Przedstawiciele trzech religii apelują o zakaz eutanazji

Opublikowano: 29.10.2019 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Wierzenia, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 644

Przedstawiciele trzech religii Abrahama – islamu, judaizmu i chrześcijaństwa – przyjęli w poniedziałek w Watykanie wspólny dokument, w którym nazwali „wspomagane samobójstwo” i eutanazję „błędami moralnymi”, a także wezwali do ich całkowitego zakazu.

„Z zadowoleniem przyjmujemy i wspieramy rzetelną i profesjonalną opiekę paliatywną wszędzie i dla wszystkich. Nawet, jeśli wysiłki mające na celu zapobieganie śmierci wydają się nadmiernie uciążliwe, jesteśmy moralnie i religijnie zobowiązani do zapewnienia komfortu, skutecznego łagodzenia bólu i objawów, komunikacji, opieki i pomocy duchowej dla pacjenta i jego rodziny”, głosi dokument.

Jak stwierdził przewodniczący Papieskiej Akademii Życia Vincenzo Paglia podczas prezentacji dla dziennikarzy, „memorandum przede wszystkim zobowiązuje nas do nie zostawiania tych, którzy potrzebują pomocy”.

„To miejsce ogólnego dialogu, ponieważ jest oczywiste, że jesteśmy trzema różnymi religiami, mamy inną wizję, a te różnice nas opisują. Ale są obszary i sfery, w których się pokrywamy” – powiedział Paglia dziennikarzom w Rzymie. Według niego praca nad dokumentem zajęła ponad rok, a teraz zostanie przekazana innym wyznaniom. W tym kierunku prowadzone są „przyjazne kontakty” z buddystami i hinduistami.

W tekście przedstawiciele islamu, judaizmu i chrześcijaństwa wyrazili poparcie dla „przepisów i zasad chroniących prawa i godność umierającego pacjenta, aby uniknąć eutanazji i promować opiekę paliatywną”. Jak zauważył Paglia, natychmiast po podpisaniu dokument i uczestnicy spotkania zostali przedstawieni papieżowi Franciszkowi.

„Ten tekst nie pochodzi z wiary… historyczną nie jest jego treść, ale okazja do osiągnięcia porozumienia pomiędzy trzema religiami w kwestii zakończenia życia” – podkreślił szef Papieskiej Akademii Życia.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. gajowy 29.10.2019 15:11

    A jak ktoś sobie zażyczy THC lub LSD będąc w stanie terminalnym to i tak mu odmówiom jak znam życie – w trosce o jego zdrowie oczywiście.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.