajoznawczej po wiecznieruskiej polskiej ziemi bezprawnie zajmowanej przez polskich nazistów”. Samo takie zdanie brzmi histerycznie, jakbyś nie chciał, by ta sprawa rozeszła się w mediach i by zjechali się tam dziennikarze by nakręcić o tym chwytliwy, antyrosyjski reportaż. Chciałbym znać prawdę, niedobrze mi się już robi od zalewu nienawiści w mediach i jadu, zamiast rzetelnych i sprawdzonych faktów. Mamy w mediach, praktycznie wszystkich mainsteramowych, tylko i wyłącznie informacje o Rosjanach-sadystach i opisy ich rzekomych bestialstw, podkręcone sinym ładunkiem emocjonalnym, i gloryfikowanie męstwa i bohaterstwa Ukraińców. Nie pisze się nic o ich bestialstwie i zbrodniach wojennych. Narracja jest jednostronna (nieobiektywna) i ma wywoływać wściekłość i nienawiść do Rosjan, a nie dostarczać rzetelnych informacji, a ludzie w to bezkrytycznie wierzą nie podejrzewając, że mogą być okłamywani.

 14. MasaKalambura 15.04.2022 08:25

  Niestety nie jestem w stanie podać żadnej oficjalnej notki prasowej o tym. To są rzeczy opowiadane w mojej okolicy przez miejscowych będących w ostrym szoku. Moja mama pracuje (wciąż dzięki Bogu) w poradni psychologicznej w moim mieście i są to info wewnętrzne od nich. Myślę, że dla dobra tych dzieci nie będą rozgłaszane.

  Sam widzę stronniczość mediów wychwalających Ukrainę a demonizujących Rosjan. Ale jest to stronniczość niezwykle usprawiedliwiona, bo to Rosja napada teraz Ukrainę i w tym przemówieniu zapowiada atak na Polskę (po rozbiorach była tu Rosja zatem wedle nich mają prawa do naszych ziem). Polskie władze są nazywane faszystowskimi nawet przez naszych własnych polityków – ruskich onucy. To nie żarty. Zbrodnicze doświadczenia tego typu znane są z poprzednich wojen prowadzonych przez Rosję. W Czeczeni dochodziło do podobnych zbrodni. Jako muzułmanin mam okazję często rozmawiać z Czeczeńcami ukrywającymi się przez Putertongiem w naszym kraju. Traumy po tym co tam ruscy wyrabiali u dorosłych dziś ludzi są nadal widoczne. A ich historie bliźniacze do tych z Ukrainy.

  Historie o poczynaniach w Czeczeni wielkiego przyjaciela Putertonaga, Khadyrowa też jeżą włosy na głowie. Jakoś łatwo mi sobie wyobrazić jak źle będą oni traktować najechanych, kiedy tak traktują swoich.

  A wężowe przemówienia największej dziś kreatury wschodu niech będą dla nas ostrzeżeniem. On tutaj już bez przenośni zapowiedział atak na Polskę. Bądźmy gotowi.

  https://www.gov.pl/web/rcb/badz-gotowy–poradnik-na-czas-kryzysu-i-wojny

  „Rosną w siłę ci, którzy czekają na wroga ciągnącego z daleka, wypoczęci oczekują zmęczonych, najedzeni oczekują głodnych.“ — Sun Tzu

 15. radical3dom 15.04.2022 08:57

  Ja bym się cieszył gdyby powiedział prawdę o co tak na prawdę chodzi. A chodzi o to że nie ma podziału na wschód vs zachód, tak jak nie ma różnicy między PiS a PO, wszystkie cele zostaną osiągnięte dzięki dobrze koordynowanej współpracy.

 16. rici 15.04.2022 09:51

  Bylem ostatnio kilka dni w Polsce, rozmawialem z iostrzenica ktora pracuje w PDS.Opowiadala jak przyszla do nich Ukrainka, jest w Polsce juz od okolo 3 tygodni z chora matka i dwojka dzieci. W zwiazku z tym ze jej matka jest chora to zazyczyla sobie by zostala zabrana do PDS-u. Gdy ta jej usilowala wytlumaczyc ze Polacy czekaja latami na miejsce w PDS-ie, ta zaangazowala adwokatow by dostac miejsce , poniewaz ona nie bedzie sie opiekowala chora matka.

