Przekształcenie globalnego rolnictwa

Opublikowano: 03.03.2021 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 2062

We wrześniu 2021 r. ONZ zorganizuje szczyt systemów żywnościowych. Celem będzie przekształcenie światowego rolnictwa i produkcji żywności w kontekście celów Maltuzjańskiej Agendy ONZ 2030 „zrównoważonego rolnictwa”. Niedawne radykalne przepisy dotyczące rolnictwa wydane przez rząd Narenda Modi w Indiach są częścią tego samego globalnego programu i nie jest to dobre.

W Indiach Modi farmerzy protestowali na masowych protestach, odkąd we wrześniu ubiegłego roku w parlamencie zostały przyjęte trzy nowe przepisy dotyczące rolnictwa. Reformy Modi były motywowane dobrze zorganizowanym działaniem Światowego Forum Ekonomicznego (WEF) i jego nową wizją rolnictwa, częścią Wielkiego Reset Klausa Schwaba, korporacyjnej strony Agendy ONZ 2030.

Terapia szokiem modi

We wrześniu 2020 r. W pośpiesznym głosowaniu parlamentarnym, zamiast należycie zarejestrowanego formalnego głosowania i podobno bez wcześniejszej konsultacji z indyjskimi związkami lub organizacjami rolników, rząd premiera Narendy Modi przyjął trzy nowe ustawy radykalnie deregulujące indyjskie rolnictwo. Wywołało to miesiące narodowych protestów rolników i ogólnokrajowych strajków. Protesty, które rozprzestrzeniają się po całych Indiach, domagają się uchylenia tych trzech ustaw.

W efekcie prawa znoszą ograniczenia w kupowaniu ziemi przez duże korporacje i gromadzeniu zapasów towarów w celu kontrolowania cen rolników. Pozwalają również dużym międzynarodowym przedsiębiorstwom na ominięcie lokalnych lub regionalnych rynków państwowych, na których produkty rolników są zwykle sprzedawane po gwarantowanych cenach, i umożliwiają przedsiębiorstwom zawieranie bezpośrednich umów z rolnikami. To wszystko doprowadzi do ruiny szacunkowo dziesiątek milionów marginalnych lub drobnych rolników i drobnych pośredników we wrażliwym łańcuchu żywnościowym Indii.

Nowe przepisy dotyczące Modi są środkami, których MFW i Bank Światowy domagały się od wczesnych lat 90. XX wieku, aby wprowadzić indyjskie rolnictwo do korporacyjnego modelu agrobiznesu, którego pionierami w Stanach Zjednoczonych była Fundacja Rockefellera dziesiątki lat temu. rolnicy, największa grupa ludności w kraju, z których wielu żyje na niewielkich działkach lub żyje na skraju ubóstwa. Argument Modiego jest taki, że zmieniając obecny system, indyjscy rolnicy mogliby „podwoić” dochód do 2022 roku, co jest nieudowodnionym i wątpliwym twierdzeniem. Pozwala korporacjom na zakup ziemi rolnej po raz pierwszy w kraju, dzięki czemu duże firmy, firmy przetwórstwa spożywczego i eksporterzy mogą inwestować w sektor rolniczy, a mały rolnik nie ma szans. Kto stoi za radykalnym naciskiem? Tutaj znajduje się radykalnie zglobalizowany program rolniczy WEF i Gates Foundation.

WEF i korporatywiści

Ustawy te są bezpośrednim efektem wieloletnich wysiłków Światowego Forum Ekonomicznego i jego inicjatywy Nowa wizja rolnictwa (NVA). Od ponad 12 lat WEF i jego NVA promują model korporacyjny w Afryce, Ameryce Łacińskiej i Azji. „Wielkim celem” były Indie, gdzie opór przeciwko przejęciu rolnictwa przez korporacje był ostry od czasu nieudanej Zielonej Rewolucji Fundacji Rockefellera z lat 60. W przypadku Wielkiego Resetowania WEF , lepiej znanego jako Agenda ONZ 2030 na rzecz „zrównoważonego rolnictwa”. Należy złamać tradycyjny system rolno-żywnościowy Indii. Jego drobni rolnicy rodzinni muszą być zmuszeni do sprzedaży dużych konglomeratów agrobiznesu i zlikwidować ochronę na poziomie regionalnym lub stanowym. Będzie „zrównoważony” nie dla drobnych rolników, ale raczej dla gigantycznych grup agrobiznesu.

Aby przyspieszyć ten program, WEF stworzył potężną grupę interesów korporacyjnych i rządowych, zwaną NVA India Business Council. Na stronie głównej WEF czytamy: „NVA India Business Council służy jako nieformalna grupa liderów wysokiego szczebla, która wspiera współpracę sektora prywatnego i inwestycje w celu stymulowania zrównoważonego wzrostu rolnictwa w Indiach”. Pomysł, co rozumieją przez „zrównoważony”, znajduje się w ich członkostwie.

