Przeprowadzają staruszki i głaszczą kotki

Opublikowano: 20.05.2020 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 706

Ostatnie tygodnie nie są szczególnie szczęśliwe dla smutnych Pań i Panów w niebieskich mundurach. Brutalność wobec demonstrantów, rozpędzanie zgromadzenia upamiętniającego zamordowaną nastolatkę czy żenujące interwencje uzasadniane pandemią koronawirusa nie wpływają najlepiej na wizerunek policji. Z tego powodu zajęła się ona jego ocieplaniem za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Od prawie dwóch tygodni w Warszawie odbywa się „Strajk przedsiębiorców” organizowany między innymi przez polityka Pawła Jana Tanajno. Policjanci za każdym razem w kontrowersyjnych okolicznościach rozganiają manifestujących, powołując się na rządowe obostrzenia związane z COVID-19. W czasie swoich interwencji z jednej strony zarzucają manifestującym chociażby nieprzestrzeganie zarządzonych odstępów, ale z drugiej sami spychają ich w jedno miejsce.

W poniedziałek w Piasecznie odbył się z kolei pogrzeb 16-latki, która w lutym została w brutalny sposób zamordowana przez swoich znajomych. Policjanci według rodziny dziewczyny mieli bagatelizować sprawę jej zaginięcia, nie sprawdzając nawet ostatniego miejsca logowania jej telefonu komórkowego. Tymczasem okazało się, że właśnie tam zostało zakopane jej ciało. Przy okazji pogrzebu w centrum podwarszawskiej miejscowości zebrało się kilkanaście osób, aby sprzeciwić się przemocy. Także i te zgromadzenie zostało rozgonione przez siły policyjne.

Wiele kontrowersji wzbudziła też sprawa policyjnych interwencji w marcu i kwietniu, gdy rządzący zdecydowali się na najostrzejsze ograniczenia związane z koronawirusem. W sieci pojawiło się wiele nagrań przedstawiających milicjantów tropiących osoby stojące w kolejce do smażalni ryb, albo też szykanujących rodziców z dziećmi.

Najwyraźniej mundurowi postanowili w świetle tych wydarzeń „ocieplić wizerunek”. Można to doskonale zauważyć obserwując oficjalne milicyjne profile w mediach społecznościowych. Szczególnie na „Facebooku” trwa festiwal promowania „bohaterskich policjantów”, którzy zaopiekowali się porzuconym kotkiem, zdobywali nagrody na imprezach kulturystycznych, przeprowadzali staruszki przez jezdnie, a nawet zginęli podczas służby (o osobach zabitych przez mundurowych skazanych przez sądy za nadużycie uprawnień nie wspomina się jednak ani słowem).

Na podstawie: Facebook.com/PolicjaPL
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Majakk1976 20.05.2020 23:46

    Powinni te artykuły wrzucić do jednego milicyjnego profilu nazwanego tak, jak resortowa gazeta za dawnych czasów, czyli „W służbie narodu”.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.