Prześladowania Falun Gong to ludobójstwo

Opublikowano: 29.09.2014 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 267

27 stycznia – w dniu ustanowionym przez ONZ Międzynarodowym Dniu Pamięci Ofiar Holokaustu – Edward McMillan-Scott, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego na rzecz Demokracji i Praw Człowieka, opublikował swój artykuł na łamach gazety „The Epoch Times”.

McMillan-Scott nawiązując w swoim artykule do holokaustu, jednocześnie przypomina czytelnikom o sytuacji w dzisiejszych Chinach. Utożsamia on prześladowania Falun Gong z ludobójstwem, którego celem jest wyeliminowanie tych, którzy praktykują te ćwiczenia; zaproponował również utworzenie międzynarodowego rejestru sprawców, dla mających się odbyć w przyszłości procesów w Międzynarodowym Trybunale Karnym.

Rok 2013 zakończył się serią ważnych wydarzeń związanych z globalnym sprzeciwem przeciwko grabieży organów od żywych dawców praktykujących Falun Gong w Chinach. Dnia 12 grudnia 2013 r. Parlament Europejski przyjął rezolucję potępiającą regularne, usankcjonowane przez państwo pozyskiwanie narządów od niewyrażających na to zgody więźniów sumienia, zwłaszcza od praktykujących Falun Gong.

W Stanach Zjednoczonych, Azjatycka Podkomisja Ministerstwa do Spraw Zagranicznych podjęła podobną rezolucję, której następnym krokiem będzie przekazanie jej radzie zanim zostanie poddana głosowaniu. Globalna kampania Lekarzy Przeciwko Grabieży Organów (DAFOH) zakończyła się zebraniem 1,5 mln podpisów, które zostały przedstawione Komisji Narodów Zjednoczonych ds. Praw Człowieka.

McMillan-Scott ogłosił te wydarzenia mianem „kończących niedowierzanie w ludobójczą zbrodnię selekcjonowania i mordowania więźniów, zwłaszcza praktykujących Falun Gong, na narządy wewnętrzne do transplantacji.” Porównał on reakcję świata z czasów II wojny światowej, gdy świat nie wierzył w istnienie hitlerowskich obozów zagłady, z tym, jak początkowo nikt nie wierzył w prowadzone przez KPCh ludobójstwo i okrucieństwo grabieży organów od praktykujących Falun Gong.

Wkrótce po ukazaniu się wiadomości o grabieży narządów w 2006 roku, McMillan-Scott udał się do Chin, aby przeprowadzić własne śledztwo. Swoje wnioski przedstawił na odbywającej się 11 grudnia 2013 r. konferencji prasowej Parlamentu Europejskiego: „Naga prawda jest taka, że kolejno prowadzone śledztwa, w tym moje własne, sugerują, że handel organami wewnętrznymi do przeszczepów w Chinach, prawie całkowicie polega na pozyskiwaniu narządów od niedawno zmarłych więźniów. Potwierdziły to władze chińskie i utrzymują, iż mają zamiar ten proceder zakończyć.

„Jednak w tym konkretnym przypadku, ponieważ praktykujący Falun Gong stanowią ogromną grupę, oraz nie palą i nie piją, są szczególnym celem do grabieży organów. Manfred Nowak, były specjalny sprawozdawca ONZ ds. tortur, szacuje, że dwie trzecie więźniów w Chinach poddawanych reedukacji poprzez pracę to praktykujący Falun Gong. Są oni jedynymi, których poddaje się rutynowemu badaniu krwi i moczu… Na podstawie artykułu drugiego Konwencji ONZ w sprawie zapobiegania i karania zbrodni ludobójstwa, kiedy mniejszość jest prześladowana za swoje przekonania religijne lub polityczne, wszystko to urasta do rangi ludobójstwa.”

Źródło oryginalne: en.minghui.orgh
Źródło polskie: Centrum Informacyjne Falun Dafa
Nadesłano do „Wolnych Mediów”

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
dagome12345
Użytkownik
dagome12345

Oj tam , oj tam, cały ten artykuł to lewacko-żydowska propaganda. Chiny są jedynym krajem gdzie panuje prawdziwa kapitalistyczna wolność gospodarcza i cały świat powinien się od nich uczyć. To blokowanie wyszukiwarek, filtrowanie informacji , brak zgody na wolność słowa , mordowanie więźniów dla organów jest wymysłem „lewaków” chcących ośmieszyć prawdziwy kapitalizm :)

Oczywiście cały powyższy wpis to taki mały złośliwy żarcik:)
Taki wpis zostawiłem przy poprzednim artykule o wspaniałych Chinach i będę go aktualizował o nowe fakty:)

pablitto
Użytkownik
pablitto

zapomniałeś dodać o nieprzymusowych obozach kapitalistycznej pracy a’la Foxxcon (gdzie pracownik podpisuje klauzulę, że nie popełni samobójstwa w pracy, a w oknach – aby ograniczyć śmiertelność załogi – korporacja humanitarnie wstawiła kraty…) – ehh, jak przyjemnie popykać sobie w świeżego chińskiego iPhone’a…
;/