Rządowa aplikacja do szpiegowania koronawirusowego

Opublikowano: 10.06.2020 | Kategorie: Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 443

Minister Cyfryzacji Marek Zagórski przedstawił dzisiaj wraz z Ministrem Zdrowia Łukaszem Szumowskim, aplikację Protego Safe. Rządowe narzędzie do wzajemnego szpiegowania się obywateli. Aplikacja jest dostępna za darmo w sklepie Google.

Tak wygląda materiał propagandowo-reklamowy zachęcający ludzi do instalowania tej szpiegowskiej aplikacji. Odwołuje się do pozytywnych emocji i tworzy wrażenie, że szpiegowanie przez Wielkiego Brata to troska o najbliższych.

https://www.youtube.com/watch?v=Wl5oA6_yTZ0

Minister twierdzi, że pod kątem prywatności aplikacja ta spełnia wszelkie standardy. Gdy ktoś z używających tą aplikację zostanie zdiagnozowany na koronawirusa, ma otrzymać kod PIN po którego wpisaniu na wszystkie urządzenia, które widziała za pomocą bluetooth dana szpiegująca aplikacja, zostanie wysłane ostrzeżenie przed koronawirusem i zaproszenie do testów. Wszystko rzekomo odbędzie się anonimowo i z poszanowaniem RODO.

Minister Cyfryzacji Marek Zagórski pochwalił się, że Polska jest pierwszym krajem, który wprowadza taką aplikację. Zdradził też, że inne kraje również pracują nad takimi szpiegowskimi aplikacjami. W ich tworzeniu aktywnie pomaga Google i Apple, co również wspomniał minister.

Łukasz Szumowski pytany o możliwy powrót obostrzeń ze względu na wzrost zakażeń koronawirusem w naszym kraju, wskazał na aplikację Protego Safe jako narzędzie, które może nas przed tym uchronić. Kto wie być może to zapowiedź, że ta dobrowolna aplikacja może się stać wkrótce obowiązkowa.

Aplikacja śledząca Protego Safe jest idealnym narzędziem dla licznych paranoików, którzy nadal żyją w wielkim strachu przed wirusem. Dla takich ludzi znajduje się w niej też moduł diagnozy stanu zdrowia. Ma on pozwalać prowadzenie dziennika symptomów dla paranoika, a potem coś w rodzaju skryptu offline, będzie decydować czy potencjalny zakażony powinien się skontaktować z Sanepidem.

Minister Zagórski stwierdził, że wierzy w zaufanie władzy do obywateli i dlatego ma nadzieję, że aplikacja będzie masowo instalowana. Z pewnością jest to produkt idealny dla paranoików i hipochondryków stale obawiających się o swoje zdrowie. Jest to też dowód na to jak „na naszych oczach wykuwa się Nowy Porządek Świata, świata po koronawirusie”.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. Stanlley 10.06.2020 15:40

  Nie rozumiem kompletnie tego fragmentu :
  “Gdy ktoś z używających tą aplikację zostanie zdiagnozowany na koronawirusa, ma otrzymać kod PIN po którego wpisaniu na wszystkie urządzenia, które widziała za pomocą bluetooth dana szpiegująca aplikacja, zostanie wysłane ostrzeżenie przed koronawirusem i zaproszenie do testów.”

  czyli że co – apka ma używać bluetooth? będzie to wymuszała? I jak zostanę zdiagnozowany to dostanę kod PIN który mam wspisać też na telefonach znajomych które były namierzone przez apkę na moim telefonie? A co jak te inne urządzenia nie będą miały apki ale aktywne BT?

 2. Radek 10.06.2020 18:12

  Bo to nie chodzi, abyś rozumiał Chodzi o to abyś wyłączył myślenie a włączył aplikację. Jedno z drugim nie współpracuje dobrze.

 3. mike 10.06.2020 19:45
 4. forseti 10.06.2020 20:27

  Nie tylko w tym przypadku mamy do czynienia z trollami. Na forach narciarskich też powstały dziwne nowe kąta i zostały założone tematy ,,koronne”. Tylko że ludzie tego nie widzą i wkręcili się w dyskusje. Mamy teraz czas ogłupiania społeczeństwa.

 5. polach 10.06.2020 21:26

  😀 apk obowiązkowa jak? straszenie bez sensu haha to co ci co nie maja smartfona to rząd im kupi?czy jak? hehe z już zainstalowana stockowo w nim apką? do koronoświrusa:)?.. brednie jakieś.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.