W skład Rady Biznesu WEF NVA India w 2017 r. Weszła firma Bayer CropScience, jeden z największych na świecie dostawców pestycydów dla rolnictwa, a obecnie nasion GMO Monsanto; Cargill India Pvt. gigantycznej amerykańskiej firmy zbożowej; Dow AgroSciences, producent nasion GMO i pestycydów; GMO i agrochemiczna firma DuPont; gigant kartelu zbożowego Louis Dreyfus Company; Wal-Mart India; India Mahindra & Mahindra (największy na świecie producent traktorów); Nestle India Ltd; PepsiCo India; Rabobank International; Bank państwowy Indii; Swiss Re Services, największy na świecie reasekurator; India Private Limited, producent chemikaliów; oraz Adani Group z Gautama Adaniego, drugiego najbogatszego człowieka w Indiach i głównego finansisty partii BJP Modiego. Zwróć uwagę na brak jakichkolwiek indyjskich organizacji rolniczych.

Oprócz głównego sponsora Modiego, Guatama Adaniego z Rady Biznesu WEF NVA India, MukeshAmbani, zasiada w Radzie Dyrektorów Światowego Forum Ekonomicznego Klausa Schwaba. Ambani, kolejny czołowy sponsor Modiego, jest prezesem i dyrektorem zarządzającym największego indyjskiego konglomeratu Reliance Industries i drugiej najbogatszej osoby w Azji o wartości około 74 miliardów dolarów. Ambani jest zdecydowanym zwolennikiem radykalnej reformy rolnej, ponieważ Reliance może czerpać ogromne korzyści .

W grudniu rolnicy w Pendżabie spalili podobizny premiera Modiego wraz z przewodniczącym Reliance Industries Mukeshem Ambanim i prezesem Adani Group Gautam Adani, oskarżając ich o popieranie nowych praw Modiego.

Dla każdego, kto ma choćby niewielkie pojęcie o tych korporacyjnych potworach, jasne jest, że interesy i dobrobyt szacowanych 650 milionów indyjskich rolników nie są priorytetem. Warto zauważyć, że główny ekonomista MFW Gita Gopinath, Hindus obecnie mieszkający w USA, poparł te przepisy i powiedział, że ostatnio uchwalone w Indiach prawa rolne mają „potencjał” do zwiększenia dochodów rolników.

26 listopada rozpoczął się ogólnokrajowy strajk generalny, w którym poparło rolników około 250 milionów ludzi. Związki transportowe reprezentujące ponad 14 milionów kierowców ciężarówek poparły związki rolników. To jest największe jak dotąd wyzwanie dla reżimu BJP Modi. Fakt, że rząd odmawia ustąpienia, sugeruje, że będzie to zacięta walka.

Aby Agenda 2030 lub Wielki Reset przekształcił światowy przemysł spożywczy i rolniczy, jak woli to nazywać Klaus Schwab , aby odnieść sukces, najwyższym priorytetem jest, aby Indie, z największą populacją świata, zostały włączone do globalistycznej sieci korporacyjnej kontroli agrobiznesu. Najwyraźniej termin deregulacji Modi ma na uwadze szczyt ONZ w sprawie systemów żywnościowych 2021 r.

AGRA i szczyt ONZ Food Systems

Wskazaniem na program przygotowywany dla indyjskich rolników jest nadchodzący wrześniowy szczyt ONZ ds. Systemów żywnościowych. Sekretarz Generalny ONZ Antonio Guterres ogłosił w 2019 r., że ONZ będzie gospodarzem szczytu Food Systems Summit w 2021 r. W celu maksymalizacji korzyści wynikających z „podejścia do systemów żywnościowych” zgodnego z celami zrównoważonego rozwoju ONZ 2030. Wskazał Agnes Kalibatę z Rwandy na swojego specjalnego wysłannika na szczyt Food Systems Summit 2021. Oświadczenie założycielskie szczytu promuje „rolnictwo precyzyjne”, takie jak GPS, Big Data i robotyka oraz GMO, jako rozwiązania.

Kalibata, były minister rolnictwa w rozdartej wojną Ruandzie, jest także prezesem AGRA, Sojuszu na rzecz Zielonej Rewolucji w Afryce. AGRA została stworzona przez Gates i Rockefeller Foundations w celu wprowadzenia do afrykańskiego rolnictwa opatentowanych nasion GMO i powiązanych pestycydów chemicznych. Kluczowa osoba, którą Gates wyznaczył jako szefa AGRA, Robert Horsch, spędził 25 lat jako starszy dyrektor wykonawczy Monsanto.

Fundacja Billa i Melindy Gatesów jest również „Partnerem Współpracującym” WEF.

