Przenoszą ekspresję twarzy z jednej osoby na drugą

Opublikowano: 14.09.2018 | Kategorie: Media, Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 947

Przerażająca sztuczna inteligencja przenosi ekspresję twarzy jednej osoby na drugą, aby stworzyć niesamowicie realistyczne „dalece zafałszowane” filmy.

Oprogramowanie dokładnie przenosi obszar jednego filmu wideo – na przykład usta postaci – na inną postać, tworząc zafałszowane filmy.

Film wyprodukowany przez zespół przeniósł ruchy ust brytyjskiego komika Johna Olivera na twarz Amerykanina prowadzącego programy talk-show, Stephena Colberta.

Bardziej zaawansowany system skanowania danych z twarzy:

Naukowcy ostrzegają, że technologia może zostać wykorzystana do tworzenia fałszywych wiadomości, które umieszczą nieprawdziwe słowa w ustach polityków lub innych wpływowych postaci.

Dla prowadzenia własnych badań naukowcy z Carnegie Mellon University w Pittsburghu opracowali nowy rodzaj sztucznej inteligencji o nazwie Recycle-GAN.

Poniżej system AI modyfikacji i podmieniania obrazu na inny:

Opiera się on na typie algorytmu sztucznej inteligencji zwanego GAN, który oznacza generatywną przeciwstawną sieć.

GAN przeciwstawia jedną sztuczną inteligencję przeciw drugiej, przy czym pierwsza generuje nowe wideo, a druga analizuje i ocenia jego jakość przed wysłaniem z powrotem do oryginalnego bota.

Informacyjna apokalipsa – Wywiad z dr. Pieczenikiem na temat wzrastającej ilości informacji w sieci, które uniemożliwiają nawet wywiadowi rozpoznawanie co jest prawdą a co nie:

Naukowcy przyznali również, że sztuczna inteligencja zmieniająca twarz, jeśli trafi w niewłaściwe ręce, będzie miała potencjalnie katastrofalne konsekwencje. “To otworzyło nam badaczom oczy, że tego rodzaju nieprawdziwe klipy będą tworzone i będą miały taki wpływ” – powiedział współautor badań Aayush Bansal. “Znalezienie sposobów na ich wykrywanie będzie ważnym krokiem naprzód”.

Na podstawie: DailyMail.co.uk
Źródło: PrisonPlanet.pl

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek Zostań pierwszą osobą, która oceni wartość tego wpisu!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. Radek 14.09.2018 16:45

  Oczywiście, że trafi w niewłaściwe ręce. Te niewłaściwe ręce od dawna wspierają takie projekty. Najgorzej, że już żaden film nie będzie godny zaufania. Nie będzie dowodów w postaci filmów. Jak już smartfony będą to umiały, to posądzanie, hejtowanie będzie miało wyższy poziom…
  Zawsze się zastanawiam, po co coś takiego tworzą? Co będzie pożytecznego w takim programie? Wiem, jest to fascynujące jak się takie coś tworzy. To trochę jak jakieś zaślepienie. Grzyby z wybuchów bomb atomowych też są fascynujące.

 2. realista 14.09.2018 17:20

  PRZERAŻAJĄCA sztuczna inteligencja?
  buhahaha… bez jaj.

  osobiście bardzo czekam na jakąś użyteczną formę takiego oprogramowania od kilkunastu lat, a od kilku lat trzymam rękę na pulsie, odkąd AI stała się wystarczająco dobra. rewelacyjna technologia, i bardzo żałuję, że nie mam możliwości uczestniczenia w tworzeniu takiego oprogramowania.
  btw zwróćcie uwagę na to, że film z artykułu został opublikowany 3 lata temu. od roku czy dwóch można sobie zdjęcia przetwarzać na “działa sztuki” np. na pewnej rosyjskiej stronie, albo np. animacje:
  np. to: https://www.youtube.com/watch?v=BuuNjnjpqFI
  czy to: https://www.youtube.com/watch?v=sKOa3tgHQho

  ja tam jestem tym zachwycony. i tak nie wierzę w nic, co widzę na monitorze. sam robię “fejki”. 😛 a z takim narzędziem to ho ho!… .. .

  PS. taka technologia nie ogranicza się tylko do jakiejś podmiany twarzy. projektowanie, skalowanie, matte painting, dodawanie obiektów 3D, stabilizacja i zmiana ruchu kamery i mnóstwo, mnóstwo innej roboty graficznej. przepiękne. :DDD

 3. Leszek Puszczyk 15.09.2018 16:15

  Zmieniam zdanie – jestem za permanentną cenzurą internetu. Wszystkie treści związane w jakikolwiek sposób z polityką powinny zostać dla naszego bezpieczeństwa uznane za nieodpowiednie i usunięte z internetu raz na zawsze 😀
  Internet bez polityki ? Jestem jak najbardziej za !

  Wiem wiem to utopia. Ponad 40% ludziów informacji o świecie szuka w internecie a będzie więcej. System nie odpuści.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.