Przesilenie polskie, czyli jak wszystko staje na głowie

Opublikowano: 23.09.2016 | Kategorie: Polityka, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 649

Równonoc jesienna w tym roku wyraźnie odbija się na polskiej polityce, która staje na głowie, jak w średniowiecznym karnawale:

1. Michał Kamiński i Stefan Niesiołowski wyłamali się z PO niezadowoleni ze „skrętu na prawo”, powołali czteroposłową frakcję Europejscy Demokraci, która wśród swoich naczelnych haseł kładzie postulat „walki o świeckie państwo”. ZChN w awangardzie walki o świeckie państwo!

2. Lider Nowoczesnej, celującej dotąd w liberalnych postulatach światopoglądowych, zaapelował do środowisk homoseksualnych, by się „nie obnosili” z orientacją, co wywołało gorącą polemikę w kwestii obnoszenia.

3. Leszek Miller w sprawie imigracji i rzezi wołyńskiej pokazuje swe konserwatywno-narodowe oblicze. Były rzecznik SLD Tomasz Kalita ogłasza swe nawrócenie pod wpływem Radia Maryja.

4. Duet singli PiS-u, Pawłowicz i Kaczyński, staje w awangardzie liberalizacji marihuany.

5. Marian Kowalski odchodzi z Narodowców i jednoczy się z pastorem protestanckim, stając w awangardzie polemiki antyklerykalnej, krytykując Watykan za współpracę z gejami i imigrantami.

6. Biskup Andrzej Czaja gromi PiS i PO za politykę niekorzystną dla mniejszości niemieckiej.

7. W środowisku obrońców demokracji przygasł zapał wobec Trybunału, trwają natomiast zawody na najlepszą krytykę KOD.

8. Po 10 miesiącach rządów PiS-u na głównego rozliczającego poprzednią ekipę wyrasta “Gazeta Wyborcza”, która kończy dorzynanie „układu warszawskiego”. PiS nie zdążył jeszcze ani zamknąć, ani nawet oskarżyć nikogo z PO. CBA i prokuratura wzięły natomiast na celownik Dawida Jackiewicza i Adama Hoffmana.

9. Partia Razem ogłasza akcję Zero Tolerancji dla ruchów narodowych. W odpowiedzi Rafał Ziemkiewicz postuluje delegalizację ruchów marksistowskich. PO domaga się delegalizacji ONR. ONR domaga się delegalizacji PO. Gdyby tak wszyscy się nawzajem zdelegalizowali, to państwo z pewnością ruszyłoby z kopyta, bo w podziemiu najlepiej nam wychodzi.

10. Podczas kiedy Watykan wraca do korzeni chrześcijańskich — tych, które stały się po wiekach fundamentem wszystkich ruchów lewicowych w Europie („W tym odnowieniu nie masz poganina ani Żyda, obrzezanego czy nie obrzezanego, barbarzyńcy i Scyty, wolnego i niewolnika, ale wszystko i we wszystkim Chrystus”), w polskim katolicyzmie mamy do czynienia z renesansem narodowym i słowiańskim, w efekcie rodzi się sytuacja podobna do czasów Złotego Wieku, kiedy polscy katolicy byli krytyczni wobec papiestwa i postulowali utworzenie kościoła narodowego. Jednocześnie głównymi obrońcami i popularyzatorami nauk papieskich stają się środowiska lewicowe.

Sytuację, jaka się wytworzyła, można by opisać jako czeski film, w którym diabeł ubrał się w ornat i ogonem na mszę dzwoni. Nie sposób brać to wszystko śmiertelnie poważnie…

Polska staje na głowie, co może świadczyć o dwóch rzeczach: albo wszyscy zwariowali albo zbliża się jakieś znaczne przesilenie społeczno-polityczne, które zakończy dawne podziały i stworzy jakąś zupełnie nową jakość. Ten świat na opak uświadamia nam jak sztuczne i kruche są te wielkie podziały. A nawet jeśli nie są sztuczne, to nie warto się o nie gryźć aż do krwi, bo świat w którym rzecznik SLD staje się orędownikiem Radia Maryja, a prezydent narodowców antyklerykałem — pokazuje nam, że wszystko jest możliwe (wyjąwszy zmianę poglądów Janusza Korwina-Mikke).

Autorstwo: Mariusz Agnosiewicz
Źródło: Racjonalista.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Maximov 23.09.2016 14:15

    Rację ma pan Mariusz, czeski film.

  2. gajowy 23.09.2016 15:59

    Odnośnie delegalizacji ruchów marksistowskich to rozumiem, że sam Ziemkiewicz osobiście i autorytatywnie będzie wskazywał który ruch jest marksistowski. Bo w Polsce nie ma ruchu, który deklarowałby się jako marksistowski.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.