Po prawie 15 latach i około 1 miliardach dolarów funduszy od Gatesa, Rockefellera i innych dużych darczyńców, AGRA nie zdołała podnieść rolników do lepszego dobrobytu. Rolnicy są zmuszani przez swoje rządy do kupowania nasion od komercyjnych dostawców, często powiązanych z Monsanto i innymi firmami GMO, a także komercyjnych nawozów.

Rezultatem jest dług i często bankructwo . Rolnikom zabrania się ponownego wykorzystywania nasion handlowych i są zmuszeni do porzucenia tradycyjnych nasion, które mogliby ponownie wykorzystać. Koncentracja AGRA na „zorientowaniu rynkowym” oznacza globalny rynek eksportowy kontrolowany przez firmę Cargill i innych głównych gigantów karteli zbożowych. W latach dziewięćdziesiątych, pod naciskiem Waszyngtonu i agrobiznesu, Bank Światowy zażądał od rządów Afryki i innych krajów rozwijających się zaprzestania ich dotacji na rolnictwo. To, podczas gdy rolnictwo USA i UE nadal jest mocno dotowane. Tani, subsydiowany import z UE i OECD prowadzi do bankructwa lokalnych rolników. To jest zamierzone.

W raporcie na temat AGRA z 2020 r., False Promises, stwierdza się, że „wzrost plonów kluczowych podstawowych upraw w latach poprzedzających AGRA był tak samo niski, jak podczas AGRA. Zamiast zmniejszyć o połowę głód, sytuacja w 13 krajach objętych programem pogorszyła się od czasu uruchomienia AGRA. Liczba głodujących wzrosła o 30 procent w latach AGRA… dotykając 130 milionów ludzi w 13 krajach, na których koncentruje się AGRA ”. AGRA firmy Gates sprawiła, że ​​produkcja żywności w Afryce stała się bardziej zglobalizowana i zależna niż kiedykolwiek od woli światowych koncernów międzynarodowych, których celem są tanie surowce. Zmusza rolników do zadłużenia się i żąda specjalnych „upraw pieniężnych”, takich jak kukurydza GMO lub soja, które mają być uprawiane na eksport .

W poufnej strategii rozwoju rolnictwa na lata 2008-2011 Fundacji Gatesa nakreślono jej strategię: „Drobni rolnicy z potencjałem do wytwarzania nadwyżek mogą stworzyć zorientowany rynkowo system rolniczy… aby wyjść z ubóstwa… Wizja sukcesu obejmuje rolników zorientowanych na rynek prowadzących dochodowe gospodarstwa… będzie to wymagało pewnego stopnia mobilności gruntów i niższego odsetka całkowitego zatrudnienia zaangażowany w bezpośrednią produkcję rolną”.

W 2008 r. Rajiv Shah był dyrektorem ds. Rozwoju rolnictwa w Fundacji Gatesa i wraz z Fundacją Rockefellera kierował utworzeniem przez Fundację AGRA. Dziś Shah jest prezesem Fundacji Rockefellera, partnera Gatesa w AGRA, która w latach 70. finansowała również tworzenie opatentowanych nasion GMO, tworzenie banków nasion CGIAR z Bankiem Światowym i nieudaną Zieloną Rewolucję w Indiach lat 60. współautor agendy na Światowym Forum Ekonomicznym. Mały świat.

Fakt, że Prezydent AGRA kieruje szczytem ONZ Food Systems Summit we wrześniu 2021 r. (Zwróć uwagę na użycie „systemów żywnościowych”), ujawnia płynne powiązania między ONZ, fundacjami Gates i Rockefeller, Światowym Forum Ekonomicznym i ich siecią globalnych korporacji. mega firmy.

Indie, zamieszkałe przez 1,4 miliarda ludzi, z czego połowa w rolnictwie, są ostatnim bastionem, w którym światowy agrobiznes nie był w stanie zdominować produkcji żywności.

OECD od dziesięcioleci podlega globalizacji przemysłowej agrobiznesu, co potwierdza pogorszenie jakości żywności i wartości odżywczych. Chiny otworzyły się i są głównym graczem w świecie GMO dzięki Syngenta, a także największym na świecie producentem glifosatu.

Chińskie przemysłowe farmy wieprzowe, takie jak Smithfield Farms, skąd przypuszcza się, że niedawno wywodzi się afrykański pomór świń, są na najlepszej drodze, aby wyeliminować tam drobnych rolników.

Centralna rola Gates-Rockefeller AGRA na szczycie ONZ ds. Systemów żywnościowych w 2021 r., Główna rola WEF w światowym resetowaniu „systemów żywnościowych” oraz naciski w ostatnich miesiącach na rząd Modiego, aby wdrożyć ten sam program korporacyjny w Indiach jak w Afryce, nie są przypadkowe. To wystawia świat na katastrofalne klęski zbiorów i jeszcze gorsze.

Autorstwo: F. William Engdahl
Źródło oryginalne: GlobalResearch.ca
Źródło polskie: Nieznane.com.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.