 17. Admin WM 15.04.2022 10:56

  @MasaKalambura

  Sam widzisz – usłyszałeś plotkę. Jeśli sprawa nie rozeszła się jeszcze w mediach, być może są to ofiary banderowców. A plotkarze, nie dopuszczając myśli, że Ukraińcy Ukraińcom to zrobili, nakleiły metkę „winni Rosjanie”, bo innej opcji nie ma. Pamiętaj – kluczowe są informacje z pierwszej ręki, w najgorszym wypadku z drugiej, kiedy jeszcze nie uległa efektowi głuchego telefonu. Jestem już zmęczony faktem, że kiedy szukam informacji dla WM, wszędzie praktycznie spotykam się z relacjami z drugiej ręki i plotkami bo „ktoś coś takiego powiedział”. Ludzie się na to nabierają, koloryzują fakty, wyolbrzymiają, a inni się emocjonalnie nakręcają utożsamiając z ofiarami (nie znając 100% faktów).

 18. MasaKalambura 15.04.2022 12:23

  Być może jednak, albo raczej z wielką dozą prawdopodobieństwa nie są to ofiary Banderowców. Jeśli moja własna matka ma tę informację od kogoś, kto to widział, jest to info z drugiej, zaufanej ręki. A zatem konkludując powyższe i twoją adminie odpowiedź, pozostaję przy swoim.

  Udowadniać zaś nie musze niczego. Choć podejmę dodatkowe działania aby dowiedzieć się więcej jeśli to będzie możliwe, i jak okaże się to bujdą wszystkich was za nią przeproszę.

  Jednak wystarczy przeczytać Putertonga, i już wiadomo, z najwyższą dozą prawdopodobieństwa dzikie hordy Puterszinga, Łukaszenki, Khadyrowców i inne dzikie plemiona najdalszych stron Rosji właśnie zbierają się w tajnej mobilizacji w ataku na Zachód. Bo nowego ładu bez rzezi miliardów raczej nie będzie. Ile zaplanowali pozostawić 500 milionów? 1 miliard? Naprawdę myślicie że żartują?

  “Wasi władcy w USA, Europie, Japonii, Australii i innych krajach stanęli po stronie tych podludzi, … wasi Bidenowie, Scholzowie, Macronowie i inni demokraci obskurantyzmu nie tylko chronią przestępców (i podludzi), ale aktywnie ich uzbrajają…”

  Putertong albo Puterszing właśnie awansuje u mnie do miana Putlera. Podludźmi nazywał Słowian właśnie ten kapral z wąsikiem.

 19. Dandi1981 15.04.2022 12:36

  Porazajace jest ze wiekszosc nie zna faktow ze kazda wojna uderza w cywilow ktorzy sa zabijani i gwalceni.
  Bez roznicy czy to sa ruskie ,amrykanie czy czeczency.
  Dlaczego tak sie dzieje bo w warunkach bojowych jest ciezko kontrolowac wojsko maja duza swobode sa pod bronia a cywile nie , temu dostaje sie jak zawsze najslabszym.
  Wiec jak mozna negowac oczywista oczywistosc w sprawie zbodni wojenych na ukrainie proponuje zobaczyc wiek zolnierzy rosyjskich wiekszosc z nich poszla na ta wojne zeby sie rozprawiczyc.

 20. Dorota Nawigatorka 15.04.2022 12:42

  Przesyłam wam link do swojej aktualnie ulubionej piosenki. Dziś znowu jej sobie
  posłuchałam- jak zawsze, kiedy złapię się na tym, że myślę w kategoriach Rosjanie- Ukraińcy he,he.
  Najbardziej niesamowite jest to, że słowa do tej piosenki napisał nasz wielki poeta Julian Tuwim …. prawie 100 lat temu!
  Wtedy zaliczył falę hejtu i odebrano wiersz jako wysoce “niepatriotyczny”. Musiał się gęsto tłumaczyć, ryzykował wszystko.
  Czy po 100 latach jesteśmy w stanie odebrać jego przekaz?
  Genialna piosenka, genialnie wykonana. Mam nadzieję, że wam się spodoba.
  https://www.youtube.com/watch?v=7wChlvZbXjY&list=RD7wChlvZbXjY&start_radio=1

 21. rici 15.04.2022 14:43

  Wedlug mnie to wszystkich Czeczencow, Ukraincow powinno sie pozamykac w swoich panstwach, by nie mieli zadnych kontaktow z innymi normalnymi ludzmi. Otworzyc ich granice jak juz nie bedzie zadnego z nich, gdy sie nawzajem pozabijaja. Dopuki beda mieli kontakt z narmalnymi ludzmi beda ich zabijac, gdy nie beda mieli takiego kontaktu beda sie zabijac miedzy soba.

