Przepisy NHS ostro skrytykowane przez BMA

Opublikowano: 23.10.2017 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 545

British Medical Association (BMA) skrytykowało rządowy plan ograniczenia turystyki zdrowotnej, zgodnie z którym każdy pacjent będzie musiał przedstawić dowód na to, że przynajmniej od 6 miesięcy mieszka w Wielkiej Brytanii, pracuje, a także rachunków bankowych, dowodu tożsamości i rachunków za energię.

Po tym, jak szpital w Cambridge odmówił przyjęcia do szpitala Brytyjki znajdującej się w ósmym miesiącu ciąży tylko dlatego, że ma ona polskie nazwisko po mężu, na Wyspach wybuchł prawdziwy skandal – zanim jeszcze kontrowersyjny program rządu wszedł w życie.

Zgodnie z podjętymi ustaleniami w ramach walki z turystyką zdrowotną osoby, które będą ubiegać się od poniedziałku o przyjęcie do szpitala, będą musiały przedstawić dowód na to, że mają prawo do bezpłatnej opieki NHS, czyli dowodu tożsamości, adresu zamieszkania z ostatnich 6 miesięcy, wyciągów bankowych czy rachunków za energię.

Ministerstwo Zdrowia stworzyło w tym celu kwestionariusz złożony z 32 pytań, które mogą być zadane przez pracowników służby zdrowia pacjentowi, aby uzyskać dowód jego rezydencji. Ci, którzy będą mieć kłopoty z udowodnieniem tego, że mieszkają w Wielkiej Brytanii, nie otrzymają pomocy zdrowotnej.

Ponadto pacjenci mieliby być obciążani rachunkiem za leczenie jeszcze przed jego podjęciem, co rzekomo pomogłoby zapobiec stratom finansowym w wysokości 2 miliardów funtów każdego roku.

Pomysł ostro skrytykowało ubiegłej nocy British Medical Association (BMA) twierdząc, że plan ten nie jest klarowny, może wprowadzić jeszcze większy zamęt i narazić NHS na jeszcze większe wydatki. W sprawie zabrał także głos Royal College of GPs, który zaznaczył, że w efekcie tych zmian dojdzie do przeciążenia lekarzy rodzinnych, którzy i tak już narzekają na nadmierną liczbę pacjentów.

Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.