Przedsiębiorcy narzekają na kwalifikacje imigrantów z Ukrainy

Opublikowano: 06.06.2023 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2981

Polscy przedsiębiorcy mają narastający problem z rekrutacją imigrantów z Ukrainy – informuje portal PulsHR.pl. Narzekają oni przede wszystkim na brak wystarczających kwalifikacji ze strony obcokrajowców, którzy nie potrafią obsługiwać bardziej zaawansowanego technologicznie sprzętu. Ponadto mimo szerokiego otwarcia granic dla Ukraińców, biznes cierpi na rzekome niedobory pracowników i sięga po imigrantów z Azji.

Osoby przyjeżdżające do pracy w Polsce z Europy Wschodniej muszą spełnić szereg wymogów, aby rozpocząć wykonywanie obowiązków w zawodach regulowanych. Konieczna jest wówczas nostryfikacja dyplomu uzyskanego w ich ojczyźnie.

Często to jednak niewiele zmienia. Według PulsHR.pl ukraińscy imigranci, nawet posiadając wysokie kwalifikacje, najczęściej nie są w stanie pracować na polskim sprzęcie. Jest on bowiem dużo nowocześniejszy i coraz częściej spełniający standardy Unii Europejskiej, dlatego wymagania w Polsce są wyższe niż na Ukrainie.

Między innymi z tego powodu wielu ukraińskich pracowników zaczyna pracę w naszym kraju poniżej swoich kwalifikacji. Przedsiębiorcy nie ukrywają zaś, że z powodu rzekomego „braku rąk do pracy” sięgają coraz chętniej po imigrantów pochodzących z Indii i Uzbekistanu.

Na podstawie: PulsHR.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. JedynaDroga 06.06.2023 07:34

    Niedopuszczalne, żeby polski przedsiębiorca nie potrafił dostosować swojego parku maszynowego pod gości zza wschodniej granicy.

  2. replikant3d 06.06.2023 17:38

    Niech ci ,,janusze biznesu,, dalej tak robią z pazerności i chytrości. W końcu albo splajtują, albo sami będą zaiwaniać….

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.