 22. rici 15.04.2022 14:55

  A jeszcze wyslac im tam Mase i poczekac chwile jak wroci w sosnowej skrzyneczce.
  Przeciez to sa wszystko pokojowo nastawione narodowosci.

 23. pajdzinsky 15.04.2022 16:10

  Właśnie. Emocje i plotki i fałsz i propaganda i gdzieś ginie prawda. A my się kłócimy, ten lepszy, ten zbój, tamci wspaniali, a ci ostatni to potwory. Wszystko to strach, nic innego.
  Sytuacja jest już wyjaśniona, musimy poczekać aż wyjaśni się tutaj, na Ziemi. Stare odchodzi ale rzuca się w konwulsjach i dostajemy rykoszetem. Jedni bardziej niż inni.
  Żyjmy w spokoju i walczmy z własnym strachem a nie ze sobą. Będzie szybciej, wygodniej i może mniej boleśnie. Namaste!

 24. MasaKalambura 15.04.2022 18:40

  Pokojowo nastawiona Rosja broni się obecnie przed najazdem Czeczeńców, Gruzinów a teraz Ukraińców. Ależ wy macie percepcję…

 25. rici 15.04.2022 20:34

  O ktos musial Allachowi porzadnie przylozyc, jeszcze niedawno glosil ustami swojego proroka jaki to on milujacy pokoj. A teraz obrot o 180 stopni. Cos niestaly ten Allach w swoich pogladach.

 26. MasaKalambura 16.04.2022 00:04

  Owszem miłuje pokój, ale:

  2:190-194:
  Zwalczajcie na drodze Boga tych, którzy was zwalczają, lecz nie bądźcie najeźdźcami. Zaprawdę; Bóg nie miłuje najeźdźców! I zabijajcie ich, gdziekolwiek ich spotkacie, i wypędzajcie ich, skąd oni was wypędzili – Prześladowanie jest gorsze niż zabicie. – I nie zwalczajcie ich przy świętym Meczecie, dopóki oni nie będą was tam zwalczać. Gdziekolwiek oni będą walczyć przeciw wam, zabijajcie ich! – Taka jest odpłata niewiernym! – Ale jeśli oni się powstrzymają… – zaprawdę, Bóg jest przebaczający, litościwy! I zwalczajcie ich, aż ustanie prześladowanie i religia będzie należeć do Boga. A jeśli oni się powstrzymają, to wyrzeknijcie się wrogości, oprócz wrogości przeciw niesprawiedliwym! Miesiąc święty za miesiąc święty. Rzeczy święte podlegają talionowi. A jeśli kto odnosi się wrogo do was, to i wy odnoście się wrogo do niego, podobnie jak on odnosi się wrogo do was. I bójcie się Boga! I wiedzcie, że Bóg jest z bogobojnymi!

 27. pajdzinsky 16.04.2022 07:48

  Zaczyna się koniec czy to będzie początek jeszcze boleśniejszych wydarzeń?
  Najważniejsze od 9;30 ale warto całość przesłuchać
  https://youtu.be/W9miZM8O0Wc

  W niedzielę o 13 medytacja choć można robić kiedykolwiek;)

 28. Fenix 16.04.2022 09:06

  ” Bujać nie nas, panowie szach mat”! Zmieniłam zakończenie.

 29. MasaKalambura 16.04.2022 10:49

  Rici, problemy ze zrozumieniem czytania masz zwykle tylko ty.

  Dekalogu przykazania: “Nie morduj”, kontynuacją jest prawo: Oko za oko, żab za ząb… życie za życie.

  Zawsze to było logiczne. Na wiekszą skalę oznacza to tyle. Zabijaj morderców najeżdżających cię i twoich ludzi mordujących.

  Konstatacje powoduje jedynie świat chrześcijański z miłosiernym nauczaniem Jezusa (PZN) o przebaczeniu. Wystarczy się jednak wczytać w Biblię odrobinę dokładniej, by zauważyć warunki przebaczenia: zaprzestanie mordowania, skrucha mordercy i zadośćuczynienie. A i tak w przypadku morderstwa często przebaczenia być nie powinno.

 30. rici 16.04.2022 11:38

  Nie zabijaj znaczy nie zabijaj, jezeli ktos czyta ze nie zabijaj, ale mozna zabic, to raz ze ten ktos ma problemy ze zrozumieniem prostego tekstu. To to samo jak taki tekst ” Masa jest madry, ale pod warunkiem ze nie publikuje komentarzy na WM”.
  Oko za oko zab za zab, to nie jest zadne prawo, to interpretacja. Prawo to “nie zabijaj”
  W biblii jest tylko kilka cytatow, ktore mozna uznac za ponadczasowe, reszta to to dopiski roznych takich nawiedzonych glupkow, dla ktorych bylo to korzystne. W samej biblii stwierdzono 15 tys. zmian tekstu/ slownie pietnascie tysiecy/ Zreszta sama biblia zostala napisana na tej samej zasadzie co Sienkiewicz pisal swoje ksiazki, czyli ” ku pokrzepieniu serc” , i jest tam troche prawdy reszta fikcja. Zreszta typowe dla obecnnego przekazywania historii.
  Najlepiej opisal to sw. Klemens Aleksandryjski, co prawda dotyczylo ewangelii Marka ale mozna to uzyc do calosci. “Marek opisal historie Jezusa na podstawie opowiadan swiadkow tamtych zdarzen, ale nie musi sie to zgadzac z prawda, poniewaz zadaniem ewangeli jest wczytywanie sie w kontekst, i wyciaganiem prawd tam zawartych, najczesciej ukrytych w tekscie. Zadaniem czytajacego ewangelie jest poznanie przez przemyslenia przeslania zawartego w ukrytych tekstach”

 31. robi1906 16.04.2022 12:26

  Najpierw był kodeks Hammurabiego a dopiero później Fenicjanie napisali wariatom i fanatykom do tresury Biblię (i to nawet według tej oficjalnej zażydzonej wersji historii).

 32. MasaKalambura 16.04.2022 12:39

  Prawo to nie zabijaj. Kara za załamanie prawa, życie za życie. Odstępstwa od wykonania kary miłosierdzie rodziny, zabójstwo było nieumyślne. Warunki: zaprzestanie grzeszenia, skrucha i obietnica poprawy już rozpoczęta w praktyce poprzez zadośćuczynienie rodzinie. W niektórych przypadkach uwięzienie w miastach ucieczki.

  Rici na co komu prawo kiedy nie ma konsekwencji jego złamania? Podobnie co to za miłosierdzie, kiedy jest obowiązek jego udzielania?

 33. rici 16.04.2022 13:07

  Zycie za zycie. To by feinie wygladalo, najpierw ty zabijasz mni, poziej ktos z mojej rodziny zabija ciebie, pozniej ktos z twojej rodziny zabija tego co zabil ciebie. I w niedlugim czasie by byl swiety spokoj na ziemi, poniewaz wszyscy by sie wyzabijali stosujac prawo zycie za zycie. No i kto by walil glowa w posadzke przed twoim psychopata, a z drugiej strony wystawialby cztery litery na niego. A przeciez on tak lubi gdy ktos mu kadzi, jakby byl czlowiekiem, lub czyms w tym rodzaju, istota wyzsza napewno nie.
  Robi; to bylo cos w tym samy rodzaju jak Rzymianie powolali katolicyzm jako religie, ktora umozliwilaby przetrwac cesarstwu. Fenicjanie zebrali wierzenia egipskie, sumeryjskie i czesc swoich, by stworzyc religie jako subsytut swojego panstwa. I moze byc prawda ze bylo to 12 roznych narodow z tego regionu, jak 12 plemion Izraela. Nie zapominajmy ze w tym czasie panstwo bedace hegemonem w rejonie Morza Srodziemnego , docierajace nawet do Ameryki poludniowej zostalo podbite przez Persow.

 34. MasaKalambura 16.04.2022 13:12

  Rici brakuje ci albo wyobraźni albo rozumu.

  Zabijasz człowieka. Znajdują cię władze. Targają na sąd. Przychodzi kat. Wykonuje polecenie Państwa. Prawo zadziałało. Jednego bandyty mniej.

 35. Foxi 16.04.2022 13:59

  Z ostatniej chwili: Zelenski domaga się, aby NATO przysłało na Ukrainę „co najmniej kilkudziesięciu specjalistów od usuwania tatuaży”.

  @Masa ty jako specjalista od spraw wszelkich powinieneś chyba znać odpowiedź na jedno pytanie: Powszechnie wiadomo że Ukraińcy uważają się za Wikingów, to czemu walczą o jakąś kraine której się wstydzą? Bo moim zdaniem takie zakłamanie leżące już u podstaw, świadczy o tym że każde następne kłamstwo przychodzi wtedy znacznie łatwiej.

 36. MasaKalambura 16.04.2022 14:13

  Foxi Nie mam pojęcia o co ci chodzi. Czemu naród pochodzący jak ty twierdzisz ze oni twierdzą od wikingów się broni napadnięty? Bo ma honor odwagę i sile.

 37. rici 16.04.2022 14:38

  Niewazne czy nazywasz sie kat czy masa, zabiles kogos musisz ponies odpowiedzialnosc, i ponies smierc.
  Mozna tez zastosowac to do sadu, sad wydal wyrok smierci , to i caly sad powinien ponies smierc, zreszta wtedy depopulacja nastapi szybciej.

 38. MasaKalambura 16.04.2022 15:28

  Bzdury na resorach. Jak jesteś narzędziem kary, sam kary za wymierzenie kary nie ponosisz, należy się za to nagroda. Sprzątanie, zaprowadzanie pokoju, sprawiedliwości i bezpieczeństwa to obywatelski i boski obowiązek. Jest jeszcze lepiej. Jeśli możesz powstrzymać i ukarać mordercę (szerzej przestępcę) a tego nie czynisz, stajesz się współodpowiedzialny zbrodniom, które on popełnia.

 39. rici 16.04.2022 15:48

  Jezeli stosuje prawo smierc za smierc, to niema zadnego wyjatku. Kazdy kto zadal smierc musi sam ja ponies.
  No chyba ze ty masz mentalnosc wiesniaka, czyli Kalego; Kali ukrasc komus krowe to dobrze, ale jak Kalemu ukrasc krowe to juz zle.

 40. MasaKalambura 16.04.2022 19:00

  Nie rici, mentalność nędznego bydlaka tylko ty sam stosujesz. Zasada śmierć za śmierć działana zasadzie akcja reakcja, a reakcja nie jest akcją tylko odpowiedzią na akcję. Proste jak przykład z krową. Ty zabiłeś jego, oni (państwo) zabili cię.

 41. rici 16.04.2022 19:52

  Ja nie uznaje stosowania zasady smierc za smierc, poniewaz kazda smierc dziala negatywnie na ciebie. Stosowanie tej zasady cofa czlowieka w rozwoju.
  Te zasade stosuja tylko prymitywne religie, takie jak judaizm, katolicyzm, islam.

 42. MasaKalambura 16.04.2022 19:59

  To już twoje osobiste wynurzenia nijak mające się do rzeczywistości.

  Śmierć to śmierć. Wszyscy umrzemy. Zabijanie, nie sama śmierć, działa negatywnie na duszę. Jednak nie zawsze. Jeśli zabijasz zgodnie z prawem (jako wyrok sądu, jako żołnierz walczący z najeźdźcami itp) , duszy to twojej nie zbuduje ale i nie zniszczy. A ochronisz słabych przed morderczymi zapędami zbrodniarzy.

 43. rici 16.04.2022 20:55

  Masa; zwroc uwage swoim szefom by wysylali ludzi do dyskusji z lepsza znajomoscia zrozumienia jezyka polskiego, ja rozumiem ze jezyk polski to trudna jezyk, ale moze znajda kogos kto go lepiej rozumie. Bo z tego co widze to mialbys problemy ze skonczoneiem szkoly podstawowej.

 44. MasaKalambura 16.04.2022 22:16

  Już zwróciłem, na to on, mój szef odpowiedział: ten rici chyba całkiem stracił rozum.

  Moim szefem jestem ja sam. A nade mną Szef wszystkich szefów.

  Fraszka: O Rici!

  Co zrobi Rici kiedy mord widzi?
  Czy krzyknie biada? Namiary nada?
  Nie on się brzydzi, mordercę Rici
  od kary zwolni, bo on jest “dobry”.

  Mroczny bandyta sam siebie spyta:
  “Dziś mord zadałem? Wolny zostałem?
  Jutro zabiję, wolny pożyję.”
  Wniosek to jasny na rozum ciasny.

  Takich bandytów po czasie wielu
  Mówią do siebie: “Chodź przyjacielu
  stworzymy armię, zabijać ładnie.
  Kraje przyległe będą podległe.”

  Nie dajmy takim bandytom życia.
  On chce zabijać, niech zginie dzisiaj.
  Bo zło się pleni niepowstrzymane.
  Zabijesz kogoś, otrzymasz karę!

  I nie zapłacze za tobą dusza,
  nikt nie obroni, ramiona wzrusza.
  Dobrze wiedziałeś: “6. Nie zabijesz.”
  A jak to zrobisz, sam też nie żyjesz.

  Gdy świat łagodny znowu się stanie,
  tak jak do dzisiaj było tu ładnie,
  może znów znowu kara więzienia
  tylko za życie będzie od teraz.

 45. MasaKalambura 19.04.2022 12:44

  Jakiej księgi?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.